Kolejne polskie podium w Pucharze Kontynentalnym

Udany dzień dla polskich skoczków w Lillehammer. Najpierw pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego wygrał Maciej Kot, a w drugim sukces dopisał Jakub Wolny.

PS
Jakub Wolny Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Polakom jak dotąd nie wiodło się zbyt dobrze w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2023/24. W końcu nastąpił jednak przełom. Maciej Kot triumfował w pierwszych zawodach w Lillehammer - po świetnej próbie w drugiej serii (WIĘCEJ).

Niedługo później rozpoczęły się drugie zawody, w których Biało-Czerwoni znów odgrywali istotne role. Po pierwszej rundzie Jakub Wolny zajmował szóste miejsce (137,5 metra) - tuż przed Kotem (139 m). Tuż za pierwszą dziesiątką klasyfikowany był Klemens Murańka (138,5 m), a do finału awansowali też Jan Habdas (128 m), Andrzej Stękała (131,5 m) i Kacper Juroszek (127 m).

Strata Wolnego i Kota do podium nie była duża, dlatego mogliśmy spodziewać się dużych emocji w drugiej serii. I tak też się stało. Wolny wylądował co prawda 1,5 metra bliżej niż w pierwszej próbie, ale w pełni wystarczyło to, aby awansował na najniższy stopień podium. Na dziewiątym miejscu tym razem zmagania ukończył Kot (131 m w finale).

W drugim konkursie najlepszy okazał się duet Austriaków - triumfował Maximilian Ortner (136 i 135,5 m) przed Jonasem Schusterem (138 i 131,5 m).

Na 16. miejscu sklasyfikowany został Murańka (124,5 m w finale), 18. był Stękała (132 m). 24. Habdas (131 m), a 27. Juroszek (125 m).