Spekulacje ruszyły tuż przed TCS. Horngacher odejdzie od Niemców?

Kontrakt Stefana Horngachera z reprezentacją Niemiec wygasza po sezonie 2023/2024. Co ciekawe, Austriak nie śpieszy się do rozmów o nowej umowie. Czy to oznacza, że doświadczony szkoleniowiec zamierza odejść? Sam zainteresowany nie wyklucza tego.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Stefan Horngacher Expa/Newspix.pl / JFK / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
W czwartek 28 grudnia rusza 72. Turniej Czterech Skoczni, tymczasem w niemieckiej prasie pojawił się temat przyszłości Stefana Horngachera na stanowisku selekcjonera reprezentantów Niemiec. Powód? Austriakowi po sezonie 2023/2024 kończy się umowa, lecz sam zainteresowany nie podjął jeszcze decyzji ws. swojej przyszłości

Horngacher sam jednak podsycił plotki. Słowa, które wypowiedział w rozmowie z gazetą "Koelner Stadt-Anzeiger", dają do myślenia. 54-letni Austriak nie wykluczył końca swojej kadencji jako główny trener reprezentacji Niemiec.

- Istnieją również inne sposoby pracy w Związku. Nie zawsze musi to być zadanie selekcjonera reprezentacji, ale chciałbym zostać w Niemieckim Związku Narciarskim. Tam czuję się komfortowo (...) - przekazał Horngacher.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie mogła sobie tego odmówić. Miss Euro zrobiła show na plaży

Doświadczony szkoleniowiec przyznał, że czas na rozmowy o jego przyszłości przyjdzie tuż po zakończonym sezonie. Ze słów Austriaka można jednak wywnioskować, że wcale nie zamyka sobie furtki do kontynuowania pracy z reprezentacją Niemiec w roli pierwszego trenera.

- Będę koncentrował się na pracy w obecnym sezonie, a potem usiądziemy do rozmów. Zbliżają się mistrzostwa świata, a później igrzyska olimpijskie w 2026 roku. Muszę powiedzieć, że to kusząca wizja - dodawał, zasiewając nutkę niepewności.

Dodajmy, że w tym sezonie niemieccy skoczkowie pod wodzą Stefana Horngachera radzą sobie bardzo dobrze. Świadczy o tym klasyfikacja Pucharu Narodów, w której nasi zachodni sąsiedzi zajmują pierwszą pozycję.

Z kolei w klasyfikacji Pucharu Świata aż trzech Niemców plasuje się w TOP 4. Drugi jest Andreas Wellinger, trzeci Pius Paschke, a czwarty Karl Geiger. Całą trójkę uprzedza lider Stefan Kraft.

Zobacz także:
Są nowe wieści po upadku skoczka

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×