LGP. W Rasnovie bez liderów. Trener zdradził plany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Stefan Hula
Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Stefan Hula
zdjęcie autora artykułu

Tylko dwóch reprezentantów Polski weźmie udział w zbliżających się zawodach Letniego Grand Prix w Rasnovie. W Rumunii zabraknie liderów Biało-Czerwonych.

Trzy konkursy Letniego Grand Prix odbędą się w najbliższy weekend (17-18 września) w Rasnovie - indywidualny mężczyzn, zawody drużyn mieszanych i - po raz pierwszy w historii - zawody duetów.

W Rumunii zabraknie jednak kluczowych przedstawicieli polskiej kadry. Polski Związek Narciarski ogłosił, że udadzą się tam Stefan Hula i Paweł Wąsek.

- Jestem ciekaw konkursu duetów. Był to jeden z powodów, dla których na początku rozważałem wyjazd do Rumunii z całą drużyną. Przyjrzałem się jednak terminarzowi i uznałem, że po ostatnim obozie w Austrii przyda się nieco więcej czasu w kraju - skomentował trener Thomas Thurnbichler, cytowany przez skijumping.pl.

Jednocześnie Austriak zapowiedział, że czołowi zawodnicy polskiej kadry wezmą udział w dwóch ostatnich konkursach LGP - w Hinzenbach i Klingenthal.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni dominują w klasyfikacji generalnej cyklu. Ex aequo pierwsze miejsce zajmują Dawid Kubacki i Kamil Stoch, a trzeci jest Jakub Wolny.

Czytaj także: - Tomasz Pilch wywalczył dodatkowe miejsce dla PolskiNoriaki Kasai nie przestaje zadziwiać. Wrócił na podium

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

Źródło artykułu: