Fenomenalny skok w Ruce. Pokazali nagranie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / SkiJumpGirl_PL / Na zdjęciu: treningowy skok Petera Prevca w Ruce
Twitter / SkiJumpGirl_PL / Na zdjęciu: treningowy skok Petera Prevca w Ruce
zdjęcie autora artykułu

Peter Prevc "odpalił rakietę" podczas jednego z treningów na Rukatunturi. Na filmie, który trafił do sieci, widać że Słoweniec mógł lądować za 150 m!

W tym artykule dowiesz się o:

Fani skoków narciarskich odliczają godziny do inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata 2023/24. W najbliższy weekend (25-26 listopada) w Ruce odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Zawodnicy większości ekip są w już w Finlandii, gdzie robią ostatnie szlify przed pierwszymi zawodami w sezonie zimowym. Na jednym z nieoficjalnych treningów formą błysnął doświadczony Peter Prevc.

31-letni Słoweniec poleciał ponad 150 metrów na Rukatunturi. Rozmiar skoczni (HS) na dużym obiekcie w Ruce to 142 m. Na zamieszczonym wideo na platformie X (patrz poniżej) widzimy, że Prevc lądował już na płaskiej części zeskoku.

Oficjalny rekord skoczni Rukatunturi wynosi 150,5 m. Należy on do reprezentanta Norwegii Halvora Egnera Graneruda (próba oddana 27 listopada 2022 r.).

W zawodach PŚ w Ruce zaprezentuje się pięciu reprezentantów Polski. Będą to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

Zobacz: Bukmacherzy wskazali faworytów. Wśród nich jest Polak Tylko nie to. Kłopoty przed inauguracją Pucharu Świata

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zachwyca nawet na emeryturze. "Piękna"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty