WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wino1901 0
  Ależ oczywiście wiem, że negatywnych opinii było więcej. Choćby Juantorena. Owszem jest to turniej trudny i wymagający. Co do Kolakovica - co On robi, jeśli nie szuka usprawiedliwień? Szuka usprawiedliwiania :) Taka podpowiedź - zastosowanie "ale" w środku zdania neguje to co było przed tym "ale", mało tego, bardzo często to co zostało zanegowane w pierwszej części wypowiedzi, bardzo często jest ukrytą motywacją. Kolakovic doskonale wie, że gorsze mecze zdażają się na każdym turnieju, nawet na IO, więc kryzysy są naturalne. Mimo tego jednak znacznie większa liczba reprezentacji była w takiej samej sytuacji i faktycznie nie można tym usprawiedliwiać słabszych wyników. Co do Twego pomysłu - całkiem ciekawy, jednak istotą projektu "Liga Narodów" było propagowanie siatkówki i z założenia u każdego uczestnika miał być rozegrany przynajmniej jeden turniej. I ta istota uważam jest bardzo OK. Nie chciałbym, żeby z tego zrezygnowano. Ja bym szybciej poszedł w zmniejszenie liczby uczestników do 12. Wracając jednak do manipulacji - Ty też manipulujesz. Piszesz: "Fakt Polska miała dwa turnieje u siebie, ale to nie jest powód żeby mydlić wszystkim oczy i podkreślać jak to fajna jest ta Liga Narodów pod względem organizacji". Oczywiście, że nie jest. Poziom sędziowania lub choćby regulamin challenge'u jest kijowy, tylko że ja nigdzie tego co piszesz nie twierdziłem. Ten fakt który przywołujesz wskazuje tylko na to, że Polska była beneficjentem tego systemu, a polska płaczka narzekając na to co nam zrobiła federacja jest hipokrytą i jest żałosna. Narzekał ten co miał lepiej, to co mają powiedzieć Ci co mają gorzej? Ja nie pisałem, że ktoś jest słaby i ma rezygnować. Napisałem, że jeśli czuje się za słaby, to może zrezygnować. Na tym polega dorosłość - podejmujesz decyzję i ponosisz jej konsekwencje. Na tym to właśnie polega. Nie wiem czy są to z Twojej strony nieudolne próby manipulacji i przekręcania moich słów, czy po prostu tak zrozumiałeś moje wypowiedzi. Ja za nikogo nie podejmuję decyzji. Na pewno mamy inne zdanie, nie ulega jednak wątpliwości fakt, że Polska była akurat beneficjentem tego systemu i miała lepiej od innych i w gruncie rzeczy problem z niewygodnymi przelotami miała znaczna większość reprezentacji. No jednak wszystkie reprezentacje to zaakceptowały i to spowodowało, że niestety tak jest. Moim zdaniem problemem jest liczba reprezentacji w elicie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • xomki.tumblr 0
  Szczerze mówiąc nie chce mi się przeszukiwać internet by znaleźć negatywne opinie na temat LN, bo wiem że Pan/i dalej będzie miał/a swoje zdanie. Natomiast z najnowszych wiadomości, Igor Kolaković: "Nie potrafię zrozumieć, co FIVB chciało osiągnąć, wymyślając ten turniej. Nie ma usprawiedliwienia dla naszych gorszych wyników, ale każdy weekend spędzamy na innym kontynencie." Tych opinii jest więcej.
  "łatwo krytykować, trudniej zrobić" Oto mój pomysł, na którego wpadnięcie zajęło mi zaledwie kilka sekund. Wystarczy jednego roku grać na jednym bądź dwóch kontynentach. Jeśli na dwóch to żeby kraje te nie były od siebie oddalone o 16 tys. km. Wszystko jest do zrobienia, tylko myślenie wymaga wysiłku.
  Fakt Polska miała dwa turnieje u siebie, ale to nie jest powód żeby mydlić wszystkim oczy i podkreślać jak to fajna jest ta Liga Narodów pod względem organizacji.
  Pisanie, że ktoś jest słaby i ma rezygnować jest jak wmawianie komuś że się nie nadaje a rzeczywistość jest inna, także proponuję otworzyć oczy. Pan/i jedyne co widzi to płaczącego Michała.
  Na tym "dyskusję" zamykam.
  Wino1901 Czy został podany jakikolwiek nowy argument? Na razie tylko jedna osoba (która de facto nie jeździ dalej) narzeka najgłośniej. "Można było to lepiej rozplanować" - świetny dowcip. łatwo krytykować, trudniej zrobić. Michałek jak zwykle tylko płacze i ma pretensje, ale nie przedstawił żadnej alternatywy. Wiadomo też, że wśród 16 zespołów z całego świata zawsze znajdą się te, które mają lepiej i te które mają gorzej. Jak ktoś jest za słaby, to może zrezygnować. Jeśli chciał grać, to musiał liczyć się z przelotami (chyba wiedział kto uczestniczy w turnieju, a terminarz nie był podany od wczoraj), to chyba dosyć logiczne. No i nie można zapomnieć, że FIVB rozpieściła Polskę - za to Kubiak nie podziękował, tylko się popłakał. Żaden kraj nie zaczynał z dwoma turniejami u siebie. Tylko Polska i z tego jasno wynika, że Polska jest beneficjentem. Nie została pokrzywdzona. Moim zdaniem. No, ale to już w zasadzie zostało powiedziane. Ci co płaczą w mojej ocenie nie mają wstydu...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wino1901 0
  Czy został podany jakikolwiek nowy argument? Na razie tylko jedna osoba (która de facto nie jeździ dalej) narzeka najgłośniej. "Można było to lepiej rozplanować" - świetny dowcip. łatwo krytykować, trudniej zrobić. Michałek jak zwykle tylko płacze i ma pretensje, ale nie przedstawił żadnej alternatywy. Wiadomo też, że wśród 16 zespołów z całego świata zawsze znajdą się te, które mają lepiej i te które mają gorzej. Jak ktoś jest za słaby, to może zrezygnować. Jeśli chciał grać, to musiał liczyć się z przelotami (chyba wiedział kto uczestniczy w turnieju, a terminarz nie był podany od wczoraj), to chyba dosyć logiczne. No i nie można zapomnieć, że FIVB rozpieściła Polskę - za to Kubiak nie podziękował, tylko się popłakał. Żaden kraj nie zaczynał z dwoma turniejami u siebie. Tylko Polska i z tego jasno wynika, że Polska jest beneficjentem. Nie została pokrzywdzona. Moim zdaniem. No, ale to już w zasadzie zostało powiedziane. Ci co płaczą w mojej ocenie nie mają wstydu...
  xomki.tumblr Z moich wyliczeń wynika, że siedem a nie dwa państwa mają lepiej od nas. Oczywiście dochodzi kwestia "przesiadek" przy lotach. Natomiast jeśli Pan/i sugeruje mi analizę trasy Kanady, to ja proszę spojrzeć na mapę raz jeszcze i sprawdzić trasę Japonii, bo ktoś był nierzetelny... Założę się, że reszta drużyny podpisze się pod słowami Michała, ale tu nie chodzi tylko o podróże naszej reprezentacji. Cała idea grania na całym świecie w jednym sezonie jest śmieszna. Wszystko można sensownie rozplanować i wtedy nie będzie tak dużych różnic kilometrowych, jak choćby teraz między Japonią a Francją. Zapewne się powtórzę, można nie lubić Michała, może się komuś nie podobać jego gra, ale jeśli w rozgrywkach sportowych ważniejsza będzie szybsza regeneracja drużyny po lotach, a nie umiejętności, spryt czy siła, to co to za sport? Okej... rozgrywki MIĘDZYNARODOWE, tylko gdzie rozgrywki międzynarodowe ma Francja? Rozumiem, że wszyscy muszą siedzieć cicho i udawać, że podróże to przyjemność i oderwanie się od sportu. Jeśli grają w reprezentacji, to znaczy, że liczyli się z tym, ale to nie znaczy, że muszą się z tym zgadzać. Tu jest spora różnica. Raz jeszcze polecam przelecieć się samolotem mając niewiele miejsca, cofnąć zegarek o dobrych kilka godzin a za trzy dni grać o awans do final6. Wszystko ma swoje granice. Czuję, że w tej sprawie nie dojdziemy do jakiegokolwiek porozumienia, a szkoda, bo im więcej osób to zrozumie, to może również wpływowi ludzie dojdą do wniosku, że pora zmienić coś więcej niż nazwę rozgrywek i jej system.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×