Chwile grozy na skoczni. Koszmarny wypadek [WIDEO]

Rywalizacja w Letnim Grand Prix przeniosła się do francuskiego Courchevel. W trakcie konkursu kobiet doszło do fatalnie wyglądającego upadku Riko Sakurai.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Upadek Riko Sakurai Twitter / Eurosport / Upadek Riko Sakurai
W sobotę odbyła się rywalizacja kobiet w ramach Letniego Grand Prix. Do konkursu w Courchevel przystąpiło łącznie 30 zawodniczek - w tym gronie zabrakło reprezentantek Polski.

W drugiej serii doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Już po wyjściu z progu problemy z opanowaniem nart miała Riko Sakurai. Japonka upadła na 72. metrze.

Osunęła się w dół zeskoku, a następnie uderzyła jeszcze w drewnianą bandę. Szybko pojawiły się przy niej służby medyczne.

W asyście lekarzy i sztabu szkoleniowego 18-latka zdołała się podnieść. "Trzymamy kciuki za to, aby opuszczenie przez ciebie skoczni o własnych siłach, było dobrym omenem" - przekazali dziennikarze Eurosportu.

Odnotujmy, że w konkursie wygrała Ursa Bogataj, która o blisko 20 punktów wyprzedziła swoją rodaczkę Nikę Kriznar. Podium uzupełniła Julia Clair, a Riko Sakurai została sklasyfikowana na 27. pozycji.

Czytaj także:
"Pierwsza gleba w tym sezonie". Stoch opowiedział, jak czuje się po upadku
Małysz pokazał, co wychodzi mu bardzo dobrze w domu. Nie zgadniesz!

ZOBACZ WIDEO: Messi haruje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia robią furorę


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×