• 25 : 15
  • 22 : 25
  • 25 : 21
  • 25 : 17

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Już teraz możemy obiecać, że drugi mecz w grupie D dostarczy zdecydowanie więcej emocji. Polska - Iran już o godzinie 19:30. Relacja LIVE na WP SportoweFakty!

As serwisowy Kubańczyków i koniec meczu!

Przycisnęła w końcówce Kuba. Tego już Portoryko nie odrobi.

A po przerwie przewaga Kubańczyków wzrasta do czterech punktów.

Czas na drugą przerwę techniczną.

Chyba bardzo chce powalczyć sobie dla rekreacji w tie-breaku Kuba, bo siatkarze tego kraju nie wykorzystują dobrych piłek w ataku.

Portoryko chce dorównać Kubańczykom, bo Maurice Torres atakuje w aut.

Usypiający, przedłużający się pojedynek. Aż 34 błędy Kubańczyków i 16 Portorykańczyków. Gdyby nie to, Kuba zwyciężyłaby z pewnością w trzech setach, bo przeważa w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Nieznaczne prowadzenie Kubańczyków na pierwszej przerwie technicznej.

Radzi sobie z potrójnym blokiem Miguel Angel Lopez Castro.

Żółta kartka dla Portoryko za opóźnianie gry.

Bodajże najdłuższą wymianę jak dotąd kończy ustawiony na prawym skrzydle Miguel Angel Lopez Castro.

Kreatywny jest bardzo Miguel David Gutierrez Suarez, ale nie zawsze te wybory są dobre. Aut.

I koniec seta. Kubańczycy obejmują prowadzenie w meczu.

Adrian Eduardo Goide Arredondo na raty, ale skutecznie. Piłka setowa.

Niebezpiecznie topnieje przewaga Kuby.

...jednak znając wahania tej ekipy, nie zdziwimy się jak w Warnie dojdzie do tie-breaka.

Ratują się blokiem przed kontratakiem Kubańczycy!

Fatalny błąd popełniają w obronie Portorykańczycy. I kosztowny, bo to już końcówka seta, a oni mają trzy punkty straty.

Druga linia i z kontry Miguel David Gutierrez Suarez.

Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Portoryko.

Na trybunach pojawiają się już Polacy. Przypomnijmy, że ekipa Biało-Czerwonych o godzinie 19:30 zmierzy się tutaj w Warnie z Iranem!

Wynik bez zmian. Piłka delikatnie dotknęła antenki.

Sędzia odgwizduje Portorykańczykom błąd. Mamy challenge.

Gonią wynik Portorykańczycy.

Znów "czapę" dostaje Maurice Torres.

I zerknęliśmy. Maurice Torres 4/13 w ataku.

Maurice Torres nie radzi sobie z podwójnym blokiem. Aż z ciekawości zaraz zerkniemy do statystyk.

Dwa bloki z rzędu Kubańczyków i przerwa techniczna.

Senna atmosfera w Warnie. Jest remis, ale emocji? Brak.

Maurice Torres przypomniał sobie jak zdobywać punkty zagrywką.

Dużo grają prawym skrzydłem Kubańczycy.

Wynik trzeciej odsłony otwiera Miguel David Gutierrez Suarez.

Autowy atak po stronie Kuby. Koniec seta.

To się nazywa młodość. W tak ważnym momencie zrywa atak Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez. Piłka setowa dla Portorykańczyków.

Mija podwójny blok i trafia w naróżnik boiska Maurice Torres.

Nie może dojść do zmiany w kubańskiej ekipie. Będzie jeszcze chyba żółta kartka za opóźnianie gry. Wracamy w końcu do meczu.

Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez zablokowany na lewym ataku.

Reprezentacja Kuby mogła podwyższyć teraz prowadzenie do dwóch punktów, ale Miguel David Gutierrez Suarez prosto w ręce przeciwników.

Przedziera się przez blok Maurice Torres.

Brakuje stabilizacji ekipie z Kuby. Czas na żądanie.

Chyba za wcześnie pochwaliliśmy, bo teraz przez jego czytelną kiwkę, Portoryko traci punkt.

Rozkręca się w ataku Maurice Torres!

Garść statystyk.

Roamy Raul Alonso Arce przywraca prowadzenie młodym Kubańczykom. Przerwa techniczna.

Blok-out także po ataku Pedrito Sierry.

Schodzi z boiska środkowy Portoryko - Jonathan Rodriguez. Skręcony staw skokowy.

Wyblok, kontra i blok-out. Punkt dla Kuby.

Nieco wrzucony w siatkę Osniel Melgarejo, ale mimo wszystko należy pochwalić tutaj Maurice'a  Torresa za punktowy blok.

Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez nie do obrony z lewego skrzydła.

Drgnęło w końcu coś w grze Portorykańczyków!

Z drugiej piłki bardzo sprytnie Adrian Eduardo Goide Arredondo

Nie dają się nabrać na kiwkę Portorykańczycy. Punktowy blok.

Ze środka Roamy Raul Alonso Arce.

Po rękach przeciwników uderza Eddie Rivera.

Nie wytrzymuje trener Portoryko. Przerwa na żądanie.

Z wysokiego C zaczynają Kubańczycy. Znakomita zagrywka Miguela Angela Lopeza Castro.

Koniec seta! Mamy nadzieję, że Portoryko po przerwie złapie drugi oddech, bo przez tę drużynę poziom tego meczu jest po prostu słaby.

Z pipe'a potężnie Maurice Torres. Za późna pobudka Portorykańczyków.

Sędzia odgwizduje libero z Kuby nieczyste odbicie. To nic. Margines błędu mają w tym secie ogromny.

Znakomita obrona i zabójcza kontra. Pięknie wykręca po prostej Miguel David Gutierrez Suarez!

Z przesuniętej bardzo pewnie Roamy Raul Alonso Arce.

Przełamuje się w ofensywie ekipa z Ameryki Północnej.

Pogrom. Czas na drugą przerwę techniczną.

Prosto w kubański mur uderza Sequiel Sanchez. Katastrofalnie gra drużyna z Portoryko.

Nie do przejścia potrójny blok Kubańczyków. Czas dla Portoryko.

Znakomicie wykorzystuje dziurę w bloku ustawiony na prawej flance Miguel David Gutierrez Suarez!

Z lewego skrzydła po skosie Eddie Rivera.

W końcu, dobre, szybkie rozegranie i punktowy atak po stronie Portoryko.

Czas na żądanie wziął trener Portoryko, ale nie przyniosło to wymiernego efektu. Kubańczycy kończą kontratak i powiększają przewagę.

Kolejny błąd byłego atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Zaczyna zarysowywać się przewaga Kubańczyków. Po antence atakuje Maurice Torres.

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Portoryko: Goas, Rivera, Cruz, Torres, Rodriguez, Del Valle, Alvares (libero)

Kuba: Melgarejo, Rodriguez, Suarez, Arredondo, Arce, Castro, Garcia (libero)

Kto wygra mecz?

Do drugiej fazy MŚ 2018 przejdą cztery najlepsze zespoły. Z grupy D, na tę chwilę, awansowałyby Polska, Iran, Bułgaria oraz Finlandia. Portoryko plasuje się na miejscu piątym. Stawkę zamyka zaś Kuba, która nie ma na swoim koncie żadnego punktu.

Zanim na parkiet wybiegną Polacy, w Warnie zobaczymy starcie Kuba - Portoryko. Macie już swojego faworyta?