Wielki dzień Polaków. Co za prognostyk przed drużynówką!

Polacy mają kolejny medal na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Trzeci w konkursie skoków był Dawid Kubacki, a w czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Kamil Stoch i Piotr Żyła. To świetne wieści w kontekście sobotniej drużynówki.

Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Reprezentanci Polski trafili z formą na mistrzostwa świata. Na normalnej skoczni najlepszy był Piotr Żyła, natomiast w piątek po brązowy medal na dużym obiekcie sięgnął Dawid Kubacki.

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, a na 9. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła.

Biało-Czerwoni byli jedyną ekipą, która w czołowej dziesiątce miała aż trzech zawodników. Odnotujmy, że 23. był ponadto Aleksander Zniszczoł.

To świetne wiadomości przed sobotnim konkursem drużynowym. Biorąc pod uwagę wyniki ze zmagań indywidualnych, Polacy zajęliby pierwsze miejsce z dorobkiem 1058,9 pkt.

O 7,2 pkt wyprzedziliby drugich Niemców, natomiast na trzecim miejscu znaleźliby się gospodarze mistrzostw - Słoweńcy (1049,2 pkt). Dopiero na piątej pozycji sklasyfikowani zostaliby Norwegowie (1032 pkt).

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni w drużynówce wystąpią w takim składzie, w jakim przystąpili do piątkowego konkursu indywidualnego. Sobotnie zawody zaplanowane zostały na godz. 16:30. Transmisja w TVN, Eurosport 1, Pilot WP i Playerze. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.