Mistrzostwa Norwegii bez gwiazd. Walka dwóch skoczków

W weekend (10-11 września), w Lillehammer, odbyły się letnie mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich. W obu konkursach główne role odgrywali dwaj zawodnicy.

PS
Anders Fannemel WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Anders Fannemel
Choć w Lillehammer odbywały letnie mistrzostwa Norwegii, na starcie zabrakło czołowych zawodników z tego kraju, którzy w tym samym czasie przebywali na zgrupowaniu w Planicy. Pod nieobecność gwiazd kluczowe role odgrywali Anders Fannemel i Sondre Ringen.

W sobotę, na obiekcie normalnym, to właśnie Fannemel sięgnął po złoto (92 i 100,5 metra), Ringen był drugi (90 i 97 metrów), a brąz wywalczył Anders Haare (87,5 i 93,5 m).

W niedzielę, na dużej skoczni, role się odwróciły. Tym razem to Ringen wywalczył złoto (139,5 i 132 m), wyprzedzając Fannemela (133 i 130 m) o blisko siedem punktów. Brązowy medalistą został natomiast Kristoffer Eriksen Sundal (130 i 132,5 m).

Warto dodać, że w obu konkursach brał udział Naoki Nakamura. Japończyk w Lillehammer przygotowuje się do nowego sezonu. Oczywiście nie był brany pod uwagę w klasyfikacji mistrzostw Norwegii. Poradził sobie bardzo dobrze.

Czytaj także:
Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać. Wrócił na podium
Tomasz Pilch wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×