Kamila Lićwinko z brązem halowych mistrzostw świata! Drugi medal dla Polski!

Kamila Lićwinko nie zdołała wprawdzie obronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Sopocie, ale w amerykańskim Portland stanęła na najniższym stopniu podium! To jej drugi medal na halowych mistrzostwach świata.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
PAP / Grzegorz Michałowski

Reprezentantka Polski udała się do Oregonu ze sporymi ambicjami. Nasza zawodniczka liczyła na to, że ponownie sięgnie po złoty medal, ale zapewniała, że będzie zadowolona z któregokolwiek krążka. I wywalczyła brąz.

Wcale nie przyszło jej to tak łatwo. Kamila Lićwinko kiepsko rozpoczęła konkurs, bo już pierwsza próba na wysokości 1,84m była nieudana. W kolejnych podejściach 29-letnia skoczkini nieco się poprawiła, ale wciąż nie było u niej widać tej lekkości. Decydująca była wysokość 1,96m, którą Polka pokonała w drugiej próbie, co dało jej trzecie miejsce.

Wprawdzie Lićwinko zmierzyła się jeszcze z kolejną przeszkodą, ale ta okazała się nie do pokonania. Przekonała się o tym nie tylko nasza zawodniczka.

Zwyciężyła zaledwie 18-letnia Amerykanka Vashti Cunningham. Przed własną publicznością utalentowana zawodniczka do pewnego momentu spisywała się koncertowo, ale w końcu i ona przegrała walkę z poprzeczką zawieszoną na wysokości 1,99m.

Srebrny medal trafił do niezwykle doświadczonej Ruth Beiti.

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Vashti Cunningham USA 1,96
2. Ruth Beitia Hiszpania 1,96
3. Kamila Lićwinko Polska 1,96
4. Airine Palsyte Litwa 1,96
5. Levern Spencer Saint Lucia 1,93
6. Sofie Skoog Szwecja 1,93
7. Alessia Trost Włochy 1,93
8. Erika Kinsey Szwecja 1,93Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×