KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hannu Lepistoe w Szczyrku (foto)

Hannu Lepistoe ponownie na trenerskiej wieży? Świadkami takiego właśnie wydarzenia byliśmy podczas treningu skoczków Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk na skoczni Skalite.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Słynny fiński trener znów zagościł w Beskidach, by wspomóc rozwój młodych talentów w regionie.

Punktualnie o godzinie 17:00 w poniedziałek na obiekcie Skalite w Szczyrku, w pięknej zimowej scenerii przy padającym śniegu i oświetleniu, rozpoczął się otwarty trening, w którym udział wzięło ponad 30 młodych skoczków. W tej licznej grupie znaleźli się obecni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach, jak również absolwenci tej placówki.

Trener Hannu Lepistoe z uwagą śledził poszczególne próby, na bieżąco przekazując swoje spostrzeżenia na trenerskiej wieży, gdzie słynnemu Finowi towarzyszyli szkoleniowcy SMS-u. Treningowi przyglądał się również z tego samego miejsca szkoleniowiec polskiej kadry Łukasz Kruczek.

Co powiedział trener Lepistoe o postępach skoczków Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk? - U jednych skoczków ten postęp jest duży, u innych nieco mniejszy. W każdym razie widać gołym okiem, że radzą sobie coraz lepiej. Zauważyłem ich jednak nie tylko jako dobrych skoczków, ale osobowości, które mogą sobie poradzić z popularnością. Kilku skoczków widzę już na poziomie międzynarodowym, ale nie ukrywajmy, że poziom polskich skoków jest wysoki i potrzeba mnóstwo pracy, by przebić się do tej najlepszej grupy - stwierdził były szkoleniowiec najwybitniejszego polskiego skoczka Adama Małysza.

W kolejnych dniach skoki uczniów będą poddawane dokładnym analizom, a wszelkie wskazówki Hannu Lepistoe ukierunkują dalszy proces dochodzenia do perfekcji. I tym razem bowiem trener z Finlandii spędzi w Beskidach kilka dni, bogatych w zajęcia z młodymi uczniami na skoczni czy w hali. Doświadczony trener podzielił się również z obecnymi dziennikarzami ważną informacją. - Wszyscy muszą rozumieć, że takie możliwości rozwoju jakie są w tej szkole można porównać jedynie z Austrią, może z Niemcami. Cały system szkolenia i nauczania jest na wysokim poziomie i trudno pod tym względem znaleźć równie dobre warunki w innych krajach. Skocznie w Szczyrku oraz Wiśle są bardzo dobrze przygotowane i wystarczające do podnoszenia umiejętności - podkreślił Hannu Lepistoe, zapewniając jednocześnie, że w Polsce jest sporo młodych talentów i w niedalekiej przyszłości liczyć możemy nie tylko na miejsca na podium Kamila Stocha czy Macieja Kota.Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×