Szybko i sprawnie.

Na dodatek Jakub Bucki zaserwował asa. Wejść na minutę i zakończyć mecz to wyczyn. Jastrzębski Węgiel z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów.

Trzy piłki meczowe dla Jastrzębskiego Węgla. Panowie, pora kończyć ten mecz. Jakub Bucki dopisał się do listy obecnych na boisku.

Trzy punkty przewagi jastrzębian. Chyba gospodarze już tego nie oddadzą.

Paweł Rusek uruchomił Tomasza Fornala, a ten wiedział jak ominąć blok Greenyardu Maaseik.

Dwa punkty przewagi Jastrzębskiego Węgla. Trener gości zażądał przerwy, przekazał dużo szczegółowych uwag, sporo liczb, ale chyba nie na wieczorne losowanie.

Christian Fromm dobrze w ataku i źle w polu serwisowym. Za niego Paweł Rusek.

Na pewno trzeba oddać gościom, że poprawili skuteczność w ataku. Z kolei jastrzębianie zaczęli szarpać. Przed momentem na przykład Tomasz Fornal fatalnie przestrzelił z pola serwisowego.

W poprzednich setach na tym etapie prowadził już Jastrzębski Węgiel. Tym razem zanosi się na rozgrywkę na ostrzu noża.

Graham Vigrass nie zawodzi Lukasa Kampy i swoich kibiców.

Zrobiło się zamieszanie z wynikiem. Pani sędzia udała się do monitora, żeby sokolim okiem wszystko wyjaśnić. Piłka po bloku w aut po ataku zawodnika Greenyardu Maaseik i punkt dla przeciwnika Jastrzębskiego Węgla.

Greenyard Maaseik zaczął obijać dłonie blokujących jastrzębian. Czyste trafianie w pole nie wychodziło, ale są inne sposoby i pokazują to siatkarze z Beneluksu.

Remis 5:5. Graham Vigrass obrócił w okolicę linii bocznej na siatce.

Nie trzeba przekonywać, że warto zakończyć ten mecz najszybciej jak jest to możliwe. Z kolei Greenyard Maaseik jest nad przepaścią i musi stamtąd uciekać.

Trzeci set to pierwszy, który rozpoczął się od punktu dla Greenyarda Maaseik. Tomasz Fornal przestrzelił z lewego skrzydła.

Jastrzębski Węgiel idzie jak burza.

Christian Fromm złapał na siatce Roberta Wójcika. Drugi set dla Jastrzębskiego Węgla.

Rasmus Breuning Nielsen serwisem w sieć. To nie piłka nożna. Piłki setowe Jastrzębskiego Węgla.

Przerwa na żądanie szkoleniowca gości. Za chwilę będzie 0:2 w setach z perspektyw jego zespołu, jeżeli nic nie wyczaruje ze swoimi podopiecznymi.

Zbliża się decydujący fragment drugiego seta. Jastrzębski Węgiel od dawna na prowadzeniu, ale bywało już wyższe, więc warto uważać. Zaatakował perfekcyjnie Dawid Konarski.

Pojawił się kłopot w przyjęciu. Slobodan Kovac zareagował wprowadzeniem Pawła Ruska na przyjęcie.

Po czasie Lukas Kampa rozejrzał się za Dawidem Konarskim.

Nie zrezygnowali z wygrania tego seta siatkarze Greenyardu Maaseik. Swoimi skutecznymi akcjami uciszyli kibiców w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsza przerwa na żądanie trenera Jastrzębskiego Węgla.

Jurij Semeniuk męczy gospodarzy z pola serwisowego. Takich problemów w przyjęciu jeszcze nie było po stronie przedstawiciela PlusLigi.

Awantura. Trener Greenyardu Maaseik jest przekonany, że dotknęli siatki gospodarze w bloku, a tymczasem zrobiła to piłka.

15:10. Dawid Konarski szybko zaatakował z przechodzącej piłki. Rasmus Nielsen za Simona Peetersa w Greenyardzie.

Przerwa na żądanie szkoleniowca gości. Nie powiedział im przed meczem, jak pokonać Jastrzębski Węgiel i próbuje nadrobić w tych pauzach.

Ładna kombinacja. Po dobrym przyjęciu Jakuba Popiwczaka piłka trafiła do Lukasa Kampy, a ten uruchomił będącego w drugiej linii Christiana Fromma.

Ale bałagan po stronie Greenyardu Maaseik. Nie wypada. Podwójne odbicie gwizdnął sędzia i Jastrzębski Węgiel buduje przewagę w drugim secie.

Równym krokiem oba zespoły jak w dobrej brygadzie. Głównie psują serwisy.

Zmniejszyła się skuteczność po stronie Jastrzębskiego Węgla, a może to rywale dostali dobre wskazówki jak ustawiać blokujących i broniących.

Była skromna przewaga gospodarzy, ale tym razem przyjezdni nie zamierzają kapitulować po kilku wystrzałach Jastrzębskiego Węgla.

Jonas Kvalen dostał dobrą wystawę, ale trafił w wyciągnięte nad siatkę dłonie blokującego Tomasza Fornala.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobyty kontratakiem przez Jastrzębski Węgiel.

Jastrzębski Węgiel zaczął mecz od mocnego uderzenia.

Elias Thys wszedł w pole serwisowe i trafił w siatkę. Set dla Jastrzębskiego Węgla.

Seria piłek setowych dla jastrzębian. Ostatni, ostatni.

Konsekwentnie do celu. Do drugiej linii wszedł Paweł Rusek za Christiana Fromma. Ta zmiana ma na celu zapewnienie spokoju w odbiorze.

Po skutecznej akcji Greenyardu Maaseik ożywiona dyskusja przy słupku sędziowskim. Panowie porozmawiali, ale wnioski takie same jak minutę temu.

Przerwa na żądanie szkoleniowca gości. Na moment zmniejszyła się zaliczka medalisty mistrzostw Polski, ale no właśnie, na moment.

Weszli z kwadratu rezerwowych Xavier Folguera oraz Robert Wójcik. Budzi się Greenyard Maaseik.

Dobrze przyjęcie Jakuba Popiwczaka, a Lukas Kampa może wybierać z szerokiej grupy atakujących. Graham Vigrass skutecznie na środku siatki.

Dawid Konarski energicznie na prawym skrzydle. Atakujący Jastrzębskiego Węgla pozostaje nieuchwytny dla zawodników w czerwonych strojach. Najwyraźniej działają na Polaka jak płachta na byka.

Przełamanie Greenyardu Maaseik, ale to już wyraźnie dwa skrzyżowania za jastrzębianami.

Kibice zadowoleni i trudno się dziwić. Jastrzębski Węgiel bezwzględnie punktuje przeciwnika. Na dodatek są przedświąteczne prezenty od siatkarzy z Belgii.

Gubią się przyjezdni. Pierwsza przerwa na żądanie szkoleniowca Greenyard Maaseik po przestrzelonym ataku Simona Peetersa. Jastrzębski Węgiel potrafił wypracować sobie zaliczkę i teraz powinien jej pilnować.

Przewaga Jastrzębskiego Węgla przy zagrywkach Lukasa Kampy. W bloku wykazali się Tomasz Fornal oraz Graham Vigrass.

Simon Peeters gra zamiast awizowanego Roberta Wójcika od początku.

Drużyny wymieniły się ciosami w pierwszym tempie ze skrzydeł. Jastrzębski Węgiel w białych strojach z pomarańczowymi akcentami, a Greenyard na czerwono z białymi elementami.

Pierwszy punkt w tym meczu zdobyty blokiem. Dwóch zawodników powstrzymało na skrzydle Christiana Fromma.

Początek pojedynku.

Szóstki:

JW: Kampa, Fornal, Fromm, Vigrass, Gladyr, Konarski, Popiwczak (libero)

Greenyard: Zimmermann, Mann, Kvalen, Aganits, Semeniuk, Wójcik, Dronkers (libero)

Czy Jastrzębski Węgiel wygra z Greenyardem Maaseik?

Rasmus Breuning Nielsen przed meczem.

Greenyard wygrał już dwa mecze w Lidze Mistrzów. W obu doszło do tie-breaka. Najpierw belgijski klub zwyciężył na wyjeździe 3:2 z Halkbankiem Ankara, a następnie u siebie z Zenitem Kazań. Prowadzenia w tabeli będzie bronić w Jastrzębiu-Zdroju.

Sędziowie: Konstantin Jowczew, Susana Maria Rodriguez Jativa

W tabeli Ligi Mistrzów po cztery punkty mają Greenyard Maaseik oraz Zenit Kazań. Jastrzębski Węgiel traci "oczko" do belgijsko-rosyjskiego duetu i dzięki dobremu wynikowi w czwartek zamierza go za jednym zamachem wyprzedzić.

Jastrzębski Węgiel wygrał swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów 3:0 z Halkbankiem Ankara. Nie miał litości dla przeciwnika z Turcji. Miał prawie dwa razy dokładniejsze przyjęcie, co pozwalało atakować o dziewięć procent skuteczniej.