Descombes Sevoie najlepszy w mistrzostwach Francji w skokach narciarskich

Vincent Descombes Sevoie wygrał mistrzostwa Francji w skokach narciarskich na igelicie. Srebrny medal zdobył Ronan Lamy-Chappuis, a brązowy Alexandre Mabboux. Konkurs odbył się w Courchevel.

Piotr Ziemka

Vincent Descombes Sevoie skoczył najdalej zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. Uzyskał 127 metrów oraz 129,5. Po dwa razy granicę 120 metrów przekroczyli również Ronan Lamy-Chappuis oraz Alexandre Mabboux. Na czwartej pozycji uplasował się kuzyn Ronana, trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej - Jason Lamy-Chappuis.

W zimowych mistrzostwach Francji, które rozegrano w marcu 2013 roku, także ci czterej zawodnicy uplasowali się najwyżej. Wtedy jednak brąz zdobył J. Lamy-Chappuis, a Mabboux uplasował się na miejscu tuż za podium.

W czołowej dziesiątce znaleźli się (tak jak Lamy-Chappuis) też inni drużynowi mistrzowie świata w kombinacji norweskiej z 2013 roku. Sebastien Lacroix był szósty, Francois Braud - ósmy, Maxime Laheurte zaś zamknął najlepszą dziesiątkę. Koordynatorem konkursu był Christian Remy - były trener reprezentacji Francji. Z kolei Nicolas Dessum, zwycięzca konkursu Pucharu Świata z 1995 roku w Sapporo, pełnił funkcję asystenta delegata technicznego.