Małysz zdziwiony wyborem Tajnera. "Zawsze deklarował się jako osoba apolityczna"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner
zdjęcie autora artykułu

Apoloniusz Tajner wystartuje w najbliższych wyborach do Sejmu. Nieco zdziwiony decyzją byłego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego jest obecny szef organizacji - Adam Małysz.

W tym artykule dowiesz się o:

Apoloniusz Tajner w ostatnich dniach poinformował, że wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej jako niezależny kandydat. Jak przyznał w rozmowie z naszym portalem, będzie chciał zrobić sporo dobrego dla sportu, o ile oczywiście otrzyma mandat poselski (więcej TUTAJ). To nie będzie jego debiut w polityce.

Już w 2004 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego, lecz wówczas nie osiągnął sukcesu. Teraz zdecydował się startować po rozmowach z najbliższymi członkami rodziny. Jego decyzja zdziwiła Adama Małysza.

Panowie znają się doskonale. To pod okiem Tajnera Małysz stał się najlepszym skoczkiem świata. Później obaj współpracowali w Polskim Związku Narciarskim, któremu po erze Tajnera szefuje właśnie Małysz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze

- Zawsze deklarował się jako osoba apolityczna. Nie jest teraz działaczem PZN ani PKOl, więc pewnie brakuje mu adrenaliny, która występuje przy działalności w takich organizacjach. Może szuka nowego miejsca. Przez lata prezesury współpracował czy spotykał się z różnymi politykami. Na pewno ma obycie w tej sferze - powiedział Adam Małysz w rozmowie z "Super Expressem".

I to właśnie poszukiwanie nowych wyzwań mogło skłonić Tajnera do startu w wyborach. Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich wskazał, że były prezes PZN ma cechy, które mogą mu pomóc w pełnieniu nowej funkcji.

- Jest bardzo dobrym organizatorem i menedżerem. Bardzo dobrze zarządzał PZN. No i jest dobrym mówcą, wielokrotnie występował w różnych miejscach - przyznał Małysz.

Czytaj także: Ależ ujęcie! Polski skoczek uchwycony w "wakacyjnym locie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty