LGP. Polka zaprzepaściła wielką szansę. Dominacja Słowenek

Nicole Konderla miała wielką szansę na życiowy wynik w zawodach Letniego Grand Prix. Drugi skok w Klingenthal nie poszedł jednak po jej myśli. Zawody zdominowały Słowenki.

PS
Nicole Konderla WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Nicole Konderla
Nicole Konderla jest najlepszą polską skoczkinią w lecie 2022 roku i udowodniła to także podczas zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal. Co prawda, w Niemczech była jedyną przedstawicielką Biało-Czerwonych. Pozostałym brakuje do tego poziomu.

A Konderla po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Już serię próbną zakończyła na ósmym miejscu i dała sygnał, że stać ją na życiowy wynik w LGP. Tak też było w pierwszej serii, w której osiągnęła 117 metrów. Ten wynik pozwalał jej zajmować na półmetku dziesiątą lokatę.

Niestety, w drugiej serii nie było tak dobrze. Konderla ledwo przekroczyła setny metr (dokładnie 101 m) i ostatecznie zakończyła zmagania na 15. miejscu. Życiowego wyniku nie było, ale wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie - 15. była także w Wiśle.

Konkurs zdominowały Słowenki. Po dwóch świetnych skokach triumfowała Ursa Bogataj (130,5 i 131 m). Bogataj o blisko 28 punktów wyprzedziła swoją rodaczkę - Emę Klinec (118 i 126 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Selina Freitag (123 i 124 m).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznajesz ją? Nie nudzi się na sportowej emeryturze

Zawody bardzo pechowo zakończyły się dla reprezentantki Szwajcarii, Emely Torazza (ZOBACZ WIĘCEJ). Z kolei zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon została jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń w historii, Sara Takanashi.

Czytaj także: Większe pieniądze dla skoczków. Kolejne zmiany w regulaminie

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×