Zobacz ostateczną klasyfikację PŚ

Sezon 2023/24 w skokach narciarskich dobiegł końca. Równych sobie nie miał w nim Stefan Kraft. Zobacz ostateczną klasyfikację cyklu.

PS
 Stefan Kraft WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Sezon 2023/24 w skokach narciarskich na długo zostanie w pamięci Stefana Krafta. Austriak wielką formę utrzymywał od samego początku do samego końca. Efekt? Trzecia w karierze Kryształowa Kula. I to z olbrzymią przewagą, bo drugiego Ryoyu Kobayashiego wyprzedził o 476 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Wellinger (zgromadził 1488 punktów).

Żaden z reprezentantów Polski nie zdołał zakończyć sezonu w TOP 10 klasyfikacji generalnej cyklu. Na 19. miejscu sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (524 punkty), a w trzeciej dziesiątce znaleźli się Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Zniszczoł w sumie dwukrotnie w tym sezonie stawał na podium zawodów indywidualnych. Zrobił to także na koniec sezonu, zajmując trzecią lokatę podczas lotów w Planicy.

Zdecydowanie najwięcej powodów do radości po sezonie mają Austriacy. Sięgnęli oni także po Puchar Narodów, a w sumie trzech reprezentantów tego kraju zajęło lokaty w czołowej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej.