Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zwycięstwo Polaków na skoczni w Wiśle!

Wspaniale dla biało-czerwonych rozpoczęła się kolejna edycja letniej Grand Prix! W piątkowy wieczór Polacy wygrali w Wiśle konkurs drużynowy. Liderem ekipy był dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Dla reprezentacji Polski piątkowy sukces oznacza powtórkę z ubiegłego roku, gdyż także wówczas mogli oni fetować wygraną w Wiśle. Już wtedy zwycięstwo odniesione było z dużą przewagą, a i tak tym razem udało się ją jeszcze powiększyć. Zaliczka szczególnie w drugiej kolejce rosła ze skoku na skok i ostatecznie wyniosła aż 45,4 punktu, co dobitnie pokazuje, jak znakomicie zaprezentowali się w piątkowy wieczór nasi reprezentanci.


Liderem ekipy był Kamil Stoch. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski skakał jak natchniony i indywidualnie uzyskał najwyższą notę. Tym większa więc szkoda, że wpadka z czwartkowych kwalifikacji uniemożliwi Stochowi walkę o wygraną w sobotnich zawodach indywidualnych - według nowych przepisów także wynik z eliminacji będzie liczony, a na końcową notę złoży się nota z trzech prób. W piątek obok Stocha w składzie znaleźli się także Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Spośród tej trójki najlepiej wypadł Żyła, który w drugiej serii skoczył 131,5 metra.
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
Drugie miejsce w zawodach drużynowych zajęli Czesi i bez wątpienia jest to pewne zaskoczenie. Kluczem do sukcesu był znakomity drugi skok Romana Koudelki - właśnie jego próba pozwoliła naszym południowym sąsiadom w ostatniej chwili przesunąć się z czwartego miejsca na drugie. Czołową trójkę uzupełnili startujący w mocnym zestawieniu Austriacy, którzy skakali bardzo równo i solidnie, jednak tym razem nie mieli w składzie zawodnika jednoznacznie wyróżniającego się i górującego nad rywalami.

Na sobotę zaplanowany jest konkurs indywidualny. Początek pierwszej serii (a w praktyce drugiej, przy doliczeniu wyników z kwalifikacji) rozgrywanej w nowej formule grupowej zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Miejsce Kraj Skład Nota
1 Polska Kot, Żyła, Kubacki, Stoch 1061,5
2 Czechy Janda, Hlava, Hajek, Koudelka 1016,1
3 Austria M. Hayboeck, Kraft, Diethart, Schlierenzauer 1012,5
4 Norwegia Sjoeen, Stjernen, Velta, Fannemel 1006,1
5 Niemcy Wank, Freitag, Wellinger, Freund 1004,5
6 Słowenia Tepes, Kranjec, Pungertar, Prevc 970,4
7 Japonia Kobayashi, K. Ito, Shimizu, Watase 884,9
8 Szwajcaria Grigoli, Deschwanden, Karlen, Ammann 865,8
9 Rosja Korniłow, Bojarinczew, Hazetdinow, Maksimoczkin 429,5
10 Korea Południowa Kang, Kim, S. Choi, H. Choi 399,8

Drugi skok Macieja Kota:

Pierwszy skok Kamila Stocha:

Drugi skok Kamila Stocha:

Źródło: TVP

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×