Kamila Lićwinko z brązem halowych mistrzostw świata! Drugi medal dla Polski!

Kamila Lićwinko nie zdołała wprawdzie obronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Sopocie, ale w amerykańskim Portland stanęła na najniższym stopniu podium! To jej drugi medal na halowych mistrzostwach świata.

Patryk Kurkowski
PAP / Grzegorz Michałowski

Reprezentantka Polski udała się do Oregonu ze sporymi ambicjami. Nasza zawodniczka liczyła na to, że ponownie sięgnie po złoty medal, ale zapewniała, że będzie zadowolona z któregokolwiek krążka. I wywalczyła brąz.

Wcale nie przyszło jej to tak łatwo. Kamila Lićwinko kiepsko rozpoczęła konkurs, bo już pierwsza próba na wysokości 1,84m była nieudana. W kolejnych podejściach 29-letnia skoczkini nieco się poprawiła, ale wciąż nie było u niej widać tej lekkości. Decydująca była wysokość 1,96m, którą Polka pokonała w drugiej próbie, co dało jej trzecie miejsce.

Wprawdzie Lićwinko zmierzyła się jeszcze z kolejną przeszkodą, ale ta okazała się nie do pokonania. Przekonała się o tym nie tylko nasza zawodniczka.

Zwyciężyła zaledwie 18-letnia Amerykanka Vashti Cunningham. Przed własną publicznością utalentowana zawodniczka do pewnego momentu spisywała się koncertowo, ale w końcu i ona przegrała walkę z poprzeczką zawieszoną na wysokości 1,99m.

Srebrny medal trafił do niezwykle doświadczonej Ruth Beiti.