Zdecydowane zwycięstwo Piotra Żyły na MP, srebro niespodziewanie dla Adama Rudy

Piotr Żyła (KS Wisła w Wiśle) zdecydowanie wygrał mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na skoczni imienia Adama Małysza. Srebrny medal niespodziewanie zdobył Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie).

Piotr Ziemka
Piotr Żyła skoczył najdalej zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. Zawodnik klubu KS Wisła jako jedyny dwukrotnie przekroczył punkt konstrukcyjny usytuowany na 120. metrze. W pierwszym skoku skoczył 120,5, a w drugim - 131,5 metra. To pierwsze zwycięstwo tego urodzonego w 1987 roku zawodnika na indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów w skokach narciarskich rozgrywanych zimą.
Dziesiątą lokatę na półmetku rywalizacji zajmował Adam Ruda. W drugiej rundzie 19-latek osiągnął 127 metrów i wskoczył aż na drugie miejsce. Ruda po raz pierwszy zdobył medal MP seniorów. Awans zaliczył również Jan Ziobro (WKS Zakopane) - z siódmej pozycji na trzecią.Drugi rezultat pierwszej serii wywalczył Maciej Kot (AZS Zakopane), trzeci zaś -Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). Drugie skoki tych zawodników nie były już tak udane. Kot sklasyfikowany został ostatecznie na ósmym miejscu, Kubacki natomiast znalazł się tuż za podium.