Niespodziewane słowa. Kubackiego stać, by zaskoczyć Graneruda [OPINIA]

Po ostatnich udanych startach Halvor Egner Granerud zyskał pewność siebie. Na tyle, że wyżej ocenił swoje szanse niż Kubackiego na wysokie miejsca na skoczni do lotów. Norweg nie musi mieć racji. Wsłuchajmy się w słowa polskich ekspertów.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud Getty Images / Kenta Harada / Na zdjęciu: Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud
Po 16 indywidualnych konkursach Pucharu Świata, to Dawid Kubacki wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej. Co prawda Halvor Egner Granerud skacze świetnie, ale po wygranej inauguracji w Wiśle, to właśnie Polak zakładał żółtą koszulkę lidera we wszystkich konkursach.

Ze słów Norwega dla dziennika "Dagbladet" wynika jednak, że 26-latek mocno wierzy w to, że już po lotach narciarskich w Bad Mitterndorf "przeskoczy" Polaka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zostanie nowym liderem.

- Ani ja, ani Kubacki nie jesteśmy specjalistami w lotach. Możliwe, że on przyjedzie na Kulm i zaprezentuje się w stylu, w jakim jeszcze nie widzieliśmy go w lotach narciarskich. Ale czuję, że to ja jestem na lepszej pozycji (na skoczniach mamucich - przyp. red.) - powiedział Granerud (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Norweg ma rację, twierdząc, że do tej pory zarówno on jak i Kubacki nie błyszczeli na skoczniach do lotów. I tak jak ze słowami, że jest jednak na lepszej pozycji niż Polak, triumfator Turnieju Czterech Skoczni - moim zdaniem - trochę przesadził.

Opieram swoją opinię na słowach polskich ekspertów. Kubacki nie stracił swojej formy z pierwszej części sezonu i tak jak Granerud nadal jest mocny. Nic nie powinno się pod tym względem zmienić także na skoczni do lotów. Kilka dni temu Józef Jarząbek, pierwszy trener Kubackiego, przekonywał, że obecna technika lotu będzie sprzyjać Kubackiemu także na mamutach.

- Dawid zmienił swój styl skakania i nie robi już takiego zamachu przy lądowaniu, który powodował, że zbliżał się do prawej części zeskoku. W związku z tym uważam, że będzie lepszy na obiektach mamucich - mówił nam Jarząbek (szczegóły TUTAJ).

Nie jest w tej opinii osamotniony. Również Apoloniusz Tajner, w rozmowie którą opublikujemy w sobotę, przekonuje, że obecna technika Kubackiego świetnie sprawdzi się także na skoczniach do lotów.

Biorąc pod uwagę te opinie i wszystko to, co działo się od początku tego sezonu, nie zgadzam się ze słowami Graneruda, że jest na lepszej pozycji niż Polak. Moim zdaniem wciąż obaj są w takiej samej sytuacji, także na skoczniach do lotów, i tak jak w Sapporo czy Zakopanem detale (np. punkty za belkę czy nieco inne warunki) mogą zdecydować, który z nich zajmie wyższe miejsce.

Kubacki zatem będzie wciąż liderem Pucharu Świata po lotach w Kulm? Moim zdaniem to realny scenariusz.

Konkursy lotów w Bad Mitterndorf rozpoczną się w sobotę i niedzielę o 14:15. W piątek na 13:00 zaplanowano kwalifikacje. Transmisje z zawodów w TVN, Eurosporcie oraz na Pilot WP.

Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Po dwóch konkursach lotów w Bad Mitterndorf dalej to Dawid Kubacki będzie liderem PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×