Janne Ahonen wygrał mistrzostwa kraju i wystartuje w konkursach PŚ w Willingen

Janne Ahonen wygrał na normalnym obiekcie w Lahti mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich. 37-letni zawodnik otrzymał powołanie do kadry na zawody Pucharu Świata w Willingen.

Piotr Ziemka

Janne Ahonen skoczył najdalej zarówno w pierwszej (93,5), jak i w drugiej serii (94 metry). Triumfował z łączną notą 249 punktów. