Liga Mistrzyń: Grupa D
20 lis 2018 20:30
czas 4 SET

Dziękujemy za dzisiejszy wieczór z Ligą Mistrzów oraz Mistrzyń. I zapraszamy na jutrzejsze spotkania w europejskich pucharach!

10
4
ŁKS 25 : 17
czas 4 SET

Blok Marty Wójcik kończy to spotkanie! ŁKS Commercecon Łódź zaliczył dobry powrót do europejskich pucharów.

czas 4 SET

Rozpędzony ŁKS chce już to skończyć. Alagierska nie dała szans rywalowi na obronę swojego uderzenia.

12
11
1
ŁKS 23 : 16
czas 4 SET

Świetny blok, zamiary Denise Hanke zostały przeczytane!

czas 4 SET

Hanke po raz kolejny zmniejszyła straty swojej ekipy akcją z drugiej piłki. Michal Masek już ustawia kolejne akcje na czasie.

czas 4 SET

Wójcik śmiało biła piłkę pod górkę, po bloku Schwerinu. Cenna wygrana coraz bliżej.

7
5
1
1
ŁKS 20 : 14
czas 4 SET

Tym razem Bociek nadziała się podwójny blok Niemek. Na parkiet wróciła jakiś czas temu Denise Hanke.

1
3
3
ŁKS 20 : 13
czas 4 SET

ŁKS zyskuje kolejny punkt po błędzie ustawienia rywala. Trener Koslowski wdał się w dysputę z drugim sędzią, nie zamierza ustępować.

5
3
1
1
ŁKS 19 : 13
czas 4 SET

Kolejna świetna akcja w obronie Wójcik, a Bociek przybliżyła ŁKS do wygranej.

8
5
1
ŁKS 17 : 13
czas 4 SET

Tym razem Adams atakowała pewnie na lotnym bloku gospodyń.

4
4
2
2
ŁKS 17 : 12
czas 4 SET

Młoda środkowa ŁKS-u zaskakuje rywala zagrywką!

3
3
1
1
ŁKS 16 : 12
czas 4 SET

Oba zespoły harowały w obronie, ostatecznie Alagierska plasowała piłkę tam, gdzie rywalki nie mogły jej utrzymać w grze.

2
1
1
2
ŁKS 15 : 11
czas 4 SET

Drewniok chciała uderzyć po naprawdę mocnym skosie, przestrzeliła.

1
1
2
ŁKS 14 : 11
czas 4 SET

Ta akcja wydawała się stracona, ale Monika Bociek mimo niewygodnej wystawy uderzyła po bloku. Dobry mecz atakującej ŁKS-u.

1
1
1
ŁKS 13 : 10
czas 4 SET

Bociek na raty, ale skutecznie. SSC Schwerinowi nie pomaga na razie zmiana Denise Hanke na Britt Bongaerts. Czas bierze Felix Koslowski.

1
2
ŁKS 12 : 10
czas 4 SET

Pomyłka Drewniok, wcześniej autowa zagrywka przyjezdnych. ŁKS dzięki przeciwnikowi nabiera wiatru w żagle.

1
ŁKS 9 : 9
czas 4 SET

Dogranie do Britt Bongaerts było zbyt mocne, ale zostało zamienione na punkt. Trener Masiek miał pretensje do arbitrów.

1
ŁKS 9 : 8
czas 4 SET

Aleksandra Wójcik przyjęła na siebie impet uderzenia Geerties, piłka wylądowała poza boiskiem.

1
1
1
1
ŁKS 8 : 7
czas 4 SET

Niemiecki zespół wraca do marnowania zagrywek, co daje szansę ŁKS-owi.

2
ŁKS 7 : 7
czas 4 SET

Akcja Schwerinu została dobrze wyasekurowana, ale kontra Drewniok była bezbłędna.

1
2
1
ŁKS 6 : 6
czas 4 SET

Bidias fatalnie przyjęła zagrywkę Drewniok i już mamy remis.

1
2
1
1
ŁKS 6 : 5
czas 4 SET

Adams uderzyła równie widowiskowo, co przed chwilą Monika Bociek.

1
1
ŁKS 5 : 4
czas 4 SET

Monika Bociek pospieszyła się z przepychaniem piłki, sędzia uznał jej zagranie za przełożenie.

1
1
2
ŁKS 5 : 3
czas 4 SET

Tym razem niemiecki zespół zamienia gorszy odbiór rywalek z Polski na punkt.

1
2
1
ŁKS 5 : 1
czas 4 SET

Lauren Barfield nie skorzystała z nieudanej kontry ŁKS-u i wyraźnie przestrzeliła.

1
1
1
1
ŁKS 4 : 0
czas 4 SET

I jeszcze blok na Barfield! Teraz to Schweriner jest w opałach, a trener Koslowski musi brać przerwę.

4
3
1
ŁKS 3 : 0
czas 4 SET

Nie potrzeba było wideoweryfikacji. Sędzia zmienił zdanie i uznał, że atak Bociek otarł się o blok rywala.

czas 4 SET

Punktowa zagrywka Marty Wójcik. ŁKS wydaje się wracać do grania na poziomie.

5
1
1
1
ŁKS 14 : 25
czas 3 SET

Klaudia Alagierska nie uratowała piłki przed zakończeniem trzeciego seta. O tej części meczu łodzianki muszą jak najszybciej zapomnieć.

czas 3 SET

Mamy zamieszanie przy challenge'u, bo Greta Szakmary dotknęła siatki włosami. Ale tego nie zaliczono jako błędu.

3
1
ŁKS 12 : 23
czas 3 SET

Było tak blisko, ale piłka po bloku na Szakmary wypadła na aut.

3
2
4
ŁKS 12 : 22
czas 3 SET

Agata Wawrzyńczyk wpisuje się do statystyk meczu zdobytym przed chwilą punktem.

czas 3 SET

Brazylijska znów nie zmogła bloku rywala z Bundesligi. To nie jest jej set.

5
ŁKS 11 : 20
czas 3 SET

Ciekawą wymianę zakończyła Hanke, jedna z najbardziej ofensywnych rozgrywających Europy.

1
4
ŁKS 11 : 18
czas 3 SET

Punktowa zagrywka Bidias. ŁKS spisuje się wyraźnie lepiej niż kilka minut temu.

3
1
1
1
ŁKS 9 : 18
czas 3 SET

Aleksandra Wójcik przekroczyła linię 3. metra.

1
1
1
1
ŁKS 9 : 17
czas 3 SET

Łodzianki nie mogą zablokować przeciwnika na lewym skrzydle, bez tego nie mają co myśleć o zmniejszeniu strat.

czas 3 SET

Geerties nie zwykła się ostatnio mylić. Osiem punktów przewagi niemieckiej ekipy w połowie seta.

czas 3 SET

Powtórka akcji do niemieckiej skrzydłowej udana mimo obrony Strasz.

1
ŁKS 7 : 13
czas 3 SET

Świetny blok Matry Wójcik na Geerties! Prowadzenie SSC Palmber Schwerin nie jest już tak okazałe, jak chwilę temu.

3
1
ŁKS 6 : 13
czas 3 SET

Ręce Hanke w bloku zostały świetnie obite przez Bidias.

1
1
ŁKS 4 : 13
czas 3 SET

Jennifer Geerties powiększa prowadzenie przyjezdnych.

1
ŁKS 4 : 12
czas 3 SET

Być może przebudzenie Bociek pomoże ŁKS-owi w uratowaniu tej partii.

ŁKS 3 : 11
czas 3 SET

Monika Bociek jako jedna z nielicznych łodzianek w tym secie obiła dobrze blok rywala.

ŁKS 2 : 11
czas 3 SET

Błąd goni błąd, sędzia odgwizdał podwójne odbicie po polskiej stronie.

1
ŁKS 2 : 10
czas 3 SET

Anna Korabiec, zmienniczka Bidias, ma wzmocnić przyjęcie kosztem ataku.

1
ŁKS 1 : 9
czas 3 SET

Adams uderzył po mocnym skosie skutecznie niczym Bartosz Kurek. Co się tu wyprawia?

3
ŁKS 1 : 8
czas 3 SET

Amerykanka nie schodzi z zagrywki, Klaudia Gajewska zmienia Ewę Kwiatkowską.

1
ŁKS 1 : 6
czas 3 SET

Bidias znów źle ocenia lot piłki po zagrywce Barfield.

ŁKS 1 : 5
czas 3 SET

Do tego dochodzi as Lauren Barfield. Niedobrze, niedobrze... Czas dla łodzianek.

1
ŁKS 1 : 4
czas 3 SET

ŁKS świetnie broni, ale nie umie tego przełożyć na punktową kontrę. Zaś Denise Hanke korzysta ze wszystkim opcji w ataku i to daje efekty.

ŁKS 1 : 2
czas 3 SET

O jedną obronę Aleksandry Wójcik za mało. Zespół Felixa Koslowskiego przełamał obronę ŁKS-u.

ŁKS 0 : 1
czas 3 SET

Tym razem Bidias nie była w stanie zaskoczyć bloku Niemek.

ŁKS 0 : 0
czas 3 SET

Zespół gości atakował w tym secie lepiej od ŁKS-u, ale przy 7 błędach w zagrywce nie miał prawa wygrać poprzedniego seta.

1
ŁKS 25 : 23
czas 2 SET

Dumancić nie trafiła zagrywką, co oznacza, że ŁKS prowadzi już 2:0!

6
2
2
ŁKS 24 : 23
czas 2 SET

Geerties swobodnie ominęła blok polskiej drużyny.

2
1
1
ŁKS 24 : 22
czas 2 SET

Świetna odpowiedź łodzianek na punkt Dumancić. Wójcik jest w gazie na leweym skrzydle.

1
1
1
ŁKS 23 : 21
czas 2 SET

Węgierka na przywitanie z meczem uderzyła bardzo daleko w aut.

1
czas 2 SET

Greta Szakmary zmieniła Kimberly Drewniok.

ŁKS 22 : 21
czas 2 SET

Aleksandra Wójcik wyczuła kierunek ataku Bety Dumanić. Ważny blok!

1
ŁKS 21 : 21
czas 2 SET

Nieudana zagrywka Drewniok, szykuje się arcyciekawa końcówka partii.

2
ŁKS 20 : 21
czas 2 SET

Tym razem blok Schwerinu przytrzymał łodzianki. Bociek i Wójcik nie były w stanie go przełamać. Michal Masek reaguje przerwą na żądanie.

ŁKS 20 : 19
czas 2 SET

Wójcik (Aleksandra) wykorzystała małe gapiostwo przeciwniczek w obronie.

1
ŁKS 19 : 19
czas 2 SET

Tym razem skuteczne okazało się przyspieszone dogranie Hanke do McKenzie Adams.

1
ŁKS 19 : 18
czas 2 SET

Marta Wójcik dwa razy dogrywała do Aleksandry Wójcik, druga próba okazała się skuteczna i efektowna. Czas dla przyjezdnych.

3
ŁKS 17 : 18
czas 2 SET

Dobrze broniła Krystyna Strasz, ale jej koleżanki wcześniej dotknęły siatki w bloku.

1
1
ŁKS 16 : 16
czas 2 SET

Monika Bociek wykorzystuje cały znany wachlarz zagrań, by nie pozwolić Niemkom na powiększenie przewagi.

1
ŁKS 15 : 15
czas 2 SET

Blok Łódzkich Wiewiór pilnował rywalek i nie dał się wykazać Geerties.

ŁKS 14 : 15
czas 2 SET

Kiedy ŁKS-owi idzie gorzej, receptą na przestój jest rozegranie na drugą linię do Bociek.

ŁKS 13 : 14
czas 2 SET

Amerykanka Adams uderzyła bez problemu obok bloku. Na zagrywkę wchodzi Japonka Sakamoto.

3
2
1
ŁKS 12 : 13
czas 2 SET

Nie nacieszyły się łodzianki przewagą. Dwie dobre akcje Drewniok, a potem Hanke uderzyła z drugieej piłki po przyjęciu Wójcik na drugą stronę boiska.

ŁKS 12 : 10
czas 2 SET

Czerwona kartka dla trenera rywalek, co oznacza stratę punktu przez jego zespół!

2
2
ŁKS 11 : 10
czas 2 SET

Zagrywka a la spadający liść Alagierskiej spadła tuż przed Anną Pogany!

1
czas 2 SET

Żółta karta dla trenera Felixa Koslowskiego za dyskusje z arbitrem.

ŁKS 10 : 10
czas 2 SET

Dzięki dobrej zagrywce Kwiatkowska wygrała walkę o bezpańską piłkę na siatce.

ŁKS 8 : 10
czas 2 SET

Michal Masek nie ma pojęcia, dlaczego jego środkowe blokują rywalkę, do której w ogóle nie trafiają piłki i zostawiają skrzydło. My też nie wiemy.

ŁKS 7 : 9
czas 2 SET

Problemy przyjęciu łodzianek sprawiają, że Niemki uciekają wynikiem na dwa punkty.

ŁKS 6 : 7
czas 2 SET

Znów popisała się Drewniok. Marta Wójcik uniknęła ciosu piłką w twarz.

ŁKS 6 : 5
czas 2 SET

Sprytny, techniczny i skuteczy atak Bidias. Choć akcja była trudna, Niemki były stroną dominującą wymiany.

ŁKS 4 : 5
czas 2 SET

Denise Hanke w popisowej akcji z drugiej piłki. Niemki znów zaczynają odważnie, choć psują serwisy.

ŁKS 3 : 4
czas 2 SET

Marta Wójcik nie była w stanie zatrzymać blokiem Adams.

ŁKS 2 : 3
czas 2 SET

Drewniok obija dzielnie blok rywala, wcześniej Alagierska wykazała się oglądem boiska.

ŁKS 1 : 2
czas 2 SET

Rewanżuje się Amerykanka McKenzie Adams.

ŁKS 1 : 1
czas 2 SET

Klasyczny blok-aut Regiane Bidias.

czas 2 SET

58 procent w ataku ŁKS-u i mamy jasność, dzięki czemu zespół LSK pokonał ekipę ze Schwerinu w pierwszym secie.

ŁKS 25 : 18
czas 1 SET

Monika Bociek pewnie zakończyła pierwszego seta uderzenie z szóstej strefy. Łodzianki odskoczyły rywalkom w połowie partii i cieszyły oczy swoją ofensywną, pewną grą.

4
2
1
ŁKS 24 : 18
czas 1 SET

Niemki przedłużają jeszcze seta, wprowadzają na parkiet kolejne zawodniczki. Ale raczej tego nie wygrają.

2
1
ŁKS 23 : 17
czas 1 SET

Brazylijska siatkarka ŁKS-u nie ma szacunku ani litości dla bloku Schwerineru.

1
4
ŁKS 22 : 16
czas 1 SET

Świetnie kontra łodzianek i dobry atak z drugiej linii Bidias. Obrona polskiej drużyny też działa bez zarzutu.

czas 1 SET

Michal Masek trafił z challenge'm, Aleksandra Wójcik trafiła po bloku. Choć sama siatkarka nie do końca w to wierzyła.

2
2
ŁKS 19 : 15
czas 1 SET

Prawe skrzydło ŁKS-u nie zawodzi i prowadzi polski zespół do wygranej.

1
2
ŁKS 18 : 14
czas 1 SET

Aleksandra Wójcik nie utrzymała piłki w grze po zagrywce Barfield. Bidias też nie była zbyt pewna w odbiorze, ale od czego jest Monika Bociek.

ŁKS 17 : 13
czas 1 SET

Mocny rewanż Kimberly Drewniok, która na razie nie zachwyca.

ŁKS 16 : 12
czas 1 SET

Bidias dostała niezłą piłkę, ale nie zmieściła się w parkiecie.

ŁKS 16 : 11
czas 1 SET

Po raz kolejny mistrzynie Niemiec próbują technicznych zagrań i mylą się. Geerties uderzyła w aut, drugi czas dla SSC Palmberg Schwerin.

ŁKS 14 : 11
czas 1 SET

Przy serwisie Kwiatkowskiej przewaga łodzianek urosła na tyle, że trener Koslowski musiał po raz pierwszy posłużyć się czasem.

2
1
ŁKS 12 : 11
czas 1 SET

Bidias kiwała czytelnie, ale rywalki nie zdołały podbić jej próby.

ŁKS 10 : 11
czas 1 SET

Nieudanie zagranie na drugą linię łodzianek. Lauren Barfield dobrze je odczytała.

ŁKS 9 : 9
czas 1 SET

Lider Bundesligi znów doskakuje punktowo. Blok ŁKS-u minimalnie spóźniony.

1
ŁKS 9 : 7
czas 1 SET

Aleksandra Wójcik zmusiła rywalki z Niemiec do szalonego i nieudanego pościgu za piłką.

1
ŁKS 7 : 7
czas 1 SET

Kiepskie przyjęcie łodzianek zostało świetnie wykorzystane przez rywala, Geerties biła bez bloku.

ŁKS 7 : 5
czas 1 SET

Denise Hanke dobrze kiwała w bok boiska, chwilę potem dobrze zareagowała Alagierska.

1
ŁKS 6 : 3
czas 1 SET

Brawa dla Moniki Bociek, która pomyślała i bez wahania uderzyła sytuacyjną piłkę ze środka siatki.

ŁKS 4 : 3
czas 1 SET

As Barfield, potem spisała się na środku siatki Klaudia Alagierska.

ŁKS 3 : 2
czas 1 SET

Regiane Bidias starał się o obicie bloku, ale skończyło się na chęciach.

ŁKS 2 : 1
czas 1 SET

ŁKS prowadzi po wyraźnym błędzie rywalek w akcji po mocnym skosie.

ŁKS 0 : 1
czas 1 SET

McKenzie Adams zaczyna mecz od udanego ataku z lewej strony siatki.

czas 1 SET

ŁKS: Wójcik, Bociek, Alagierska, Bidias, Wójcik A., Kwiatkowska, Strasz (libero)

czas 1 SET

SSC: Drewniok, Geerties, Hanke, Adams, Barfield, Dumancić, Pogany (libero)

ŁKS 0 : 0
czas 1 SET

Za chwilę obie drużyny wejdą na parkiet, odtworzony zostanie hymn Ligi Mistrzyń i zaczniemy oglądanie europejskiej siatkówki.

Jeżeli szukać podobieństw między dzisiejszymi rywalami, to można zwrócić uwagę, że na razie ŁKS i Schwerin dość ciężko wchodzą na pełne obroty w lidze. Łódzkie siatkarki zaliczyły niespodziewane straty punktów z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz i #VolleyWrocław (3:2, 3:2), podobnie jak zawodniczki SSC, które też nie przegrały jak dotąd meczu w lidze, ale męczyły się w pięciu setach z przeciwnikami z Aachen i Erfurtu.

Klub ze Schwerinu w ostatnich latach chętnie przyjeżdżał do Polski w okresie przygotowawczym, wspólnie trenował z klubami z Polic i Wrocławia. Kilka tygodni temu niemiecka drużyna sparowała z Eneą PTPS Piła (2:3), wzięła też udziałw rozgrywanym w Szamotułach Amica Cup.

1

Mistrzynie Niemiec, prowadzone przez selekcjonera kadry Niemek Felixa Koslowskiego, w tym roku postawiły na siłę krajową. O sile SSC stanowią między innymi Denise Hanke (ex-Impel Wrocław), Jennifer Geerties i Kimberly Drewniok, a zagranicznym wsparciem Niemek jest choćby Węgierka Greta Szakmary i Beta Dumancić, była siatkarka klubu z Piły. To nie koniec polskich śladów w Schwerinie, występuje w nim także Amerykanka Lauren Barfield, która w sezonie 2013/2014 grała w Legionovii Legionowo.

Łodzianki mają wyjątkowo trudną grupę w Lidze Mistrzyń, zmierzą się w niej nie tylko z poważnym zespołem Bundesligi, ale i przedstawicielami silnej Serie A1, czyli Imoco Volley Conegliano i Savino Del Bene Scandicci. Jeżeli ŁKS, wracający do europejskich pucharów po 28 latach, chce się liczyć w tych rozgrywkach, musi wygrywać z rywalami pokroju ekipy ze Schwerinu.

1
Kto wygra mecz?
ŁKS Commercecon Łódź
SSC Palmberg Schwerin

Zapraszamy na relację z pierwszego spotkania polskiej drużyny w aktualnym sezonie Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski, ŁKS Commercecon Łódź, podejmie mistrza Niemiec, ekipę SSC Palmberg Schwerin.