1:3
Zakończony
Polska
czas 4 SET

Ufff... w znakomitych nastrojach możemy pójść spać. To było znakomite spotkanie, zakończone triumfem Polaków 3:1. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i już teraz zapraszamy na relacje z półfinałów z udziałem Biało-Czerwonych.

302
121
20
6
4
czas 4 SET

Piłka na prawe skrzydło do Bartosza Kwolka, który nie wstrzymał ręki w ataku i wprowadził Biało-Czerwonych do półfinału Ligi Narodów. Ale doczekaliśmy się czasów!

czas 4 SET

To jeszcze nie koniec! Karol Kłos zablokowany.

czas 4 SET

Irańczycy atakiem ze środka bronią pierwszego meczbola.

czas 4 SET

Skrót Marcina Komendy i blok Polaków! Jeszcze jeden punkt!!

248
109
24
11
8
czas 4 SET

Tak!! Piłka minimalnie trafiła w linię i wynik 23:20 utrzymany!

czas 4 SET

Jeszcze 2 punkty do półfinału?! Bartosz Kwolek chyba trafił w boisko, chociaż mamy challenge.

czas 4 SET

Maciej Muzaj nie myli się w ataklu! Rozpoczynamy odliczanie! Jeszcze 3 punkty do półfinału!

czas 4 SET

Kontra Polaków. Marcin Komenda znowu rozrzucił blok rywali i Bartosz Kwolek znów musiał to wykorzystać.

czas 4 SET

Niebezpiecznie spadała piłka po zagrywce Ghafoura, ale ostatecznie wylądowała na aucie.

czas 4 SET

Maciej Muzaj bierze teraz na swoje barki ciężar zdobywania punktów. Jak na prawdziwego atakującego przystało!

czas 4 SET

Dobre przyjęcie Popiwczaka i na nieosiągalnym dla wielu z nas zasięgu zaatakował skutecznie Maciej Muzaj.

czas 4 SET

Bartosz Bednorz wyblokowany i Irańczycy nie pomylili się w kontrze.

czas 4 SET

Flot Bartosza Kwolka zaskakuje przyjmujących rywali.

czas 4 SET

Gdy tylko ma przyjęcie, Marcin Komenda robi wiatrak z bloku Irańczyków. Tym razem piłkę pewnie ze środka skończył Karol Kłos.

czas 4 SET

Polacy mieli już w górze piłkę na 15:12. Maciej Muzaj w kontrze nie znalazł jednak dłoni blokujących rywali.

czas 4 SET

Bartosz Bednorz utrzymał zasięg w ataku z lewego skrzydła.

czas 4 SET

Co za mecz! Co za akcja. Niesamowite obrony w polskim zespole, które ciężko nawet opisać. I w końcu potężny atak Macieja Muzaja daje Polakom 12. punkt.

czas 4 SET

Skoro skrzydła przestały chodzić, no to trzeba zagrać na środek, gdzie nie myli się w ogóle Norbert Huber.

czas 4 SET

Łukasz Kaczmarek zablokowany i w tym secie emocji na pewno nie zabraknie. Zmiana na pozycji. Muzaj za Kaczmarka.

czas 4 SET

Fantastyczne obrony Polaków, ale potrójny blok Irańczyków skutecznie skoczył na kontrze do Bartosza Bednorza.

czas 4 SET

Według sędziów Ebadipour pomylił się na zagrywce. Był challenge, który potwierdził decyzję arbitrów.

czas 4 SET

Przyjęcie nie było idealne, ale Marcin Komenda się tym nie przejął. Piłka na środek do Karola Kłosa i punkt dla Polaków.

czas 4 SET

Marcin Komenda rozrzucił blok i tylko z jednym rywalem na siatce bez problemu poradził sobie Łukasz Kaczmarek.

czas 4 SET

Blok Irańczyków, ale na szczęście szybko pomylili się w polu zagrywki.

czas 4 SET

Po czasie punkt dla Irańczyków, ale szybko Azjaci pomylili się na zagrywce.

czas 4 SET

I jeszcze jeden blok Biało-Czerwonych! Duet Komenda - Huber postrachem Irańczyków na siatce!

czas 4 SET

Sędzia odgwizdał Marouflakraniemu piłkę rzuconą i punkt dla Polaków.

czas 4 SET

Od drugiego seta Biało-Czerwoni grają w bloku fenomenalnie. Kapitalna czapa Polaków, a zwłaszcza Norberta Hubera.

czas 4 SET

Tym razem Bartosz Bednorz przyjął już zdecydowanie lepiej i skutecznie kiwnął. Nie tylko zatem siła.

czas 4 SET

Złe przyjęcie Bartosza Bednorza i zupełnie nieudany atak.

czas 4 SET

Oby pierwszy i ostatni punkt w tym secie należał do Biało-Czerwonych! Na początek zablokowany Ghafour.

czas 3 SET

Bartosz Kwolek nie mógł skończyć ataku na lewym skrzydle, ale od czego jest polski blok? Świetnie w tym elemencie popracowali Biało-Czerwoni i przypieczętowali tym samym swój triumf w tej partii. Do półfinału pozostało im wygrać jeszcze jednego seta!

czas 3 SET

Irańczycy zagrali pasywnym blokiem, ale nic im to nie dało, bo pomylili się na kontrze. Łukasik wchodzi za Kwolka.

czas 3 SET

Kwolek przyjął zagrywkę Ghafoura. Co prawda Bednorz za pierwszym razem nie skończył ataku, ale otrzymał kolejną szansę i był już skuteczny!

czas 3 SET

Marcin Komenda szybko jednak powtórzył piłkę do polskiego przyjmującego i to okazało się świetnym rozwiązaniem.

czas 3 SET

Blok Polaków, po którym mieliśmy kontrę. Irańczycy tym razem zatrzymali jednak Bednorza.

czas 3 SET

Kolejna kontra Polaków. Komenda nie zastanawia się i kieruje piłki do Bartosza Bednorza, który kończy wszysko teraz z lewego skrzydła.

czas 3 SET

Taką grę polskich siatkarzy ogląda się z przyjemnością. Gramy z polotem i zmierzamy po triumf w trzecim secie.

czas 3 SET

Irańczycy mieli w górze piłkę na 17:18, ale zaatakowali w aut.

czas 3 SET

Kontra Polaków i który to już w tym meczu siatkarski gwóźdź Bartosza Bednorza. Czas dla Igora Kolakovicia.

czas 3 SET

Po chwili jednak Marcin Komenda w znakomitym tempie zagrał skutecznego pipe'a z drugiej linii z Bednorzem.

czas 3 SET

Bartosz Kwolek nie znalazł dłoni blokujących rywali i zaatakował w aut.

9
4
5
21
30
czas 3 SET

I wracają na parkiet Komenda i Kaczmarek za Muzaja i Janusza.

czas 3 SET

Piłka zdecydowanie w boisku po ataku Macieja Muzaja i czas na drugą przerwę techniczną.

51
21
4
3
2
czas 3 SET

Maciej Muzaj, zdaniem sędziów, zdobył prawidłowo punktu w ataku z prawego skrzydła. Ale Kolaković prosi o challenge.

czas 3 SET

I jeszcze Norbert Huber mówi nam wszystkim, że ma świetną zagrywkę. Takową właśnie zaprezentował w ostatniej akcji, gdy flotem pocelował libero Irańczyków.

czas 3 SET

Norbert Huber show! Tym razem kapitalny atak polskiego środkowego.

53
26
8
3
2
czas 3 SET

Po czasie Bednorz nie wstrzymał ręki w ataku. Od razu obrona Popiwczaka sytuacyjnej piłki i Muzaj skutecznie w kontrze.

czas 3 SET

Świetna zagrywka Bednorza, a na bloku ścianę nie do przejścia ustawił kto? Oczywiście Norbert Huber, który drugi dzień z rzędu gra nie jak młokos, a rutyniarz.

czas 3 SET

Sędzia odgwizduje błąd rzuconej piłki Fayaziemu i znów remis.

czas 3 SET

W trudnych momentach warto liczyć na blok polskiego zespołu. Rzadko zawodzi!

czas 3 SET

Bartosz Bednorz skutecznie atakuje, a na boisko wchodzą Janusz i Muzaj za Kaczmarka i Komendę.

czas 3 SET

Łukasz Kaczmarek mimo niezłej wystawy atakuje w aut i czas dla Vitala Heynena.

