KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
3:0
 • 25 : 20
 • 25 : 18
 • 25 : 19

Reprezentacja Brazylii zameldowała się w finale Ligi Narodów. Najlepsza drużyna fazy zasadniczej rozgrywek poradziła sobie z Francuzami w trzech setach i nie straciła dużo energii przed pojedynkiem decydującym o złotych medalach. W drugim półfinale zmierzą się Polska ze Słowenią.

Kontratak Brazylii i tak kończy się spotkanie!

Teraz Yoandy Leal Hidalgo huknął asem. Piłki meczowe.

Efektownym asem serwisowym Earvin Ngapeth.

Brazylia jako pierwsza w trzecim secie na granicy 20 punktów. Yoandy Leal Hidalgo zrehabilitował się dokładnym atakiem po prostej za niedawną pomyłkę. Jeszcze przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Francji.

Zrobiło się głośno na przerwie w pobliżu ławki reprezentacji Brazylii. Jeszcze wskazówki taktycznie, jeszcze przypomnienie o konieczności zachowania koncentracji do końca seta. Jeżeli formalni gospodarze nie zamkną meczu w trzech rundach, będą rozczarowani.

Czwarta przerwa techniczna z prowadzeniem Canarinhos.

Trzy punkty przewagi reprezentacji Brazylii. W odpowiednich momentach angażuje ona odpowiednie siły do bloku. Francuzi coraz mocniej zniechęceni niepowodzeniami w walce na siatce.

Stephen Boyer wszedł na boisko z kwadratu rezerwowych zamiast Jeana Patry'ego. Reprezentacja Francji pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem, a teraz szuka sposobu na wypracowanie jakiegoś kapitału w trzecim secie.

Zmiana decyzji sędziego po wideo weryfikacji. Początkowo piłka została przyznana zawodnikom z Ameryki Południowej, ale technologia pokazała, że Jean Patry zaatakował w linię końcową boiska.

Prowadzenie przechodzi z jednej na drugą stronę siatki. W Brazylii zepsuło się przyjęcie, kiedy Francja podkręciła wskaźniki swoich serwisów. Dlatego na przerwie technicznej jest tylko kroczek za Canarinhos.

Wyrównana konfrontacja na początku trzeciego seta. Yoandy Leal Hidalgo kontynuuje swoje różnorodne bombardowanie, ale po serii udanych ataków popełnił błąd serwisowy.

W trzecim secie Brazylia postara się o zamknięcie pojedynku, a Francja o jego przedłużenie.

Czy Brazylia wygra mecz w trzech setach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zakończenie seta popisowym blokiem.

Yacine Louati wszedł w pole serwisowe, ale nie wyrządził krzywdy Brazylijczykom. Piłki setowe.

Prawdopodobnie ostatnia przerwa w drugim secie. Laurent Tillie jeszcze stara się zmobilizować drużynę i podpowiedzieć jej coś interesującego. Przed momentem Francuzi byli totalnie rozczarowani lądowaniem piłki w ich polu po technicznym plasie Yoandy'ego Leala Hidalgo.

Yoandy Leal Hidalgo tym razem nie postawił na siłowe rozwiązanie, natomiast oszukał blok reprezentacji Francji technicznym kiwnięciem. Brazylia jako pierwsza na granicy 20 punktów w drugim secie.

Jeszcze jedna przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Francji. Trudno jest mu przemówić do swoich podopiecznych. Dużo rozmawiania, a mało konkretnego grania. Przynajmniej w porównaniu z Brazylijczykami.

Druga przerwa techniczna w secie. Jeżeli Brazylijczycy uczą się czegoś na swoich błędach, to spokojnie dokończą rundę. We Francji wszedł Antoine Brizard za Benjamina Toniuttiego.

Trudno jest zatrzymać reprezentację Brazylii, która zmierza po zwycięstwo w drugim secie. W kontrataku Wallace De Souza, który znalazł miejsce do wpakowania piłki w pole obok bloku reprezentacji Francji.

Świetnie w kontrataku Canarinhos. Na koniec mocne uderzenie będące odpowiedzią na wyblokowany oraz podbity atak Earvina Ngapetha.

Przerwa techniczna w drugim secie. Brazylia na prowadzeniu podobnie jak w poprzedniej rundzie. Dlatego to uwagi przekazywane przez selekcjonera reprezentacji Francji interesują mocniej osoby realizujące transmisję.

Popracowali blokiem siatkarze z Brazylii. Potrójna zapora na prawym skrzydle i Kevin Tillie nie potrafił się przez nią przebić. Po chwili Yoandy Leal Hidalgo zaserwował asa, co doprowadza do zmian w obozie francuskim. Wszedł Trevor Clevenot.

