Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać. Wrócił na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai
zdjęcie autora artykułu

50-letni Noriaki Kasai nie odpuszcza. Weteran skoków narciarskich zajął trzecie miejsce w lokalnych zawodach. Znalazł się wyżej niż zawodnicy awizowani do rywalizacji w Letnim Grand Prix.

[tag=11915]

Noriaki Kasai[/tag] stał się symbolem długowieczności w sporcie. Japończyk nie jest już co prawda w stanie rywalizować z najlepszymi skoczkami w Pucharze Świata, ale ciągle zdarzają mu się przebłyski, dzięki którym włącza się do czołówki w lokalnych zmaganiach.

Tak też było podczas rywalizacji na dużej skoczni w Hakubie. W pierwszej serii poszybował 132 metry (przeskoczył obiekt) i na półmetku prowadził w rywalizacji. W drugiej wylądował na 119. metrze i ostatecznie zajął trzecią lokatę.

Triumfował Ren Nikaido, który z dobrej strony prezentuje się w sezonie letnim. 21-latek uzyskał w swoich próbach 127,5 i 130 metrów. Drugi był Hiroaki Watanabe (124 i 128 m).

Dodajmy, że Kasai pokonał swoich kolegów z Japonii, którzy awizowani są do rywalizacji w Letnim Grand Prix. Piąty był Keiichi Sato (127,5 m i 115,5 m), a dziewiąty Yukiya Sato (114,5 i 117,5 m). W zawodach zabrakło lidera japońskiej reprezentacji - Ryoyu Kobayashiego.

Zobacz skok Kasaiego z pierwszej serii:

Czytaj także: - Gwiazda skoków powracaOto partnerka trenera Polaków. "Mój słodki anioł"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ta dziewczyna wymiata! Zobacz jej popisy

Źródło artykułu: