MVP: Flavio Gualberto (Aluron CMC Zawiercie)

1
25 : 22 RAD
czas 3 SET

To już jest koniec spotkania w Zawierciu. Garrett Muagututia umieścił podbitą piłkę w polu Cerradu Enei Czarnych Radom. 3:0. Ten wynik nie pozostawia złudzeń.

2
1
24 : 21 RAD
czas 3 SET

Piłki meczowe dla gospodarzy po idealnym serwisie Piotra Orczyka w sam narożnik boiska.

1
2
22 : 20 RAD
czas 3 SET

W istotnym momencie Brenden Lee Sander podjął ryzyko i przestrzelił swoim atakiem. Nie może liczyć na wsparcie Dawid Konarski w ataku, a rozgrywający Cerradu Enei Czarnych Radom ma twardy orzech do zgryzienia.

1
20 : 20 RAD
czas 3 SET

Dwa bloki Cerradu Enei Czarnych Radom w ciągu niespełna minuty meczu. Następnie kontratak podsumowany skutecznym atakiem Dawida Konarskiego z wykorzystaniem blokujących zawiercian. Ponownie remis! Sytuacja zaczęła zmieniać się dynamicznie.

1
19 : 16 RAD
czas 3 SET

Po doprowadzeniu do remisu trzy kolejne akcje przeprowadził rozdrażniony Aluron CMC Zawiercie. Być może ostatnia w meczu przerwa na żądanie trenera Roberta Prygla po ataku w boisko Garretta Muagututii.

1
1
16 : 16 RAD
czas 3 SET

Remis! Radomianie dopadli swojego przeciwnika. Michał Kędzierski odpowiednio wyrzucił sobie piłkę, po czym dłonią uderzył w nią tak soczyście, że zagrywka kompletnie zaskoczyła Piotra Orczyka.

14 : 12 RAD
czas 3 SET

Grzegorz Bociek skutecznie na skrzydle. W ten sposób Aluron CMC Zawiercie powoli przybliża się do czwartego z rzędu zwycięstwa w PlusLidze. Nie wypada jednak przy tak bliskim wyniku skreślać zespołu z województwa mazowieckiego.

12 : 10 RAD
czas 3 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca Cerradu Enei Czarnych Radom. Mateusz Malinowski obił blok przyjezdnych w kontrataku, a to powoduje dwupunktowe prowadzenie Aluronu CMC Zawiercie.

10 : 10 RAD
czas 3 SET

Wyrównana walka w trzecim secie. Może to wyłącznie namiastka emocji, a może początek wyrównanego pojedynku. Po 20 piłkach jest remis. Cerrad Enea Czarni Radom potrafią tym razem korzystać z pomyłek zawiercian.

9 : 8 RAD
czas 3 SET

Mateusz Malinowski ponownie w centrum wydarzeń. W pierwszym secie jego seria w polu serwisowym pomogła zawiercianom wypracować przewagę. Również w trzeciej rundzie zameldował się asem serwisowym.

7 : 7 RAD
czas 3 SET

Remis. Radomianie zlikwidowali dwa punkty przewagi przeciwnika. Ich kontratak został przeprowadzony z wykorzystaniem prawego skrzydła, gdzie znajduje się Dawid Konarski. Huknął on prosto w boisko.

5 : 3 RAD
czas 3 SET

Lucas Loh próbował przebić się przez środek z drugiej linii. Teoretycznie sytuacja do zdobycia punktu była wyśmienita, ale zawodnik, który na początku sezonu zmagał się z problemami zdrowotnymi, wystrzelił piłkę poza boisko. Błędy, błędy.

3 : 3 RAD
czas 3 SET

W trzecim secie Cerrad Enea Czarni Radom znaleźli się na prowadzeniu, a to nie była typowa sytuacja w dotychczasowej części konfrontacji. Na razie walka jest jednak wyrównana.

