Sebastian Colloredo obronił tytuł mistrza Włoch na normalnej skoczni w Predazzo

Sebastian Colloredo wygrał na normalnej skoczni w Predazzo mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Davide Bresadola.

Sebastian Colloredo w pierwszej serii skoczył 100,5 metra. Na setnym metrze wylądował Davide Bresadola. W drugiej rundzie dwaj najlepsi zawodnicy mistrzostw Włoch 2014 osiągnęli po 91 metrów. Colloredo triumfował z dorobkiem 234 punktów. Bresadola uzyskał 231,5. W 2013 roku pierwsze miejsce również zajął Colloredo, a drugie - Bresadola.

[ad=rectangle] Brązowy medal wywalczył Andrea Morassi (100 m i 85). Ci sami skoczkowie stanęli na "pudle" rozegranych we wrześniu mistrzostw kraju na dużym obiekcie. Wtedy jednak pierwszy był Bresadola, a drugi - Colloredo.

Czwarte miejsce zajął Daniele Varesco, piąte zaś - Michael Lunardi. Konkurs kobiet wygrała Evelyn Insam. Na drugim stopniu podium stanęła Elena Runggaldier. Trzecia była Manuela Malsiner.