Puchar Jelcyna: Polska - Kuba na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Jacek Pawłowski
Anna Grejman kończy mecz z lewego skrzydła. Polki wygrywają 25:23 i całe spotkanie 3:1 (25:12, 21:25, 25:22, 25:23)
Skomentuj 0
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania Polska - Kuba na łamach naszego portalu.
Skomentuj 0
W czwartek reprezentacja Polski rozegra pierwsze grupowe spotkanie na Pucharze Jelcyna. Rywalkami biało-czerwonych będą Włoszki. Początek meczu o godz. 13.
Skomentuj 0
24:23 (25:12, 21:25, 25:22) Dotknięcie siatki przez Polki.
Skomentuj 0
24:22 (25:12, 21:25, 25:22) Przerwa dla trenera Wiesława Popika.
Skomentuj 0
  • 24:21 (25:12, 21:25, 25:22) Autowa zagrywka Sulian Matienzo i piłka meczowa dla Polek.
    Skomentuj 0
    23:20 (25:12, 21:25, 25:22) Psuje atak Rosanna Giel. Dwa punkty dzielą Polki od zwycięstwa.
    Skomentuj 0
    22:20 (25:12, 21:25, 25:22) Długa wymiana kończy się punktem dla Polek po autowym ataku Kubanki z lewego skrzydła.
    Skomentuj 0
    21:19 (25:12, 21:25, 25:22) W trudnych momentach pomocną dłoń wyciągają do naszego zespołu przeciwniczki psując zagrywki.
    Skomentuj 0
    19:18 (25:12, 21:25, 25:22) Kilka niedokładnych dograń Marty Szymańskiej, nieskuteczne ataki Polek i rywalki zniwelowały dystans do jednego punktu.
    Skomentuj 0
    18:15 (25:12, 21:25, 25:22) Kubanka przebijają się przez blok Anny Grejman.
    Skomentuj 0
    Przerwa dla Wiesława Popika.
    Skomentuj 0
    15:13 (25:12, 21:25, 25:22) Moment słabszej gry Polek co wykorzystują siatkarki z Ameryki Środkowej.
    Skomentuj 0
    14:9 (25:12, 21:25, 25:22) Nieporozumienie po stronie Kubanek i przerwa dla szkoleniowca rywalek.
    Skomentuj 0
    13:9 (25:12, 21:25, 25:22) Tym razem już Aleksandra Sikorska skutecznie.
    Skomentuj 0
    12:9 (25:12, 21:25, 25:22) Nieporozumienie Doroty Wilk z Aleksandrą Sikorską.
    Skomentuj 0
    10:8 (25:12, 21:25, 25:22) Atak Aleksandry Sikorskiej ze środka zablokowany.
    Skomentuj 0
    9:7 (25:12, 21:25, 25:22) Błąd w ataku Tamary Kaliszuk.
    Skomentuj 0
    9:6 (25:12, 21:25, 25:22) Anna Grejman męczy rywalki zagrywką.
    Skomentuj 0
    6:6 (25:12, 21:25, 25:22) As serwisowy Anny Grejman.
    Skomentuj 0
    4:4 (25:12, 21:25, 25:22) Rozpoczynamy czwartą odsłonę meczu.Kubanki po fatalnym pierwszym secie pokazują, że nie zamierzają odpuszczać.
    Skomentuj 0
    Na boisku w wyjściowym składzie ponownie pojawia się Justyna Raczyńska.
    Skomentuj 0
    (25:12, 21:25, 25:22) Rozpoczynamy czwartą odsłonę meczu.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    25:22 (25:12, 21:25) Skutecznie atakuje Anna Grejman, chwilę później błąd przyjęcia po stronie Kubanek i trzecie set kończy się zwycięstwem Polek.
    Skomentuj 0
    22:21 (25:12, 21:25) Psuje zagrywkę Katarzyna Połeć, blokowana Justyna Łukasik i nasza przewaga wynosi już tylko jeden punkt.
    Skomentuj 0
    22:19 (25:12, 21:25) Błąd w ataku Kubanek, o przerwę prosi szkoleniowiec naszych rywalek.
    Skomentuj 0
    21:19 (25:12, 21:25) Katarzyna Połeć udanie ze środka.
    Skomentuj 0
    19:17 (25:12, 21:25) Powracają na boisko Tamara Kaliszuk i Marta Szymańska.
    Skomentuj 0
    18:16 (25:12, 21:25) Natalia Kurnikowska skutecznie atakuje.
    Skomentuj 0
    17:16 (25:12, 21:25) Ustrzelona zagrywką Anna Grejman.
    Skomentuj 0
    17:15 (25:12, 21:25) Odrabiają straty rywalki.
    Skomentuj 0
    17:13 (25:12, 21:25) Skuteczny blok duetu Śliwińska-Łukasik.
    Skomentuj 0
    Podwójna zmiana w polskim zespole. Bosiko opuściły Tamara Kaliszuk i Marta Szymańska. Na parkiecie pojawiły się Dorota Wilk i Ewa Śliwińska.
    Skomentuj 0
    16:10 (25:12, 21:25) Psują zagrywkę podopieczne trenera Juana Carlosa Rodrigueza.
    Skomentuj 0
    15:9 (25:12, 21:25) po autowym ataku Palacio.
    Skomentuj 0
    12:8 (25:12, 21:25) Podopieczne Wiesława Popika po słabszej drugiej odsłonie ponownie dominują na boisku.
    Skomentuj 0
    8:5 (25:12, 21:25) Skuteczny atak Kubanek, ale chwilę później błąd w polu zagrywki i biało-czerwone schodzą na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem
    Skomentuj 1
    7:4 (25:12, 21:25) Polski powróciły do swojej dobrej gry
    Skomentuj 0
    5:1 (25:12, 21:25) Kolejny skuteczny blok Katarzyny Połeć.
    Skomentuj 0
    4:1(25:12, 21:25) Dobry początek Polek i o przerwę prosi szkoleniowiec Kubanek
    Skomentuj 0
    Rozpoczynamy trzeciego seta.
    Skomentuj 0
    A1ak z lewego skrzydła Kubanek niestety skuteczny. Przegrywamy drugą odsłonę 21:25. W meczu wynik remisowy 1:1.
    Skomentuj 0
    Bronimy dwie kolejne piłki setowe (21:24).
    Skomentuj 0
    Marsillan doprowadza do piłki setowej (19:24).
    Skomentuj 0
    Skutecznie atakują Tamara Kaliszuk i Anna Grejman. Odrabiamy straty (19:23).
    Skomentuj 0
    Zmiana powrotna. Na boisku pojawiają się Tamara Kaliszuk i Dorota Wilk (17:22).
    Skomentuj 0
    Atak Ewy Śliwińskiej (16:21). Przerwa dla szkoleniowca reprezentacji Kuby.
    Skomentuj 0
    Anna Grejman zmniejsza straty po ataku z lewego skrzydła (15:21).
    Skomentuj 0
    As serwisowy Kubanek, powoli oddala się szansa na zwycięstwo w tym secie (13:21).
    Skomentuj 0
    Dwa punkty z rzędu ponownie zdobywają rywalki. Trener Wiesław Popik prosi o przerwę.
    Skomentuj 0
    Dwie kolejne akcje dla Polek, niwelujemy straty do pięciu punktów (13:18).
    Skomentuj 0
    Psuje zagrywkę Marta Szymańska, przegrywamy 11:18.
    Skomentuj 0
    Przy stanie 17:11 dla Kubanek podwójna zmiana w polskim zespole. Szymańska i Śliwińska wchodzą na parkiet za Kaliszuk i Wilk.
    Skomentuj 0
    Druga przerwa techniczna przy wyraźnym prowadzeniu siatkarek z Ameryki Środkowej (16:8).
    Skomentuj 0
    Polki nie radzą sobie z przyjęciem zagrywki. Mamy też problemy z kończeniem ataku i w efekcie rywalki odskakują na 14:8.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Kubanki rozkręcają się z każdą akcją i odskakują naszemu zespołowi na 5 oczek (12:7).
    Skomentuj 0
    Na zdjęciu najmłodsza zawodniczka turnieju Melisa Vargas (ur. 16.10.1999).
    Skomentuj 0
    Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu zespołu z Ameryki Środkowej 8:6.
    Skomentuj 0
    Na boisku pojawia się Dorota Medyńska.
    Skomentuj 0
    Alena Rojas Orta punktuje ze środka (6:5) dla Kubanek.
    Skomentuj 0
    Tym razem początek seta w wykonaniu rywalek zdecydowanie lepszy i prowadzenie siatkarek z Karaibów (4:3).
    Skomentuj 0
    Tamara Kaliszuk obija blok Kubanek (2:1).
    Skomentuj 0
    Rozpoczynamy 2. set. Na boisku pojawiają się Anna Grejman i Dorota Wilk.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Kolejny blok w wykonaniu Polek kończy męczarnie podopiecznych Juana Carlosa Rodrigueza w pierwszym secie (25:12).
    Skomentuj 0
    Kubanki nie kończą ataku, skutecznie czyni to Natalia Kurnikowska (24:12).
    Skomentuj 0
    Na boisku pojawia się Ewa Śliwińska.
    Skomentuj 0
    Skuteczny blok Polek (22:12).
    Skomentuj 0
    Druga przerwa dla trenera reprezentacji Kuby przy prowadzeniu Polek 21:11.
    Skomentuj 0
    Kubanki zdecydowanie odstają poziomem od naszego zespołu mając momentami problemy nie tylko z blokowaniem, ale również skutecznym rozegraniem piłki.
