Pojedynek ten był dopiero pierwszym w 14. kolejce PlusLigi. Dziękujemy zatem za uwagę i już teraz zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na żywo na łamach naszego portalu.
Nagrodę MVP otrzymuje Michał Masny, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.
Jastrzębski Węgiel potrzebował tylko jednej okazji, by przypieczętować swój triumf w czwartym secie, a zarazem i w całym meczu. Spotkanie kończy się po udanym bloku Damiana Borucha na Macieju Pawlińskim.
Maciej Muzaj obija blok rywali, dając Jastrzębskiemu pierwszą piłkę meczową.
Jason De Rocco gra jak nakręcony, zamieniając na punkt piłkę sytuacyjną wystawioną do szóstej strefy.
Jakub Peszko posyła zagrywkę w aut.
Toontje van Lankvelt nie zawodzi w kontrze. Jakub Peszko melduje się na boisku w miejsce Michała Żuka.
Punktowa zagrywka Jasona De Rocco. Wcześniej Kanadyjczyk popisał się atomowym atakiem, który omal nie zmiótł z powierzchni boiska Michała Żuka.
Skuteczną kiwką z drugiej piłki popisuje się Michał Masny.
Po raz kolejny klasyczna podwójna zmiana w szeregach gości.
Michał Żuk trafia w siatkę.
Michał Żuk obija ręce blokujących i z przewagi gospodarzy już niemal nic nie pozostało.
Michał Kamiński jest zdecydowanie najpewniejszym graczem będzinian, jeśli chodzi o skuteczne wykańczanie kontrataków.
Przewagę Jastrzębskiego Węgla powiększa asem serwisowym Jason De Rocco.
Bardzo słaby fragment gry Michała Żuka. Przyjmujący MKS-u oddaje rywalom punkt za darmo, dotykając siatki przy ataku z piłki przechodzącej.
Zablokowany Michał Żuk.
Kiwka Wojciecha Sobali w środek zaskakuje broniących MKS-u.
Toontje van Lankvelt po raz kolejny nie do zatrzymania w ataku z szóstej strefy.
Michał Kamiński kończy akcję z prawej strony.
Maciej Muzaj show w polu zagrywki trwa nadal. Jeszcze jeden as tego zawodnika!
W trudnych momentach jastrzębianie mogą liczyć na Macieja Muzaja. As serwisowy młodego bombardiera wyprowadza ich na prowadzenie.
Maciej Pawliński przedziera się przez potrójny blok gospodarzy.
Do wyjściowego ustawienia Jastrzębskiego Węgla powraca Jason De Rocco. Kanadyjczyk zastępuje w nim Aleksandra Szafranowicza.
Za drugim razem Michał Żuk wyciąga już właściwe wnioski, kończąc seta atakiem blok-aut. MKS Będzin zwycięża w trzeciej odsłonie 25:22 i pozostaje w grze o triumf w całym meczu.
Michał Żuk uderza poza boisko.
Toontje van Lankvelt kończy atak z pipe'a.
Mateusz Piotrowski daje MKS-owi pierwszą piłkę setową.
Maciej Muzaj w pojedynkę utrzymuje jeszcze jastrzębian w walce o triumf w trzeciej partii.
Zablokowany Aleksander Szafranowicz. Będzinianie bardzo blisko odniesienia zwycięstwa w trzecim secie.
Maciej Muzaj znów nie zawodzi.
Maciej Muzaj asem serwisowym rekompensuje swojemu zespołowi wcześniejsze niepowodzenie w ataku.
Wojciech Sobala serwuje w aut.
Maciej Muzaj zatrzymany na siatce.
Niefortunne lądowanie po wyskoku do bloku zalicza Patryk Strzeżek. Atakujący gospodarzy chwilę leży na boisku, po czym opuszcza je skacząc na jednej nodze. W całym zdarzeniu ucierpiała jego kostka. Do gry powraca Maciej Muzaj.
Michał Żuk ponownie odbija się od bloku rywali.
Patryk Strzeżek zatrzymuje blokiem Michała Żuka.
Mateusz Piotrowski notuje udane wejście, kończąc atak z prawego skrzydła.
Klasyczna podwójna zmiana po stronie MKS-u. Jakub Oczko i Mateusz Piotrowski za Michała Kamińskiego oraz Harrisona Peacocka.
Toontje van Lankvelt znakomicie spisuje się w ataku z lewej strony.
Najlepiej punktujący po dwóch setach: Jastrzębski Węgiel - Maciej Muzaj (14 pkt, 13/24 w ataku) MKS Będzin - Michał Kamiński (11 pkt, 9/21 w ataku)
Maciej Pawliński zdobywa punkt z kontrataku.
Akcję pełną znakomitych obron wygrywają goście. Punkt przynosi im skuteczny blok na Macieju Muzaju.
Sebastian Warda atakuje w siatkę.
Obie ekipy rozpoczynają trzecią partię ze zmianami w składzie. Po stronie Jastrzębskiego Węgla Toontje van Lankvelt zastąpił Jasona De Rocco  W wyjściowym ustawieniu będzinian widzimy natomiast trzy roszady w porównaniu do pierwszego seta. Znajdują się w nim Harrison Peacock, Maciej Pawliński i Sebastian Warda.
Ostatnie dwie akcje drugiej odsłony należą już jednak do gospodarzy. Wygraną 25:22 zapewnia im skuteczny kontratak w wykonaniu Jasona De Rocco.
Michał Żuk kończy akcję z szóstej strefy.
Maciej Muzaj bez problemu wykańcza piłkę przechodzącą. Ten punkt może się okazać bezcennym dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.
Michał Żuk przekracza linię 9. metra przy zagrywce.
Kolejna skuteczna kontra w wykonaniu graczy MKS-u sprawia, że szykuje nam się zacięta końcówka seta.
Kolejny punkt na koncie Michała Kamińskiego.
Jason De Rocco decyduje się zakończyć akcję z pipe'a kiwnięciem. I czyni to skutecznie.
Tijmen Laane opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się Maciej Pawliński.
Jason De Rocco zatrzymuje blokiem Michała Kamińskiego.
Przestój MKS-u wciąż trwa. A Tijmen Laane po raz kolejny uderza poza boiska.
Tijmen Laane nie daje sobie rady z szybującą zagrywką Wojciecha Sobali. Forma Holendra dziś mocno faluje.
Po stronie gości Sebastian Warda zmienia Wiaczesława Baczkałę.
Tijmen Laane notuje skuteczne zbicie z lewego skrzydła.
Michał Kamiński udanie spisuje się w kontrze.
W ataku Tijmen Laane już nie tak skuteczny jak na zagrywce. Na koncie Holendra pojawia się bezpośredni błąd.
Asem serwisowym popisuje się Tijmen Laane.
Michał Kamiński szczęśliwie zdobywa punkt dla MKS-u.
Nie minęło pięć minut, a jastrzębianie odrobili już niemal całe straty.
Zablokowany Jason De Rocco.
Zerwany atak Macieja Muzaja. Zagrożeni byli po nim siedzący nieopodal boiska dziennikarze.
Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin wracają niemalże do wyjściowych składów. Jedynym wyjątkiem jest pozostanie w "szóstce" Harrisona Peacocka.
Pierwsza partia kończy się miażdżącym zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 25:16. Triumf gospodarzy przypieczętowuje Aleksander Szafranowicz.
Michał Masny serwuje w aut.
Przyjezdni popełniają błąd przy rozegraniu piłki.
Michał Kamiński rehabilituje się za wcześniejszą pomyłkę, kończąc atak z lewego skrzydła.
Roszad po stronie gości ciąg dalszy. Jakub Peszko za Michała Żuka.
Będzinianie oddają przeciwnikom również punkty za darmo. Przekroczenie linii 3. metra przez Michała Kamińskiego.
Gracze Jastrzębskiego mają okazję do zwiększenia przewagi, ale nie wykorzystuje jej Damian Boruch, posyłając piłkę przechodzącą w aut.
Kolejna zmiana u gości: Maciej Pawliński pojawia się w miejsce Tijmena Laane.
Maciej Muzaj coraz bardziej się rozkręca. Tym razem nie zawodzi w kontrataku.
Maciej Muzaj udowadnia, że potrafi zdobywać punkty nie tylko mocnymi uderzeniami. Skuteczna kiwka atakującego jastrzębian.
Pierwsza zmiana po stronie MKS-u: na pozycji rozgrywającego Harrison Peacock zastępuje Jakuba Oczkę.
Zawodnicy MKS-u coraz słabiej zaczynają sobie radzić w ataku. Jastrzębianie błyskawicznie korzystają z ich słabości, skutecznie wykańczając kontry i wypracowując sobie pokaźną zaliczkę.
Jason De Rocco wybija piłkę w aut po rękach blokujących.
Michał Żuk ponownie w roli głównej, ale tym razem lepszy od niego okazuje się blok jastrzębian.
Michał Żuk kończy kontrę z lewego skrzydła.
Serwis Michała Kamińskiego nie tak udany jak w wykonaniu Izraelczyka. Atakujący MKS-u zagrywa w aut.
Katem będzinian okazuje się Aleksander Szafranowicz, którego zagrywki sieją prawdziwe spustoszenie.
Tijmen Laane tym razem nieudanie atakuje, poza boisko.
Wyjściowe składy: Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, Sobala, De Rocco, Szafranowicz, Mihułka (l) MKS Będzin: Laane, Baczkała, Gaca, Oczko, Żuk, Kamiński, Kaczmarek (l)
Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego pojedynku.
Na półmetku fazy zasadniczej Jastrzębski Węgiel zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 22 punktów. MKS Będzin jest jak dotąd "czerwoną latarnią" PlusLigi (5 pkt, 14. pozycja).
Witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 14. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a MKS-em Będzin.