Wielu skoczków nie było na świecie, jak on zdobywał złoto MŚ. A dzisiaj skacze tak!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / julia / kosmiczna próba Noriakiego Kasaiego
Twitter / julia / kosmiczna próba Noriakiego Kasaiego
zdjęcie autora artykułu

Choć Noriaki Kasai wkrótce obchodzić będzie 52. urodziny, to nadal nie przestaje zadziwiać. W lokalnych zawodach Snow Brand Megmilk Cup na Okurayamie przeskoczył obiekt.

W tym artykule dowiesz się o:

Forma Noriakiego Kasaiego zaczyna zwyżkować. Świadczą o tym ostatnie popisy doświadczonego Japończyka. Najpierw niespełna 52-letni weteran wygrał w zawodach TVh Cup, pozostawiając za plecami zdecydowanie młodszych kolegów, a następnie osiągał całkiem dobre rezultaty w Pucharze Kontynentalnym.

To jednak nie wszystko. W ostatnim czasie na Okurayamie odbyły się zawody Snow Brand Megmilk Cup. Kasai zajął w nich drugą pozycję. Tak wysoką lokatę zawdzięcza fenomenalnemu skokowi na odległość 141. metrów. Przypomnijmy, że oficjalnym rekordzistą skoczni jest Kamil Stoch, który w 2019 roku na tym obiekcie pofrunął 148,5 metra.

Swego czasu Sandro Pertille przekazał, że tylko w PŚ federacja może mieć pełny podgląd na belkę, z której się skacze, prędkość na progu czy siłę wiatru. I rzeczywiście trudno stwierdzić, jak bardzo korzystne warunki przy swojej próbie miał Noriaki Kasai, jednak nie zmienia to faktu, że wyczyn 52-latka robi wrażenie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

Być może już wkrótce medalista igrzysk olimpijskich będzie miał okazję do pokazania się w Pucharze Świata. W trzeci weekend lutego rywalizacja zawita właśnie do Sapporo. Trener Japończyków będzie miał możliwość wystawienia grupy krajowej i śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Kasai zasłużył sobie na znalezienie się w tym gronie.

Przypomnijmy, że Noriaki Kasai w Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 1988/1989. Do jego największych sukcesów należy wywalczenie trzech medali igrzysk olimpijskich: dwóch srebrnych (1994 i 2014) oraz jednego brązowego (2014). Ponadto w 1992 roku zdobył złoto na mistrzostwach świata w lotach.

Zobacz także: Nagły kryzys polskiego skoczka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Möchomorek
12.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Cóż, nasi nie biorą przykładu z ambitnych zawodników kraju Kwitnącej Wiśni. Są jednak za nimi w pucharze narodów o ponad 860 punktów, czyli właściwie już nigdzie!