Raport WP SportoweFakty: Kto do kadry oprócz Bartosza Kurka? Analizujemy atakujących z Plusligi

Bartosz Kurek został MVP podczas ostatnich mistrzostw świata i równą formę prezentuje przez cały sezon Plusligi. Kto oprócz niego wyróżniał się na tle wszystkich ligowych atakujących? Odpowiedzi poszukamy w statystykach.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Atakujący reprezentacji Polski

W poprzednim sezonie reprezentacyjnym w kadrze Vitala Heynena prym wiedli Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Damian Schulz oraz Maciej Muzaj. Tego ostatniego zabrakło w drugiej części zgrupowania, kiedy reprezentacja przygotowywała się już do mistrzostw świata. Co ciekawe, wszyscy czterej kadrowicze zmienili barwy klubowe. 

Pod uwagę wzięliśmy wszystkich atakujących, którzy mieli okazję zaprezentować się w dłuższym wymiarze. W każdym zestawieniu na dole tabel znajdują się również zagraniczni siatkarze, którzy również stanowili o sile swoich drużyn. Dane dotyczą sezonu zasadniczego, gdzie wszyscy zawodnicy mieli okazję (o ile na przeszkodzie nie stanęły problemy zdrowotne lub decyzje trenera) wystąpić w tej samej liczbie spotkań. 

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Kto oprócz Bartosza Kurka powinien trafić do kadry

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • marmaz Zgłoś komentarz
  Konarski odpalił dopiero w końcówce sezonu, bez fajerwerków w fazie zasadniczej. Schulz znacznie obniżył loty w Resovi, bardzo słaby sezon w porównaniu do tych w Treflu. Muzaj zagrał
  Czytaj całość
  dobry sezon, ale wciąż się podpala w końcówkach. Malinowski zagrał świetny sezon, więc Heynen pewnie da mu szansę. Moim zdaniem, w ogólnym rozrachunku, najlepszym wyborem będzie Ł.Kaczmarek. Wydaje się być najbardziej stabilny i powtarzalny, nie miał jakichś wielkich wahań formy w ciągu sezonu.
  • Wiesia K. Zgłoś komentarz
   Nie wiadomo czy Muzaj nie będący pod kontrolą Anastasiego jest w stanie grać RÓWNO I DOBRZE PRZEZ DŁUŻSZY OKRES... Ja bardzo chciałabym zobaczyć w reprezentacji Malinowskiego - on się
   Czytaj całość
   nie spala jak Muzaj w końcówkach setów - wygląda, jakby dopiero po meczu włączał mu się system nerwowy... ;-) Kaczmarek w tym sezonie dobrze ale nie zachwycił niczym, Konar dopiero teraz "zaczął płonąć"... Mam nadzieję ,że Heynen zauważy Mateusza Malinowskiego i da mu szansę .
   • Łukasz Szulowski Zgłoś komentarz
    Wysoka to pilka wystawiana 3 metry nad siatkę??? A quick "plasko 1,5 metra nad siatkę?? Pani myśli pisząc takie rzeczy? Do piłek wystawionych 1,5 metra nad siatkę to nie wiem czy
    Czytaj całość
    ktoś na świecie jest w stanie doskoczyć? A 3 metry? To chyba jakas nowa dyscyplina.
    • Jakiś Kowalski Zgłoś komentarz
     Ja bym Malinowskiego z Zawiercia spróbował.