Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: dwóch Polaków w finale skoku o tyczce, obrońca tytułu odpadł

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zakwalifikowali się do finału skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2018 w Berlinie. Awansu nie uzyskał Robert Sobera.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Piotr Lisek Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek wykonali po trzy skoki i każdy z nich był udany: na wysokościach 5,36, 5,51 i 5,61 metra. Renaud Lavillenie rozpoczął od skakania na 5,51, które zaliczył za pierwszym razem, tak jak 5,61. Inny z poważnych kandydatów do zdobycia medalu - Armand Duplantis - miał jedną zrzutkę na 5,51, ale następną wysokość przeskoczył już w pierwszej próbie.

W finale nie wystąpi Robert Sobera. Niespodziewany złoty medalista mistrzostw Europy z 2016 roku, w Berlinie za drugim razem zaliczył wysokość 5,36 metra. Trzy podejścia do pokonania 5,51 były nieudane. Dokładnie takie same wyniki osiągnął wicemistrz Europy z 2016 roku - Czech Jan Kudlicka. Największym nieobecnym w finale będzie jednak mistrz świata z 2013 roku, Niemiec - Raphael Holzdeppe. Reprezentant gospodarzy, tak jak Sobera, miał XXX na 5,51 m.

Finał tej konkurencji rozpocznie się w niedzielę o 19:10.

ZOBACZ WIDEO "Taka stara i o tyle rekord pobiła!" Rozbrajająca Iga Baumgart w finale
Czy co najmniej jeden z Polaków zdobędzie medal mistrzostw Europy 2018 w skoku o tyczce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×