Tomaz Naglic zwycięzcą konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio

Tomaz Naglic wygrał w Kuopio konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie - Janne Happonen. Ósmy był Grzegorz Miętus.

42. Szymon Szostok Polska 99 71,2

Kuopio to czwarte miejsce, w którym odbył się konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2012 w skokach narciarskich. Wcześniej rywalizowano w: Stams, Kranju, a także Soczi. Na podium siódmego konkursu znaleźli się trzej najwyżej sklasyfikowani po pierwszej serii zawodnicy. Po półmetku prowadził Andreas Wellinger. Niemiec po raz pierwszy w ogóle skakał w konkursie LPK. Jego debiut można uznać więc za wyborny. Na drugim miejscu plasował się Janne Happonen z Finlandii, na trzecim zaś - Tomaz Naglic. Ostatecznie to Słoweniec wygrał. Wellinger zajął drugą pozycję, a Happonen - trzecią.

Najlepiej z grona siedmiu Polaków spisał się Grzegorz Miętus, który zajął ósme miejsce. Po raz pierwszy w LPK 2012 wystąpił Stefan Hula. Zabrakło go też w gronie dwunastu Polaków biorących udział w Letniej Grand Prix w Wiśle, więc po raz pierwszy skakał w międzynarodowych zawodach na igielicie w 2012 roku. 28 lipca Hula triumfował w konkursie o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. W Kuopio uplasował się na dwunastej pozycji. Tuż za nim znalazł się Krzysztof Biegun.

Dziewiętnaste miejsce wspólnie zajęli Martin Schmitt oraz Jan Ziobro. W najlepszej dziesiątce znalazło się czterech reprezentantów gospodarzy. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Anders Jacobsen. Norweg brał udział w sześciu wcześniejszych konkursach LPK, a do Kuopio nie pojechał. W Finlandii zabrakło też najwyżej sklasyfikowanego Polaka - Dawida Kubackiego.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)