Francja była na skromnym prowadzeniu, co nie wydarzyło się w poprzednim secie. Drużyna z Europy rozsierdziła delikatnie przeciwnika i Yoandy Leal Hidalgo już pozbawił ją zaliczki.

Rozpoczęła się druga partia we włoskim Rimini. Reprezentacja Brazylii przed nią zbudowana, ale dostała też ostrzeżenie od przeciwnika, że nawet kilkupunktowa przewaga nie gwarantuje powodzenia.

Yoandy Leal był skuteczny w pierwszym secie.

 

   

Najpierw wyraźne prowadzenie Brazylii, następnie ambitna pogoń Francji, a na koniec sześć akcji wygranych przez Canarinhos wobec jednej Trójkolorowych. Ostatni punkt w secie zdobył Yoandy Leal Hidalgo atakiem.

Piłki setowe po błędach Francji.

Wallace De Souza poczekał z pojedynczym blokiem na atakującego z drugiej linii Earvina Ngapetha. Następna akcja została wygrana przez Brazylię dzięki zbiciu blok-aut Yoandy Leala Hidalgo.

Jest remis.

Jeszcze może być interesująco w końcówce partii. Zrobiło się trochę zamieszania na boisku z sędziami w rolach głównych. Francja odnalazła się w tym chaosie i prawie zlikwidowała konkretną zaliczkę Brazylii.

Isac Santos zszedł z boiska z powodu kontuzji. Lucas Saatkamp zastąpił środkowego.

Było trochę luzu w czasie przerwy w grze, a po niej reprezentacja Francji wyraźnie zbliżyła się do przeciwnika. Trójkolorowi wytrącili przeciwników z równowagi swoimi blokami.

Przerwa na żadanie szkoleniowca reprezentacji Francji. Sytuacja na boisku wygląda bardzo niekorzystnie dla jego zespołu. Nie chodzi tylko o wynik. Brazylia jest rozkręcona, a pojedyncze udane akcje Trójkolorowych nie robią na niej wrażenia.

Druga przerwa techniczna w pierwszym secie i żadnego przełomu w ostatnich minutach nie było. Francja musi się budzić, jeżeli zamierza jeszcze popracować nad wynikiem trwającej rundy.

Brazylia jest na razie groźniejsza od przeciwnika w polu serwisowym. Nie zmarnowała ona szansy, kiedy po jej stronie siatki znalazła się piłka po serwisie Isaca Santosa. Na dodatek Barthelemy Chinenyeze został zatrzymany efektownym blokiem.

Wyrównała się rywalizacja po mocnym otwarciu pojedynku z wykonaniu Brazylii. Odpowiedzią na atak z lewego skrzydła Earvina Ngapetha była bomba Ricardo Lucarelliego.

Pierwsza w meczu przerwa techniczna przy prowadzeniu Brazylii. Ekipa z Ameryki Południowej postara się w dalszej fazie seta zarządzać wynikiem, ale i drużyna z Francji ma coraz więcej do powiedzenia i również zaprezentowała już jedną efektowną akcję przez środek.

Yoandy Leal Hidalgo huknął po przekątnej, a jego drużyna od początku spotkania funkcjonuje na bardzo wysokich obrotach. Już przerwa na żądanie szkoleniowca reprezentacji Francji i premierowe uwagi dla jego podopiecznych.

Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli reprezentanci Brazylii. Yoandy Leal Hidalgo zaatakował po bloku poza boisko, a po chwili Wallace zaskoczył przeciwników asem serwisowym.

Początek konfrontacji o awans do finału Ligi Narodów. Siatkarze z Brazylii i Francji musieli wcześnie rozpocząć dzień, żeby już przed południem rozpocząć walkę o medale.

Szóstki:

Brazylia: Bruno, Wallace, Leal, Isac, Lucarelli, Sousa, Thales (libero)

Francja: Toniutti, Patry, Chinenyeze, Tillie, Ngapeth, Le Goff, Grebennikov (libero)

Za nami hymny narodowe.

Najważniejszym wydarzeniem sezonu reprezentacyjnego będą igrzyska olimpijskie.

 

Sędziowie: Daniele Rapisarda (Włochy), Wojciech Maroszek (Polska)

W pierwszym półfinale Ligi Narodów dojdzie do konfrontacji najlepszej w części zasadniczej rozgrywek reprezentacji Brazylii z czwartą Francją. Jedna z tych drużyn będzie w niedzielę przeciwnikiem Polski, która w drugim półfinale będzie walczyć ze Słowenią.

>
Zobacz również