Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Runda 2
Zakończony
Argentyna
POL 25 : 18 ARG
czas 3 SET

Polska z drugim zwycięstwem w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali w trzech setach. Nie pozwolili oni poszaleć przeciwnikom z Argentyny w krakowskiej hali. Na zakończenie meczu piłka przyznana gospodarzom po wideo weryfikacji.

czas 3 SET

Aleksander Śliwka nie pozwolił sobie na dwa błędy w jednej akcji. Skuteczne zakończenie ataku i na twarzach reprezentantów Argentyny nie widać już wiary w możliwość rozstrzygnięcia przynajmniej jednego seta.

czas 3 SET

Mateusz Poręba zaatakował w kontrze i to był szósty punkt z rzędu wywalczony przez reprezentantów Polski. Konkretna zaliczka i to zdobyta bardzo dobrą grą. Zwycięstwo z Argentyńczykami jest już blisko!

28
12
3
1
POL 16 : 13 ARG
czas 3 SET

Nie była to prosta piłka, ale Tomasz Fornal poradził sobie z argentyńskim blokiem po wystawie Jakuba Popiwczaka. Kolejna akcja z wykorzystaniem Łukasza Kaczmarka i jest przerwa na żądanie coraz mocniej rozjuszonego Marcelo Mendeza.

18
13
4
2
POL 14 : 12 ARG
czas 3 SET

Łukasz Kaczmarek z dużym wyczuciem wpakował piłkę w pole przeciwnika. Polska ponownie ma czego bronić w trzecim secie.

czas 3 SET

Po przewadze. Kontratak przyjezdnych, którzy nie zamierzają schować się do szatni po zaledwie trzech setach.

2
3
2
2
POL 10 : 9 ARG
czas 3 SET

Polska nieustannie o kroczek bądź dwa przed przeciwnikiem. Łukasz Kaczmarek daje do zrozumienia, że potrafi być przynajmniej równie skuteczny jak Bartosz Kurek. Atakujący Nikoli Grbicia są niewygodni dla Argentyńczyków.

11
4
1
POL 7 : 5 ARG
czas 3 SET

Jeszcze pozostało trochę dystansu do zakończenia trzeciego seta, dlatego Polska musi mieć się na baczności. Skreślanie Argentyńczyków byłoby nonszalanckie i nierozsądne.

7
3
1
POL 5 : 2 ARG
czas 3 SET

Nie dość, że Polska przeprowadziła efektowną akcję z wykorzystaniem dynamicznego w drugiej linii Aleksandra Śliwki, to na dodatek popisała się dwoma blokami. 5:2 i może gasnąć entuzjazm w argentyńskim zespole.

7
1
POL 2 : 2 ARG
czas 3 SET

W trzecim secie Polska z Łukaszem Kaczmarkiem i Mateuszem Porębą na boisku. Nieco przemeblowana szóstka ma za zadanie jak najszybciej dokończyć starcie z Argentyńczykami.

czas 2 SET

Mocne wejście w pole serwisowe Bartosza Kwolka, który pomógł w wywalczeniu serii piłek setowych. Została wykorzystana trzecia z nich - kiwnięciem Tomasza Fornala. Polska na prowadzeniu 2:0 w starciu z Argentyńczykami.

24
14
2
1
POL 22 : 19 ARG
czas 2 SET

Pomagają błędami goście, nie wytrzymują ciśnienia w końcówkach.

31
6
5
1
POL 21 : 17 ARG
czas 2 SET

Zanosi się na sprawniejsze rozstrzygnięcie drugiego seta niż pierwszego, chociaż warto jeszcze odrobinkę wstrzymać się z osądami.

25
5
1
POL 19 : 17 ARG
czas 2 SET

Polska potrzebowała trochę wysiłku do zakończenia ostatniej akcji. Aleksander Śliwka poprawił po nieskutecznym kompanie z zespołu, co oznacza, że Argentyna nie doprowadziła do remisu.

czas 2 SET

Znana już podwójna zmiana w szóstce Polaków. Na boisku zameldowali się Grzegorz Łomacz oraz Łukasz Kaczmarek. W pierwszym secie to posunięcie okazało się korzystne, więc Nikola Grbić korzysta ponownie.

10
1
1
czas 2 SET

Po ataku po bloku Tomasza Fornala gospodarze zdobyli trzy punkty przewagi. Sędziowie zobaczyli trącenie palca blokującego Argentyńczyka na powtórkach.

15
6
1
POL 15 : 13 ARG
czas 2 SET

Świetnie zaatakował po skosie Bartosz Kurek. Reaguje selekcjoner przyjezdnych i postanowił wprowadzić z kwadratu rezerwowych młodego środkowego Nicolasa Zerbę. Po kolejnej akcji Jakuba Kochanowskiego jest przerwa na żądanie Marcelo Mendeza.

16
8
1
1
POL 13 : 13 ARG
czas 2 SET

Wydaje się, że Nikola Grbić może być zadowolony z poziomu trudności tego meczu. Identycznie jak w pierwszym secie zrobiło się 13:13. Ostatni punkt Polaków to konsekwencja niecelnego ataku ze skrzydła Argentyńczyka.

12
1
POL 11 : 13 ARG
czas 2 SET

Bartosz Kurek zmierzył pole przeciwnika swoim eleganckim atakiem ponad argentyńskim blokiem. Na razie jednak doprowadzenie do remisu nie udaje się gospodarzom.

13
3
2
1
POL 8 : 9 ARG
czas 2 SET

Bronili z powodzeniem jedni i drudzy zanim Polska zapunktowała. Wrzawa na trybunach w Krakowie, ponieważ gospodarze ponownie nie pozwalają przeciwnikom na oddalenie się w secie. Na dodatek to była spektakularna akcja.

czas 2 SET

Łukasz Kaczmarek wymownie podniósł ręce po efektownym kontrataku reprezentacji Polski. Ponownie trzeba gonić przeciwnika z Ameryki Południowej po mało przekonującym rozpoczęciu seta.

2
2
4
2
POL 2 : 5 ARG
czas 2 SET

Tak oto jesteśmy w drugim secie. W miarę sprawnie. W miarę, ponieważ mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Na razie nieco lepsza Argentyna, która ryzykuje w polu serwisowym.

3
2
6
2
czas Drugi set
czas 1 SET

Polska wygrała pierwszą partię 25:22 po błędzie serwisowym Albicelestes. Drużyna Nikoli Grbicia długo pozostawała za przeciwnikiem, ale złapała go w odpowiednim momencie i była spokojniejsza na finiszu.

czas 1 SET

Po przerwie na żądanie Marcelo Mendeza reprezentacja Polski postara się o zamknięcie seta. Trochę zdenerwował się selekcjoner Argentyny, ponieważ sędziowie nie pozwolili na wideo weryfikację po zbyt późnej reakcji sztabu gości.

25
11
4
2
POL 22 : 21 ARG
czas 1 SET

Długo trzeba było czekać na prowadzenie Polski, ale jest.

68
20
3
3
POL 20 : 20 ARG
czas 1 SET

Ponownie remis. Tym razem 20:20. Pomaga wprowadzony z kwadratu rezerwowych Łukasz Kaczmarek. Niebawem powinien również wejść Grzegorz Łomacz za Bartosza Kurka.

16
8
1
POL 18 : 19 ARG
czas 1 SET

Bartosz Kurek pojedynczym blokiem. W ten sposób pierwszy zmiennik Mateusz Bieniek pozostanie w polu serwisowym. Na razie jednak przerwa na żądanie selekcjonera Argentyny, która ma wybić środkowego Polski z transu.

13
6
POL 16 : 19 ARG
czas 1 SET

Powoli zbliża się czas na rozstrzygnięcia w pierwszym secie. Polska w niemal nieustannym pościgu za przeciwnikiem. Co prawda zrobiło się 13:13, ale Argentyna absolutnie się tym nie zraziła i ponownie odjechała. Przerwa na żądanie selekcjonera Nikoli Grbicia.

1
3
2
1
POL 15 : 17 ARG
czas 1 SET

Luciano Palonsky był pierwszym zmiennikiem w meczu. Wszedł on w pole serwisowe zamiast Joaquina Gallego. Nie pomógł na razie swojemu zespołowi, ponieważ zepsuł zagrywkę.

1
1
2
czas 1 SET

Remis! 13:13. Polska złapała przeciwnika. Najpierw as serwisowy Tomasza Fornala, a później wygrana konfrontacja przy siatce. Argentyna musi zapomnieć o wywalczonym na początku seta prowadzeniu.

3
8
1
POL 10 : 13 ARG
czas 1 SET

Marcin Janusz pograł swobodnie z ustawionym w drugiej linii Aleksandrem Śliwką. Argentyna absolutnie nie zamierza dać się złapać, a uderzona ciasno piłka huknęła w pole Biało-Czerwonych.

1
1
1
POL 8 : 11 ARG
czas 1 SET

Bruno Lima zagrał popisowo w ostatnich minutach, a jego akcje pozwoliły Argentynie zdobyć trzy punkty przewagi. Argentyna pokazuje sprytną siatkówkę na wysokim poziomie technicznym.

3
2
3
1
POL 7 : 9 ARG
czas 1 SET

Aleksander Śliwka zaatakował na lewej stronie boiska. Blok-aut w stylu przyjmującego reprezentacji Polski. Ekspresowo odpowiedział podobną akcją Facundo Conte.

1
czas 1 SET

Gonią podopieczni Nikoli Grbicia. Nie brakuje podbić po obu stronach siatki, dlatego tak Polacy, jak i Argentyńczycy muszą napracować się na zakończenie swoich akcji.

5
1
POL 3 : 5 ARG
czas 1 SET

Argentyna pokazała już pazurki w polu serwisowym i zdobyła dwupunktowe prowadzenie. Przed momentem efektowna akcja z obronami oraz blokami po obu stronach. Została ona rozstrzygnięta przez gości.

1
3
POL 2 : 1 ARG
czas 1 SET

Polska w czerwonych strojach z białymi elementami, a Argentyna w granatowych z błękitnymi oraz białymi wstawkami. Pierwsze prowadzenie Biało-Czerwonych po efektownym, pojedynczym bloku Jakuba Kochanowskiego.