0 : 1 RAD
czas 3 SET

W trzecim secie Aluron CMC Zawiercie walczy o zdobycie pełnej puli w meczu. Przed gospodarzami szansa na zejście z boiska z kompletem punktów. Z kolei drużyna z województwa mazowieckiego musi ratować się przed porażką.

komentarz

Grzegorz Bociek podsumował drugiego seta. 2:0 dla Aluronu CMC Zawiercie!

25 : 20 RAD
czas 2 SET

Grzegorz Bociek zakończył seta atakiem po palcach blokujących radomian. Podobny wynik i scenariusz jak w poprzedniej partii, a Aluron CMC Zawiercie ma już możliwość dopisania sobie punktu w tabeli.

24 : 19 RAD
czas 2 SET

Piłki setowe dla Aluronu CMC Zawiercie. Podobnie jak w poprzedniej partii ma wystarczająco dużo szans, żeby zamknąć rywalizację.

23 : 19 RAD
czas 2 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca Aluronu CMC Zawiercie. To konsekwencja asa serwisowego Daniela Gąsiora. Podobnie jak przed kilkoma minutami można odnieść wrażenie, że gospodarze zapraszają swoich przeciwników do bardziej równorzędnej rywalizacji.

21 : 16 RAD
czas 2 SET

Grzegorz Bociek pojawił się na boisku, ale tak przestrzelonym atakiem jak przed momentem tylko dolewa paliwa do baku Cerradu Enei Czarnych Radom. Gospodarze podają rękę mocno bezradnym w dotychczasowej części spotkania przeciwnikom.

20 : 12 RAD
czas 2 SET

Patryk Niemiec zwolnił rękę przy wykonywaniu zagrywki. Okazało się to całkiem zaskakujące dla Cerradu Enei Czarnych Radom, których szkoleniowiec Robert Prygiel zdecydował się na przerwanie gry. Tak wysokiego prowadzenia Aluronu CMC Zawiercie jeszcze w tej konfrontacji nie było.

czas 2 SET

Po ataku Mateusza Malinowskiego była żwawa odpowiedź Dawida Konarskiego. Doświadczony atakujący Cerradu Enei Czarnych Radom wybrał kierunek ataku po prostej i zmieścił piłkę między dłońmi blokujących gospodarzy a antenką.

czas 2 SET

Mnożą się niedokładności w grze Cerradu Enei Czarnych Radom. To utrudnia nawiązanie równorzędnej rywalizacji z przeciwnikami i nałożenie na nich presji. Po nieudanym ataku Lucasa Loha była zagrywka Michała Kędzierskiego prosto w siatkę.

czas 2 SET

Bez przełomu w ostatnich minutach. Szkoleniowiec zawiercian nie ma powodu do zdenerwowania. Podobnie publiczność. Na drobne niepowodzenia szybko odpowiedzieli dobrymi akcjami Garrett Muagututia oraz Maximiliano Cavanna.

czas 2 SET

Patryk Niemiec dobrze na środku siatki i tym samym Aluron CMC Zawiercie ma czteropunktową przewagę. To coś przypomina. Przypomina pierwszego seta, w którym wydarzenia na boisku wyglądały podobnie jak teraz.

czas 2 SET

Piotr Orczyk skutecznie nie tylko w ataku, ale również w bloku. Punkt zdobyty tym elementem i Aluron CMC Zawiercie jeszcze raz w tym meczu utemperował przygotowujących się do pościgu Czarnych.

czas 2 SET

Kontrataki zawiercian. Piotr Orczyk wykorzystał do zdobycia punktu blok zespołu z województwa mazowieckiego. Ponownie gospodarze znaleźli się kilka kroków przed swoim przeciwnikiem.

czas 2 SET

Garrett Muagututia dostał piłkę na skrzydło i nie pozwolił sobie na błąd. Zawodnik Aluronu CMC Zawiercie zaatakował zanim radomianie w ogóle pomyśleli o ustawieniu odpowiednio szczelnego bloku.

czas 2 SET

Rozpoczęła się druga partia, a w niej Aluron CMC Zawiercie postara się o utrzymanie koncentracji i nie zezwolenie na zwrot akcji w meczu. Radomianie z kolei muszą gonić. Dawid Dryja zepsuł pierwszy serwis.