    Skomentuj 0
    Tamara Kaliszuk blokuje po raz kolejny Palacios (19:10).
    Skomentuj 0
    Justyna Raczyńska z prawego skrzydła przebija się przez blok rywalek (17:10).
    Skomentuj 0
    Przerwa techniczna przy prowadzeniu naszego zespołu (16:9).
    Skomentuj 0
    Aleksandra Sikorska i Tamara Kaliszuk blokują Palacios i przewaga wzrasta do 6 oczek (15:9).
    Skomentuj 0
    Po zagrywce zepsutej przez Kubanki w pole serwisowe powędrowała Justyna Łukasik niestety rywalki dobrze sobie poradziły z odbiorem i wyprowadziły skuteczny atak (13:9).
    Skomentuj 0
    Dwie znakomite obrony w wykonaniu naszych siatkarek, niestety po interwencji Agaty Durajczyk piłka wychodzi w aut(12:7).
    Skomentuj 0
    Kolejny punkt biało-czerwonych po ataku z prawego skrzydła (12:5).
    Skomentuj 0
    Natalia Kurnikowska obija blok Kubanek i zdobywa 11. punkt (11:5).
    Skomentuj 0
    Z boiska wieje nudą, choć zespół z Karaibów jakby się przebudził. Przewaga podopiecznych Wiesława Popika nadaj jednak pozostaje wyraźna (10:4).
    Skomentuj 0
    Polki od początku dominują nad kompletnie zagubionymi rywalkami (8:1).
    Skomentuj 0
    Hala w Jekaterinburgu świeci pustkami. Wygląda na to, że rosyjscy sympatycy siatkówki przewidzieli przebieg meczu i postanowili opóźnić swoje przybycie na obiekt.
    Skomentuj 0
    Atak ze środka Aleksandry Sikorskiej i o przerwę poprosił szkoleniowiec Kubanek (6:1).
    Skomentuj 0
    Kubanki nie radzą sobie z polskim blokiem i powiększamy przewagę do czterech oczek (5:1).
    Skomentuj 0
    Kolejny punkt Natalii Kurnikowskiej (4:1).
    Skomentuj 0
    Atak z lewego skrzydła Yoany Palacio 3:1 dla Polek.
    Skomentuj 0
    Dobry początek w wykonaniu Polek, które obejmują prowadzenie 3:0.
    Skomentuj 0
    Na pozycji libero pojawia się Agata Durajczyk.
    Skomentuj 0
    Skład reprezentacji Polski kobiet: Kaliszuk, Szymańska, Kurnikowska, Łukasik, Sikorska, Raczyńska
    Skomentuj 0
    W składzie reprezentacji Kuby pojawiła się 13-letnia (!) Melisa Wargas.
    Skomentuj 0
    Drugim sędzią tego meczu będzie polska sędzia Anna Niedbał.
    Skomentuj 0
    Siatkarki obu ekip wychodzą na parkiet.
    Skomentuj 0
    Dla podopiecznych duetu Wiesław Popik - Rafał Gąsior turniej w Jekaterinburgu jest sprawdzianem generalnym przed wyjazdem na Uniwersjadę do Kazania. Jak zapowiada Justyna Łukasik, cele zespołu są bardzo ambitne.
    Skomentuj 0
    Dzisiejszy rywal biało-czerwonych - reprezentacja Kuby przed kilkunastoma dniami wzięła udział w rywalizacji o Puchar Panamerykański. Podopieczne Juana Carlosa Rodrigueza zajęły na tym turnieju 6. miejsce, przegrywając w ostatnim spotkaniu z Portoriko 2:3. Mimo to, zespół z Karaibów zapewnił sobie prawo gry w przyszłorocznej edycji cyklu Grand Prix.
    Skomentuj 0
    Skład reprezentacji Polski  na Puchar Jelcyna: Dorota Wilk, Marta Szymańska, Anna Grejman, Justyna Raczyńska, Aleksandra Sikorska, Natalia Kurnikowska, Ewa Śliwińska, Agata Durajczyk, Tamara Kaliszuk, Justyna Łukasik, Katarzyna Połeć, Dorota Medyńska.
    Skomentuj 0
    Skład reprezentacji Kuby na turniej w Rosji: Teresa Vargas, Lillian Aguero Marsilian, Orta Rojas, Yoana Palacio, Daimar Lesko, Emily Cruz Borrell, Ana Cleger, Margarita Perez Cruz, Rosanna Ramos Giell, Santana Vilches, Caridad Linares, Jennifer Hernandez
    Skomentuj 0
    Turniej w Jekaterinburgu to już XI edycja Pucharu Jelcyna. Dotychczas triumfowały w nim tylko dwie drużyny: Rosja 7 razy i Chiny 3 razy.