Znów przeszedł do historii! Żyła pobił swój rekord

Piotr Żyła wywalczył mistrzostwo świata po raz drugi w karierze. Wiślanin dwa lata temu został najstarszym zawodnikiem w historii, który zdobył złoty medal na tego typu imprezie. W sobotę wyśrubował swój rekord.

Mateusz Byczkowski
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Takie konkursy jak ten sobotni przechodzą po prostu do historii. W 2019 roku świat nie dowierzał po wyczynie Dawida Kubackiego, który w Seefeld z 27. miejsca po pierwszej serii ostatecznie zdobył złoty medal mistrzostw świata.

Do jego wyczynu nawiązał Piotr Żyła. Skoczek WSS Wisła zaatakował z 13. pozycji, a rekordowy skok na odległość 105 metrów w drugiej odsłonie dał mu zwycięstwo na normalnym obiekcie w Planicy. - Nie wiem, czy dziś to dotrze do mnie, nie wiem, czy będę w stanie funkcjonować - mówił w wywiadzie dla Eurosportu (więcej TUTAJ).

Tym samym podopieczny Thomasa Thurnbichlera wyśrubował swój rekord. Dwa lata temu w wieku 34 lat został najstarszym mistrzem świata w historii.

Odebrał to miano Andersowi Bardalowi, który zdobył złoty medal jako 31-latek w 2013 roku. Już wtedy wydawało się to niebotycznym osiągnięciem.

W sobotę Piotr Żyła udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Reprezentant Polski zdobył złoty "krążek" mistrzostw świata w wieku 36 lat.

Kolejny konkurs indywidualny podczas imprezy w Planicy odbędzie się w najbliższy piątek (3 marca). Skoczkowie będą rywalizować wtedy na dużym obiekcie, którego rozmiar wynosi 138 metrów.

Ekspert szczerze: Po pierwszym skoku nie wierzyłem w jego medal. Piotrek, czapki z głów!