Zobacz ostateczną klasyfikację generalną Pucharu Świata

Po ostatnim konkursie sezonu nie doszło do wielkiej zmiany w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W czołowej dziesiątce mamy Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę.

Dawid Franek
Dawid Kubacki i Piotr Żyła PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Dawid Kubacki i Piotr Żyła
To był świetny sezon dla polskich skoków narciarskich. Dwa medale mistrzostw świata, drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni Dawida Kubackiego i dwa miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kubacki uplasował się na czwartej pozycji, a Piotr Żyła na szóstej. Wysoko mamy także Kamila Stocha, który zajął 14. miejsce.

W niedzielę kryształową kulę dla najlepszego skoczka sezonu odebrał Halvor Egner Granerud. Podium klasyfikacji końcowej uzupełnili Stefan Kraft i Anze Lanisek. Przez prawie cały sezon w czołowej trójce mieliśmy Dawida Kubackiego, ale z powodu problemów zdrowotnych żony 33-latek wycofał się z ostatnich konkursów. Rzecz jasna skoki narciarskie zeszły na dalszy plan.

Solidne sezony mają za sobą Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli odpowiednio 31. i 32. pozycję. 48 punktów uzbierał nasz junior Jan Habdas, któremu dało to 44. miejsce w "generalce".

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywali też: Tomasz Pilch (50. miejsce), Kacper Juroszek (57.), Stefan Hula i Maciej Kot (ex aequo na 78. pozycji).