TAURON Liga: 1. kolejka
18 wrz 2020 17:30
LEG 17 : 15 CHE
czas 5 SET

Koniec. Tak samo jak w pierwszym secie DPD Legionovia Legionowo lepsza od Grupy Azoty Chemika Police w rywalizacji na przewagi. Tym samym klub z województwa mazowieckiego pokonał mistrza kraju 3:2 na inaugurację sezonu w Tauron Lidze. Na finiszu Olivia Różański wykorzystała kontratak.

1
1
LEG 14 : 14 CHE
czas 5 SET

Trzy piłki meczowe obronione i trwa rywalizacja na przewagi w tie-breaku. Nie przebiła się Olivia Różański, która trafiła atakiem w wyciągnięte dłonie Agnieszki Kąkolewskiej.

3
2
3
LEG 14 : 11 CHE
czas 5 SET

Piłki meczowe po celnym ataku po skosie. Olivia Różański nie po raz pierwszy nie zmarnowałą zaufania Alicji Grabki.

LEG 10 : 9 CHE
czas 5 SET

Uwaga, kolejna przerwa. Tym razem dla DPD Legionovii Legionowo. Raz cieszą się jedne, po chwili drugie. Ten tie-break to cała konfrontacja w pigułce. Zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia.

1
1
LEG 9 : 6 CHE
czas 5 SET

Faluje gra i już zapewne nie przestanie do końca spotkania. Trenerzy co chwilę rozmawiają z podopiecznymi i starają się im coś wytłumaczyć. Pora na konsultacje policzanek z Ferhatem Akbasem.

LEG 8 : 6 CHE
czas 5 SET

Zmiana stron przy dwupunktowym prowadzeniu DPD Legionovii Legionowo. To konsekwencja kompletnie nieudanego ataku Wilmy Salas. Piłka została skierowana przez przyjmującą z Kuby w taśmę i zaliczyła lądowania poza boiskiem ku zadowoleniu gospodyń.

LEG 5 : 5 CHE
czas 5 SET

Zmobilizowały się policzanki po rozmowie ze swoim szkoleniowcem w pobliżu ławki rezerwowych. Cztery punkty z rzędu Grupy Azoty Chemika, odrobinę pomogła w tym pościgu DPD Legionovia Legionowo. Dla odmiany przerwa dla szkoleniowca gospodyń. Trochę już trwa ten mecz i może koniec widać, ale jeszcze zostało do niego kilkanaście piłek.

1
LEG 4 : 0 CHE
czas 5 SET

Jeżeli drużyny miały uwolnić ukryte pokłady energii w tie-breaku, to są one zdecydowanie większe w DPD Legionovii Legionowo. Cztery akcje otwierające decydującego seta dla zespołu z Mazowsza i oczywiście od razu przerwa na żądanie Ferhata Akbasa.

LEG 1 : 0 CHE
czas 5 SET

Wszystkie siły na pokład. Ostatnie kilkanaście minut rywalizacji w hali w Legionowie. Piąta, decydująca partia została zainaugurowana blokiem Shelly Stafford. W odpowiednim momencie wyskoczyła, przełożyła dłonie i dosięgnęła nimi piłki.

komentarz

Jessica Riviero zapewniła zwycięstwo w czwartym secie gospodyniom. Będzie pierwszy tie-break w sezonie Tauron Ligi.

LEG 25 : 22 CHE
czas 4 SET

Jessica Riviero wzięła na siebie ciężar atakowania w końcówce czwartego seta i zasłużenie zapewniła w nim zwycięstwo DPD Legionovii Legionowo. Historia lubi się powtarzać. Tak samo jak w poprzednim sezonie konfrontacja tych drużyn, w tej hali, zakończy się tie-breakiem.

LEG 24 : 21 CHE
czas 4 SET

Po ataku Jessiki Riviero trzy piłki setowe dla zespołu z Legionowa. Trudno będzie cokolwiek zdziałać policzankom. Gospodyniom pozostało postawić "kropkę nad i".

LEG 22 : 19 CHE
czas 4 SET

Jessica Rivero zaatakowała ze skrzydła po przekątnej w narożnik boiska. Siatkarki z województwa zachodniopomorskiego wyłącznie odprowadziły piłkę wzrokiem. Żadna nie zareagowała na czas.

LEG 20 : 14 CHE
czas 4 SET

DPD Legionovia Legionowo nie pozwala na dogonienie się w czwartym secie i dużo wskazuje na to, że niebawem rozpocznie się tie-break. Nie można być tego jeszcze pewnym, ale na ten moment wysoka zaliczka zespołu prowadzonego do zwycięstwa w rundzie przez Olivię Różański.

LEG 17 : 13 CHE
czas 4 SET

Olivia Różański nie zawodzi swojej rozgrywającej. Skuteczna gra tej zawodniczki, która swoimi nieraz sprytnymi, chytrymi zagraniami irytuje policzanki. Cztery punkty zaliczki DPD Legionovii Legionowo i generalnie sytuacja nie zmienia się diametralnie w czwartej rundzie.

czas 4 SET

Centralna faza czwartego seta i Grupa Azoty Chemik Police kilka kroków za przeciwnikiem. Na boisku pojawiła się między innymi Wilma Salas, a warto o tym wspomnieć, ponieważ to czołowa zawodniczka poprzedniego sezonu w Tauron Lidze.

LEG 11 : 5 CHE
czas 4 SET

DPD Legionovia Legionowo absolutnie nie zamierza zejść z boiska we własnej hali bez choćby punktu na koncie. Niby krótka przerwa między setami, a zdołały nabrać wiatru w żagle Julie Oliveira Sousa i jego partnerki z zespołu.

LEG 8 : 4 CHE
czas 4 SET

Olivia Różański poczekała przy siatce na Jovanę Brakocević-Canzian i powstrzymała ją swoim blokiem. Gospodynie w ciemno przesuwają się w to miejsce boiska, z którego swoje bombardowanie prowadzi Serbka i udaje im się ją poskromić.

LEG 4 : 1 CHE
czas 4 SET

Cztery punkty z rzędu rozdrażnionych legionowianek i nie trzeba długo czekać na reakcję Ferhata Akbasa. Przerwa na żądanie szkoleniowca z Turcji, który prowadzi Grupę Azoty Chemika Police od początku poprzedniego sezonu.

LEG 0 : 1 CHE
czas 4 SET

Początek czwartego seta. DPD Legionovia Legionowo gra w nim o przedłużenie rywalizacji z mistrzem Polski, a Grupa Azoty Chemik Police liczy, wcale nie po cichu, na zdobycie kompletu punktów.

1
komentarz

Ostatni punkt w trzecim secie zdobyła atakiem Iga Wasilewska.

1
1
LEG 19 : 25 CHE
czas 3 SET

W takich okolicznościach Grupa Azoty Chemik Police zapewnił sobie pierwszy punkt w sezonie. Prowadziła w tym meczu DPD Legionovia Legionowo, a aktualnie już 2:1 dla zespołu z województwa zachodniopomorskiego.

1
1
LEG 18 : 24 CHE
czas 3 SET

Po ataku Martyny Łukasik seria piłek setowych dla Grupy Azoty Chemika Police. Ta partia należała w dużej mierze właśnie do reprezentantki Polski.

LEG 16 : 22 CHE
czas 3 SET

Rozpędziły się policzanki. Inauguracja rządzi się swoimi prawami i Grupa Azoty Chemik Police pokazuje lepszą twarz na boisku niż około godzinę temu, a czy to ostatni zwrot akcji w meczu, to czas pokaże. Punkt po ataku ze środka Agnieszki Kąkolewskiej.

1
LEG 14 : 19 CHE
czas 3 SET

Sędziowie też trochę pochodzą do monitora w tym meczu, ale skoro trenerzy mają tak wiele wideo weryfikacji do wykorzystania i są one skuteczne, to czasem sokole oko zawodzi arbitrów. Na boisku wyraźne prowadzenie Grupy Azoty Chemika Police, mimo to Ferhat Akbas poprosił o czas.

1
LEG 11 : 16 CHE
czas 3 SET

Po przerwie na żądanie punkt na przełamanie dla DPD Legionovii Legionowo, ale wynik pokazuje jednoznacznie, że Martyna Łukasik wyrządziła olbrzymie szkody w zespole z Mazowsza swoimi nieprzyjemnymi serwisami.

LEG 10 : 15 CHE
czas 3 SET

Przyspieszenie Grupy Azoty Chemika Police na przekór przewidywaniom. Klasyka żeńskiej siatkówki. Seria siedmiu punktów z rzędu od stanu 10:8 do 10:15 dzięki zagrywkom Martyny Łukasik. To zdecydowanie wielki atut reprezentantki Polski. Przerwa na żądanie trenera gospodyń.

LEG 9 : 8 CHE
czas 3 SET

Trudno o daleko idące przewidywania, ale być może to będzie najbardziej wyrównana partia z dotychczasowych. Drużyny już poznały swoje atuty przygotowane na piątkowe spotkanie i walczą w tej partii o pierwszy punkt w sezonie Tauron Ligi.

1
LEG 7 : 6 CHE
czas 3 SET

Początek trzeciego seta z delikatnym wskazaniem na DPD Legionovię Legionowo, w której szeregach pierwsze skrzypce gra Alicja Grabka. Jej aktywność zdecydowanie nie ogranicza się do dostarczania dokładnych piłek atakującym.

1
czas 3 SET

Shelly Stafford rozpoczęła trzeciego seta swoim atakiem w pole Grupy Azoty Chemika Police. Zobaczymy, w jakim kierunku rozwinie się ta rywalizacja po dwóch setach z całkowicie innym zakończeniem.