Polki wicemistrzyniami świata! Dramat Jamajek!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Do czterech razy sztuka! Reprezentacja Polski trzykrotnie była blisko medalu na halowych mistrzostwach świata, aż wreszcie się udało! Biało-Czerwone zdobyły srebrne krążki w sztafecie 4x400m, ustępując jedynie Amerykankom!

Dominacji gospodyń można było się spodziewać jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Amerykanki wystąpiły w silnym składzie i na dodatek pobiegły rewelacyjnie, uzyskując czas 3:26.38. To najlepszy rezultat w tym roku na świecie, co tylko potwierdza klasę tej sztafety, w której pobiegły Natasha Hastings, Quanera Hayes, Courtney Okolo oraz Ashley Spencer.

Za to sporą sensacją jest srebro Polek. Biało-Czerwone już od dawna marzyły o medalu w tej konkurencji, ale aż trzykrotnie zajmowały czwarte miejsce. Tym razem się udało, choć nasza sztafeta nie uzyskała rewelacyjnego czasu. Nasze sprinterki zrobiły jednak to, co do nich należało - wykorzystały fakt, iż do mety nie dotarły Jamajki.

W naszej sztafecie pobiegły Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Magdalena Gorzkowska oraz Justyna Święty.

Tuż za Polkami na mecie znalazły się Rumunki. Czwartą lokatę zajęły Nigeryjki, a piątą Ukrainki.

Jamajki nie ukończyły rywalizacji, ponieważ na pierwszej zmianie doszło do kontaktu między Patricią Hall a Ptak, wskutek czego ta pierwsza się przewróciła. Niewykluczone, że w zaistniałych okolicznościach złożone one protest.

Miejsce Reprezentacja Czas
1.Stany Zjednoczone3:26.38
2.Polska3:31.15
3.Rumunia3:31.51
4.Nigeria3:34.03
5.Ukraina3:40.42
6.Jamajkadyskwalifikacja

Zobacz wideo: Efektowne i błyskawiczne poddanie Pawła Żelazowskiego na FEN 11

Źródło: WP SportoweFakty

Źródło artykułu: