Norwegowie gonią Słoweńców. Sprawdź pozycję Polski w klasyfikacji Pucharu Narodów

Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w Lahti. Polska zajęła w nim czwarte miejsce. Sprawdź, jak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Narodów.

Łukasz Witczyk
Kamil Stoch PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Norwegowie nie mieli sobie równych w Lahti. Skakali najrówniej, ustrzegli się błędów i odnieśli zasłużone zwycięstwo w konkursie drużynowym. Po dwóch seriach mieli 25,7 pkt przewagi nad Austriakami. Trzecią pozycję zajęli Niemcy.

Na czwartej lokacie konkurs drużynowy zakończyli Polacy. To bardzo dobry wynik, ale trzeba przyznać, że do Niemców nasi zawodnicy stracili 37,6 pkt. Za Polską zawody ukończyli Japończycy, Finowie, Słoweńcy i Amerykanie. Do drugiej serii nie awansowali Szwajcarzy i Kazachowie.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nie doszło do wielkich zmian. Nadal na czele są Austriacy, którzy są coraz bliżej zapewnienia sobie wygranej. Drugą lokatę zajmują Niemcy, a trzecią Słoweńcy. Dystans do nich odrobili Norwegowie. Polska nadal jest szósta.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w Lahti w niedzielę. O 14:30 rozpoczną się kwalifikacje, a o 16:00 konkurs indywidualny. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i w Playerze. Wynikowa relacja LIVE dostępna będzie w portalu WP SportoweFakty.