czas 3 SET

Znów Ghafour postraszył nas zagrywką. Sytuacyjną piłkę wystawiamy na drugą stronę i Irańczycy skuteczni w kontrze.

czas 3 SET

I kolejna nieudana zagrywka Polaków. Trzy błędy w tym elemencie w krótkim odstępie czasowym.

czas 3 SET

Tym razem flot Karola Kłosa nie postraszył rywali, bo... zatrzymał się na siatce.

czas 3 SET

Uff... było gorąco w tej akcji, ale pod względem sportowym. Obrona za obroną, bloki, asekuracje, ale w końcu Bartosz Bednorz zaatakował blok-aut.

czas 3 SET

Tym razem dobre przyjęcie, od razu rozegranie do Karola Kłosa na środek.

czas 3 SET

Słabsze przyjęcie w polskim zespole. Z sytuacyjnej piłki, według sędziów, Kwolek zaatakował w aut. Ale mamy challenge.

czas 3 SET

Szybka piłka na lewe skrzydło do Bartosza Kwolka i nie może być inaczej - punkt dla Biało-Czerwonych.

czas 3 SET

Irańczycy blisko podbicia ataku Łukasza Kaczmarka, ale jednak punkt dla Polski.

38
15
3
2
2
czas 3 SET

Świetne rozegranie Komendy i nie po raz pierwszy w tym meczu nie do obrony zaatakował Bednorz. Dodajmy, że od początku trzeciej partii na prawym ataku gra Łukasz Kaczmarek za Macieja Muzaja.

czas 3 SET

Rozpoczynamy trzecią partię znakomicie. Potężny i skuteczny blok Polaków!

36
13
5
3
4
czas 2 SET

Irańczycy przestali dobrze serwować. Tym razem to Biało-Czerwoni straszyli zagrywką. Do tego twardo grali na siatce i zasłużenie wygrali drugą odsłonę. Jeszcze dwa wygrane sety i jesteśmy w półfinale!

czas 2 SET

Kontra Polaków i szans Irańczykom nie daje Maciej Muzaj. Potężny atak i w całym meczu mamy remis 1:1.

czas 2 SET

A jednak! Tym razem to po ataku Bednorza piłki minimalnie była w boisku rywali! Setbole dla Polski.

czas 2 SET

Znów świetna zagrywka Kwolka. Dobre dogranie, dobre rozegranie, ale Bartosz Bednorz atakuje w aut bez bloku.

48
15
13
10
17
czas 2 SET

Kwolek nie wstrzymał ręki na zagrywce, a z przechodzącej piłki siatkarskiego gwoździa wbił Bartosz Bednorz.

74
28
5
3
4
czas 2 SET

Kapitalna zagrywka Bartosza Kwolka (116 km/h), a na parkiet wrócili Muzaj i Komenda. Kolejny czas do Kolakovicia.

107
42
11
5
6
czas 2 SET

Trudna akcja, Irańczycy podbijali nasze ataki. Ale w końcu dobre rozegranie Janusza na pipe'a z Bednorzem.

71
33
7
7
7
czas 2 SET

Niesamowite! Piłka jednak minimalnie dotknęła końcowej lini polskiego boiska i punkt dla Iranu.

15
8
12
17
61
czas 2 SET

Ghafour z prawego skrzydła atakuje w aut. Igor Kolaković prosi jednak o challenge.

czas 2 SET

Autowa zagrywka Irańczyków, którzy na szczęście nie prezentują się w tym elemencie już tak dobrze jak w pierwszym secie.

67
28
10
8
8
czas 2 SET

Tym razem Łukasz Kaczmarek zaatakował po antence.

czas 2 SET

Irańczycy nie zdołali podbić piłki po ataku Kaczmarka.

czas 2 SET

Kapitalna akcja Polaków! Zupełnie nieudane przyjęcie, ale Marcin Janusz wystawił piłkę jakimś cudem i Norbert Huber pewnie skończył atak! Brawo panowie!

czas 2 SET

Nieporozumienie w irańskim zespole. O czas prosi Igor Kolaković.

82
42
13
11
9
czas 2 SET

Kolejna kapitalna obrona Popiwczaka i w ataku z sytuacyjnej piłki bardzo dobrze zachował się Łukasz Kaczmarek.

