MVP: Wiktor Poletajew (Kuzbass)

Koniec rewanżu i dwumeczu...

Piłki meczowe dla Kuzbassa Kemerowo. Po obronie skuteczny atak przyjezdnych.

Za dużo błędów gospodarzy w polu serwisowym. To kosztuje.

Jewgienij Siwożelez huknął prosto w pole podopiecznych Nikoli Grbicia. Kilka sekund wcześniej gospodarzom nie udało się przeprowadzić skutecznego kontrataku.

Kędzierzynianie muszą wierzyć do końca, ale rozpędzony Kuzbass Kemerowo ma cel na wyciągnięcie ręki.

Być może ostatnia przerwa. Sytuacja podbramkowa...

Piłka poza boiskiem po ataku ze środka Łukasza Wiśniewskiego. Pierwsza przerwa na żądanie Nikoli Grbicia w czwartym secie, ponieważ Kuzbass Kemerowo nieznacznie odskoczył. Serb nakazuje ryzyko.

Kuzbass Kemerowo pracuje zarówno w obronie, jak i w wybloku. Mistrz Rosji nie chce przedłużać tego spotkania i komplikować sobie drogi do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów.

Remis. Anton Karpuchow pokazał jak zaatakować po nieudanej próbie Aleksandra Śliwki. Przyjmujący Kuzbassa Kemerowo znalazł miejsce między rękami blokujących kędzierzynian.

Początek seta ze wskazaniem na zespół z PlusLigi. Pojawiły się błędy po stronie Kuzbassa Kemerowo i zadaniem podopiecznych Nikoli Grbicia jest wykorzystanie tych pomyłek.

Przed czwartą partią sytuacja jest trudna. Ewentualna porażka wyeliminuje Grupę Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z prestiżowego europejskiego pucharu. Nikola Grbić wrócił do bazowego ustawienia, a jego podopieczni starają się wrócić do gry na wysokim poziomie.

Kuzbass Kemerowo otworzył czwartego seta dobrą akcją.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma problem. Drugi set z rzędu dla przeciwnika.

Jak zwykle Wiktor Połetajew i trzeci set dla Kuzbassa Kemerowo.

Piłki setowe dla Kuzbassa Kemerowo po płynnej akcji przeprowadzonej przez środek. Atakował Michaił Szczerbakow.

Trzecia partia to pierwsza bez zwrotów akcji i interesującego scenariusza. Kuzbass Kemerowo, którego liderem jest Wiktor Połetajew, niebawem będzie prowadzić w setach, no chyba że kędzierzynianie przeprowadzą rewelacyjny pościg.

Piotr Łukasik wszedł na boisko z kwadratu rezerwowych. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokończy trzeciego seta w przemodelowanym ustawieniu.

Pojedyncze udane akcje kędzierzynian to zdecydowanie za mało, żeby dopaść uskrzydlonego swoimi ofensywnymi popisami Kuzbassa Kemerowo. Przerwa na żądanie trenera Nikoli Grbicia.

David Smith powstrzymany blokiem na środku siatki. Z problemami idzie Beniaminowi Toniuttiemu poszukiwanie lidera ofensywy. Przemysław Stępień oraz Filip Grygiel pojawili się na boisku.

Przewaga wypracowana przez Wiktora Połetajewa, którego od czasu do czasu wspierają kompani z klubu. Przerwa na żądanie trenera Nikoli Grbicia, a także zmiana powrotna Kamil Semeniuk za Simone Parodiego.

Wiktor Połetajew dorzucił do punktów wywalczonych atakiem pojedynczy blok na Simone Parodim. Kuzbass Kemerowo udareminił pościg przeciwnika z Kędzierzyna-Koźla.

Remis. Aleksander Śliwka serwował co prawda delikatnie, ale piłka przeturlała się zaskakująco na stronę Kuzbassa Kemerowo.

Aleksander Śliwka przymierzył prawie w narożnik boiska. Przyjmujący z Kędzierzyna-Koźla stara się pobudzić swoich kompanów z zespołu takimi efektownymi zagraniami.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potrzebuje ponownie uruchomić swoje armaty. Sporo piłek jest podbijanych przez Kuzbassa Kemerowo. Cztery punkty z rzędu dla mistrza Rosji i wchodzi Simone Parodi.

Na początek trzeciego seta punkt dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kuzbass Kemerowo doprowadził do remisu 1:1 w setach.

Tego seta nie mógł zakończyć nikt inny niż Wiktor Połetajew.

Przerwa na żądanie trenera Kuzbassa Kemerowo po asie serwisowym Łukasza Wiśniewskiego. Po niej dla odmiany zepsuta zagrywka i piłki setowe.

Zmiana powrotna. Arpad Baroti ponownie za Simone Parodiego. Wiktor Połatajew poradził sobie bez problemu po dograniu nieustannie wrzucającemu mu piłki Igora Kobzara.

Ponownie seria trzech punktów zdobyta przez Kuzbassa Kemerowo. Nie ma już możliwości przerwania gry Nikola Grbić, dlatego przynajmniej zmiana Simone Parodiego za Arpada Barotiego.

Arpad Baroti świetnie w obronie, a Aleksander Śliwka nie zmarnował wysiłku swojego potężnego kompana z klubu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odwróciła bardzo niekorzystny wynik na swoją korzyść.

Po przewadze Kuzbassa. Zagotowali się goście.

Coraz mniej czasu na przeprowadzenie pościgu ma drużyna Nikoli Grbicia. Na szczęście Arpad Baroti zablokował Wiktora Połetajewa i szkoleniowiec przyjezdnych zażądał przerwy. Jeszcze punkt pozostał Kuzbassowi Kemerowo.

Anton Karpuchow dorzucił asa serwisowego. Kuzbass Kemerowo idzie po drugiego seta. Na dodatek jego gra jest bardziej konkretna, wszystko co robią przyjezdni w ostatnich minutach jest wyraziste.

Akurat tym razem Wiktor Połetajew pomylił się w ataku, dlatego jeszcze raz można napisać, że atakujący Kuzbassa Kemerowo się "nie myli".

Wiktor Połetajew nie myli się na prawym skrzydle. Druga przerwa na żądanie Nikoli Grbicia. Szkoleniowiec nakazuje myślenie o każdym kolejnym punkcie, powrót do dobrej gry.

Przerwa na żądanie trenera Nikoli Grbicia. Ponownie jest trzypunktowa strata do Kuzbassa Kemerowo. W pierwszym secie udało się ją ekspresowo zlikwidować.

Anton Karpuchow nie wstrzymuje ręki na środku siatki. Gospodarze sygnalizowali aut po ataku, jednak sędzia nie podniósł chorągiewki. Spudłował natomiast i to wyraźnie Aleksander Śliwka.

Piękna akcja z obu stron, w której popisowa była interwencja obronna Lauriego Kerminena. Jewgienij Siwożelez nagrodził swojego libero sprytnym atakiem przez blok.

Podobnie się to wszystko zaczyna jak w pierwszym secie i zobaczymy, czy tak samo się zakończy. Prowadzenie przechodzi z jednej strony siatki na drugą, a błędy w ofensywie przydarzają się tak gospodarzom, jak i gościom.

Na początek drugiego seta punkt dla zespołu z Rosji.

Udane otwarcie mistrza Polski i oby tak pozostało.

Partia zakończona atakiem ze środka przez Davida Smitha. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle coraz bliżej awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Piłki setowe po dotknięciu siatki przez zawodnika Kuzbassa.

Aleksander Śliwka przymierzył technicznie po przekątnej prawie w linię boczną boiska. Świetne zachowanie przyjmującego reprezentacji Polski, który nie chce być w cieniu Arpada Barotiego oraz Kamila Semeniuka.

Roman Pakszin pojawił się na boisku, ale również on nie jest w stanie powstrzymać prowadzącego bombardowanie z pola serwisowego Kamila Semeniuka.

Kamil Semeniuk dorzucił asa serwisowego do skutecznego ataku po palcach próbujących blokować przyjezdnych. Dobry moment dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Druga przerwa na żądanie trenera Kuzbassa Kemerowo.

Po przerwie na żądanie trenera Nikoli Grbicia pobudka Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. David Smith huknął na środku siatki, a Arpad Baroti ponownie przypomniał o swoim potężnym serwisie. Tym razem to trener Kuzbassa Kemerowo przerwał grę.

Rośnie przewaga mistrza Rosji. Wiktor Połatajew huknął z prawego skrzydła między gospodarzy, po których stronie pojawiło się trochę chaosu i wstrzymywania ręki.

Cztery punkty z rzędu zdobyte przez Kuzbassa Kemerowo. Kamil Semeniuk zablokowany przez dwóch przyjezdnych. Rwana gra kędzierzynian po mocnych serwisach przeciwnika.

Coraz mocniejsze ciosy z obu stron siatki. Żadna z drużyn nie zna sposobu na wypracowanie wyraźnej przewagi. Arpad Baroti zdobył już kilka punktów, a do szturmu podłączył się Kamil Semeniuk.

Wiktor Połetajew huknął po przekątnej i nie pozwolił na obronę Arpadowi Barotiemu. Była do odpowiedź atakującego Kuzbassa Kemerowo na zbyt miękki finisz akcji Aleksandra Śliwki. ZAKSA punkt za przeciwnikiem.

Wiktor Połetajew nie poradził sobie w ataku. To druga pomyłka Kuzbassa Kemerowo w ofensywie. Warto to wykorzystać i wypracować sobie przewagę zanim przyjezdni wyregulują celowniki.

Remis. Gospodarzom przydarzyło się kilka pomyłek, co mogło sygnalizować kłopot z odpowiednim wejściem w mecz, ale szybko rozwiali wątpliwości, a Arpad Baroti do mocnego serwisu dorzucił asa serwisowego.

Pierwszy punkt w meczu dla kędzierzynian, więc to oni rozpoczynają od prowadzenia. W kontrataku Dmytro Paszycki, jednak wyraźnie przestrzelił.

Od zagrywki rozpoczynają siatkarze Kuzbassa.

Szóstki:

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Wiśniewski, Smith, Baroti, Zatorski (libero)

Kuzbass: Kobzar, Karpuchow, Siwożelez, Szczerbakow, Paszycki, Połetajew, Kerminen (libero), Podleśnik (libero)

Sędziowie: Blaz Markelj (Słowenia) i Vlastimil Kovar (Czechy)

Kędzierzynianie są liderami PlusLigi.

W pierwszym meczu w Kemerowie najwięcej 19 punktów dla kędzierzynian zdobył Kamil Semeniuk, ale po kilkanaście "oczek" dorzucili również Arpad Baroti, Aleksander Śliwka oraz Łukasz Wiśniewski. Czwarty set, a także tie-break rozstrzygnęły się na przewagi.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przystąpi do rewanżu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z zaliczką 3:2. Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia już raz pokonała Kuzbassa Kemerowo i postara się powtórzyć to osiągnięcie na polskiej ziemi.