Złe wieści z Oberstdorfu. Skoczkowie muszą czekać

Złe warunki atmosferyczne w Oberstdorfie dają się we znaki. Organizatorzy postanowili przełożyć godzinę rozpoczęcia pierwszego treningu. Tym samym obecnie rozpoczęcie zaplanowano w momencie, gdy ruszyć miała druga sesja.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Skocznia w Oberstdorfie PAP / Daniel Karmann / Na zdjęciu: Skocznia w Oberstdorfie.
W ostatni weekend lutego 2024 roku skoczkowie po raz kolejny w tym sezonie zawitali do niemieckiego Oberstdorfu w ramach Pucharu Świata. Tym razem jednak z uwagi na loty narciarskie, które oczywiście odbędą się na skoczni mamuciej.

Pierwsze zmagania zaplanowano już na czwartek (22 lutego) z uwagi na to, że oprócz dwóch konkursów indywidualnych zorganizowaną zostaną również zmagania duetów. Stąd też w pierwszej kolejności mają odbyć się dwie sesje treningowe i kwalifikacje.

Pierwszy trening zaplanowano na godzinę 14:15, ale już wcześniej organizatorzy przełożyli ją na 14:45. Ostatecznie doszło do kolejnej korekty i na ten moment start zaplanowano na 15:15. A w tym czasie miała ruszać kolejna sesja, która oczywiście odbędzie się później.

Obecnie najprawdopodobniej organizatorzy działają z naśnieżeniem mniejszej skoczni w Oberstdorfie. Już wcześniej poinformowano bowiem, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych w Niemczech loty w czwartek nie odbędą się na mamucie.

AKTUALIZACJA:

Wiatr daje się we znaki, przez co organizatorzy podjęli decyzję o kolejnej zmianie godziny startu pierwszego treningu. Na ten moment początek zmagań zaplanowano na 15:45.

AKTUALIZACJA NR. 2:

O godzinie 15:30 odbyło się spotkanie jury, z którego jednak nic nie wynikło. Na ten moment ma dojść do drugiego o 16:00, tym samym ewentualny trening opóźni się jeszcze bardziej, o ile w ogóle się odbędzie.

AKTUALIZACJA NR. 3:

O 16:30 zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca czwartkowych zmagań. Jeżeli dojdą do skutku, to o 17:00 ruszy sesja treningowa, a po niej kwalifikacje. W przypadku odwołania w piątek i sobotę odbędą się konkursy indywidualne, a w niedzielę rywalizacja duetów.

AKTUALIZACJA NR. 4:

Czwartkowe zmagania oficjalnie odwołane. W najbliższym czasie organizatorzy zaprezentują nowy program zmagań na najbliższy weekend.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×