Dawid Kubacki w elitarnym gronie. Co za nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki wywalczył w piątek brązowy medal mistrzostw świata na dużej skoczni. Dołączył tym samym do wąskiego grona reprezentantów Polski, którzy zdołali tego dokonać. Znalazł się wśród największych zawodników.

Po pierwszej serii konkursu w Planicy Dawid Kubacki zajmował czwarte miejsce. Zdołał jednak wyprzedzić Halvora Egnera Graneruda i ostatecznie wywalczył brąz.

Odnotujmy, że Kamil Stoch ukończył konkurs na czwartej lokacie, a Piotr Żyła był dziewiąty (relacja z konkursu dostępna jest TUTAJ).

Kubacki został siódmym Polakiem, który na mistrzostwach świata zdobył medal na dużej skoczni. Podkreślić należy, że historia zmagań sięga 1925 roku.

Jako pierwszy na podium stanął Stanisław Marusarz, który w 1938 roku w Zakopanem został wicemistrzem świata.

Jako jedyny dwoma medalami może pochwalić się Adam Małysz, który w 2001 roku był drugi, a dwa lata później wywalczył tytuł mistrza świata.

Oprócz nich na podium stawali jeszcze Wojciech Fortuna (mistrz olimpijski zostawał wówczas również mistrzem świata), Kamil Stoch, Stanisław Gąsienica-Daniel i Piotr Żyła.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal w konkursie drużynowym?