Show Denisa Urubko w Himalajach!

Denis Urubko potwierdził, że jest w znakomitej formie. W 11 dni zdobył trzy ośmiotysięczniki w Himalajach i wyrównał nieprawdopodobne osiągnięcie Baska Juanito Oiarzabala.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Denis Urubko Facebook / Na zdjęciu: Denis Urubko
Jeszcze niedawno wydawało się, że Denis Urubko zakończył swoją przygodę ze wspinaczką wysokogórską. Okazało się, że nic bardziej mylnego.

Pod koniec czerwca 49-latek, który kilka miesięcy wcześniej zaliczył nie do końca udaną przygodę z Tańcem z Gwiazdami, poinformował, że jest w Pakistanie i rozpoczyna wspinaczki na kolejne ośmiotysięczniki.

Himalaista pokazał się ze znakomitej strony i zaliczył na ośmiotysięcznikach hat-trick. W 11 dni zdobył bowiem trzy ośmiotysięczniki bez korzystanie butli z tlenem - poinformował serwis wspinanie.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami

Najpierw 19 lipca w 14 godzin i 40 minut Urubko osiągnął szczyt Broad Peak. 4 dni później w 15 godzin i 20 minut samotnie zdobył Gasherbrum II, a 29 lipca w dniu swoich 49. urodzin wszedł na K2.

Tym samym Urubko może pochwalić się 26-krotnym wejściem na ośmiotysięczniki i wyrównaniem osiągnięcia niesamowitego Baska Juanito Oiarzabala - czytamy na wspinanie.pl. Z pewnością doświadczony Himalaista będzie chciał poprawić to osiągnięcie i nie poprzestanie na lipcowych wejściach na ośmiotysięczniki.

Czytaj także:
Nagrywał film. Ostatnie, co słychać: "o mój Boże!"
Polka zdobyła K2! Na taki wyczyn czekaliśmy 36 lat

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×