Sara Takanashi ponownie najlepsza w konkursie Pucharu Świata w Sapporo

Sara Takanashi wygrała konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Drugie miejsce zajęła Coline Mattel, a trzecie - Irina Awwakumowa. Polki nie wzięły udziału w zawodach w Japonii.

Piotr Ziemka

W pierwszej serii, w której Sara Takanashi skoczyła 97 metrów, wszystkie zawodniczki ruszały z 18. belki. W drugiej rundzie skakano z bramki numer 17 z wyjątkiem ostatniego skoku. Takanashi uzyskała 91 metrów z 16. belki. To piętnasta wygrana reprezentantki Japonii w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich i szósta - w sezonie 2013/2014.

Z piątego miejsca zajmowanego po pierwszej serii na drugie awansowała Coline Mattel. Szósty raz z rzędu i szósty raz w karierze na podium konkursu PŚ stanęła Irina Awwakumowa. Rosjanka ponownie była trzecia na skoczni Miyanomori. Trzynastą lokatę zajęła Carina Vogt, a piętnastą - Daniela Iraschko. W Sapporo do rywalizacji w zawodach powróciła Anja Tepes, która w marcu 2013 miała upadek w Oslo. Córka Mirana Tepesa i siostra Jurija Tepesa w pierwszym konkursie była 39, w drugim zaś - 42.

Takanashi w siedmiu konkursach uzyskała 660 punktów i jest liderką klasyfikacji generalnej. Drugą pozycję z dorobkiem 435 pkt zajmuje Awwakumowa. Kolejne zawody PŚ odbędą się również w Japonii. Na 18 i 19 stycznia zaplanowano zmagania w Zao.