90
35
9
9
8
czas 2 SET

Huber kończy przechodzącą piłkę i znów Polacy odskakują.

80
33
9
7
8
czas 2 SET

Zafunkcjonował blok w polskim zespole i znów podwójna zmiana. Wchodzi Kaczmarek i Janusz.

czas 2 SET

Ostatecznie challenge był. Sprawdzaliśmy, czy piłka była w polu. Była i remis 13:13.

15
16
5
6
14
czas 2 SET

Trudno dziwić się jednak reakcji szkoleniowca, bo sędziowie - do czego już jesteśmy przyzwyczajeni - sprawiają wrażenie jakby pierwszy raz w życiu sędziowali mecz siatkarski.

42
5
3
5
30
czas 2 SET

I znów zamieszanie na parkiecie. Sędziowie nie dają Polakom challengu, Heynen się wścieka i dostaje czerwoną kartkę.

czas 2 SET

Według sędziów Fayazi zaatakował po bloku. Heynen się z tym nie zgadza i prosi o challenge.

24
7
11
8
18
czas 2 SET

Ale od czego jest flot Karola Kłosa? Od zdobywania punktów w trudnych momentach! Brawo dla polskiego środkowego!

51
18
5
4
6
czas 2 SET

Nie było łatwo, ale Maciej Muzaj na prawym ataku przełamał dłonie blokujących rywali.

40
17
8
7
7
czas 2 SET

As serwisowy przyjmującego PGE Skry Bełchatów Ebadipoura i Polacy roztrwonili całą przewagę.

czas 2 SET

Po przerwie dobre przyjęcie Popiwczaka, od razu piłka na środek i skuteczny atak Karola Kłosa.

41
19
4
5
6
czas 2 SET

Bartosz Kwolek zablokowany na prawym skrzydle i nie ma asekuracji w polskim zespole. Czas dla Vitala Heynena. Szkoda tych kilku akcji, ponieważ Polacy nie wykorzystali kontry na 11:6 i od tego momentu zaczęły się ich problemy.

14
6
6
23
24
czas 2 SET

Karol Kłos nie skończył ataku ze środka i skuteczna kontra przeciwników.

czas 2 SET

Irańczycy nie są już tacy pewni siebie. Chcą szybko odrobić straty i znów mylą się na zagrywce.

czas 2 SET

Kolejna siatkarska czapa Karola Kłosa! Rywal zanim wrócił na parkiet po ataku, to piłka była już w boisku!

czas 2 SET

Norbert Huber broni i w kontrze skutecznie po bloku rywali zaatakował Bartosz Kwolek.

52
27
6
5
6
czas 2 SET

Najpierw nieudana zagrywka Bednorza, a po chwili w siatkę zaserwował Irańczyk.

czas 2 SET

Bartosz Bednorz show! Bomba polskiego przyjmującego na zagrywce i Polacy wykorzystują kontrę.

45
17
6
7
5
czas 2 SET

Błąd sędziów. Piłka w boisku po zagrywce Bednorza!

czas 2 SET

Wydawało się, że po zagrywce Bednorza piłka wpadła w boisku. Sędziowie odgwizdali aut, ale jest challenge.

czas 2 SET

Kwolek kapitalnie przyjął zagrywkę Ghafoura i znów Bednorz nie myli się w ataku.

czas 2 SET

Świetna obrona Jakuba Popiwczaka i Bartosz Bednorz pewnie kończy ataka z lewego skrzydła.

czas 2 SET

Dobrze przyjęcie Bednorza, od razu piłka do tego siatkarza na lewe skrzydło i skuteczny atak.

27
12
5
6
4
czas 2 SET

Tym razem udany atak Karola Kłosa, ale na razie w ataku polscy środkowi nie szaleją tak jak wczoraj z Brazylią.

czas 2 SET

Drugiego seta Polacy rozpoczynają od nieudanego ataku Macieja Muzaja.

9
7
4
8
15
czas 1 SET

Środkowy fragment pierwszego seta był w wykonaniu Polaków bardzo słaby. Później Biało-Czerwoni złapali trochę swojego rytmu, ale na razie za dużo mają przestojów w przyjęciu. Trzeba to poprawić, jeśli Polacy mają wygrać z Iranem.

czas 1 SET

Potężna zagrywka Ghafoura. Polacy znów sobie nie radzą z jej odbiorem i przegrywamy pierwszą odsłonę meczu.

czas 1 SET

Kolejny dobry flot Kłosa. Irańczycy poradzili sobie jednak z sytuacyjnej piłki w ataku. Trzy setbole dla nich.

czas 1 SET

As serwisowy Karola Kłosa. Co za flot polskiego środkowego! Czas dla Kolakovicia.

czas 1 SET

Bartosz Bednorz musiał poradzić sobie z pojedynczym blokiem i zrobił to.

czas 1 SET

Fayazi miał problemy z przyjęciem, ale szybko nadrobił te kłopoty skutecznym atakiem.

czas 1 SET

Łukasz Kaczmarek poradził sobie w ataku z podwójny blokiem rywali. Wracają Komenda i Muzaj.

czas 1 SET

I znów błąd w przyjęciu w polskim zespole. Wraca Kwolek za Łukasika.

czas 1 SET

Świetnie w obronie Polacy, ale nie wyprowadziliśmy mocnego ataku. W odpowiedzi Irańczycy bezbłędni.

czas 1 SET

Kapitalny pojedynczy blok Karola Kłosa. Ale czapa!

czas 1 SET

Polacy nie wykorzystali wielkiej szansy! Świetny blok, ale rywale podbili piłkę nogą, a potem w kontrze z sytuacyjnej piłki zablokowany Łukasik.

czas 1 SET

Bardzo dobry flot Norberta Hubera i Irańczycy atakują w aut. Polacy coraz bliżej!

czas 1 SET

Dobrze działał polski blok, ale ostatecznie Irańczycy skończyli atak.

czas 1 SET

Znów dobra zagrywka Bednorza i Polacy odrobili kolejny punkt.

czas 1 SET

As serwisowy Bartosza Bednorza i tym razem to Igor Kolaković prosi o przerwę. Polacy nie poddali się jeszcze w pierwszym secie!

czas 1 SET

Kontra Polaków i Piotr Łukasik zdobywa punkt z lewego skrzydła.

czas 1 SET

Szybko dostał piłkę do ataku Łukasz Kaczmarek i zdobył punkt. Na parkiet wchodzi też Piotr Łukasik za Bartosza Kwolka.

czas 1 SET

Znów mocna zagrywka Ghafoura, ale tym razem piłka zatrzymała się na taśmie. Podwójna zmiana. Kaczmarek i Janusz za Komendę i Muzaja.

czas 1 SET

Kolejna bomba na zagrywce Ghafoura i pocelowany tym razem Bartosz Bednorz. Drugi czas dla Vitala Heynena.

czas 1 SET

As serwisowy Ghafoura. Każda kolejna akcja napędza Irańczyków.

czas 1 SET

Tym razem Bartosz Bednorz skutecznie, ale z takim przyjęciem Biało-Czerwoni nie powalczą skutecznie w tym meczu.

czas 1 SET

Znów Marcin Komenda musi wystawiać sytuacyjną piłkę i Bartosz Bednorz nie przedziera się przez blok.

czas 1 SET

Szczęśliwy as serwisowy po siatce Bartosza Kwolka.

czas 1 SET

Ebadopour pomylił się na zagrywce i Polacy wreszcie uciekli z niewygodnego ustawienia.

czas 1 SET

Irańczycy kapitalnie w obronie. Podbili nawet atak ze środka Kamila Kłosa i w kontrze znów nie do zatrzymania.

czas 1 SET

Mamy problemy w przyjęciu i Irańczycy na kontrach nie mylą się. O czas poprosił Vital Heynen.

czas 1 SET

Maciej Muzaj zablokowany. Nie zdołał się wyasekurować.

czas 1 SET

Błąd Polaków w przyjęciu i Ghafour kończy piłkę przechodzącą.

7
5
2
11
21
czas 1 SET

Długa akcja, zakończona udanym atakiem blok-aut Irańczyków. Dobry początek meczu, mało błędów, dużo soczystych akcji.

czas 1 SET

Co ważne, od początku meczu działa prawe skrzydło. Dobrze wprowadził się w mecz Maciej Muzaj.

32
14
8
5
7
czas 1 SET

Wczoraj polski środek był rewelacyjny. Dzisiaj także zaczyna dobrze! Norbert Huber wbił siatkarskiego gwoździa.

czas 1 SET

Zespoły wymieniają się mocnymi i skutecznymi atakami.

czas 1 SET

W powtórce Bartosz Bednorz znów potężnie i zmierzył wzrokiem sędziego. Otrzymał za to żółtą kartkę.

czas 1 SET

Początek meczu i już zamieszanie. Sędziowie z niezrozumiałych przyczyn nakazali powtórkę akcji, chociaż challenge nie wykazał żadnego błędu,

8
7
10
5
38
czas 1 SET

Przyjmujemy zagrywką Ghafoura i potężnie atakuje z lewego skrzydła Bartosz Bednorz, ale rywale chcą sprawdzić dotknięcie siatki w polskim zespole.

25
6
8
7
12
czas 1 SET

Szybko odpowiadamy dobrą zagrywką. Z flotem Karola Kłosa nie poradzili sobie Irańczycy.

czas 1 SET

I pasę rywali mocnym atakiem z lewego skrzydła przerwał Maciej Muzaj.

czas 1 SET

Szczęśliwy po siatce as serwisowy rywali.

8
4
5
19
25
czas 1 SET

Problemy z przyjęciem w polskim zespole i Bartosz Bednorz zablokowany.

8
3
3
6
22
czas 1 SET

Od razu Irańczycy rozpoczynają od skutecznego i mocnego ataku Fayaziego.

10
7
9
14
23

Trzymamy kciuki za Polaków i rozpoczynamy mecz od zagrywki Bartosza Kwolka!

28
10
6
7
6

Polska: Bednorz, Komenda, Muzaj, Kwolek, Kłos, Huber, Popiwczak (libero)

Iran: Ebadipour, Marouflakrani, Eraghi, Fayazi, Ghafour, Shafiei, Hazratpourtalatappeh (libero).

14
6
7
6
5

Na trybunach spora grupa kibiców zarówno polskich jak i irańskich. Poznajmy wyjściowe szóstki zespołów!

9
5
4
3
6

Jak przekazał wcześniej Tomasz Swędrowski, komentator meczów polskich siatkarzy w Polsacie Sport, w wyjściowym składzie Biało-Czerwonych dojdzie tylko do jednej zmiany w porównaniu z wczorajszym meczem. Słabo grającego Łukasza Kaczmarka od razu ma w ataku zastąpić Maciej Muzaj.

8
5
3
4
3

W Chicago hymny narodowe. Mazurek Dąbrowskiego, a za chwilę poznamy wyjściowe składy Polski i Iranu.

9
5
3
3
3

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni w fazie interkontynentalnej Polacy przegrali z Iranem, ale tylko 2:3. Podopieczni Vitala Heynena mogli ten mecz wygrać, bowiem w setach prowadzili już 2:1. Wtedy się nie udało, liczymy że tym razem nasi reprezentanci postawią przysłowiową kropkę nad i.

8
4
2
2
2

Starcie z Brazylią to już piękna, ale jednak historia. Żeby ten triumf był wartościowy, Polacy muszą w tą noc pokonać Iran. Przypomnijmy, jakiekolwiek zwycięstwo w tym pojedynu, daje aktualnym mistrzom świata awans do półfinału rozgrywek.

10
7
3
2
3

Po meczu brazylijskim dziennikarzom trudno było pogodzić się z faktem, że młody polski zespół pokonał ich kadrę z wieloma gwiazdami w składzie.

8
5
2
2
2

Jeszcze zanim o meczu z Iranem, to przypomnijmy sobie co działo się poprzedniej nocy. Biało-Czerwoni stoczyli zwycięski bój z Brazylią, a w tie-breaku po prostu nie dali szans Canarinhos.

12
6
3
2
2

W środę polscy siatkarze zaskoczyli wszystkich. Pokonali mocną Brazylię i zrobili krok ku półfinałowi Ligi Narodów. Czas postawić drugi i zapewnić sobie najlepszą czwórkę rozgrywek! Dobry wieczór - rozpoczynamy relację z meczu Iran - Polska w Final Six Ligi Narodów 2019.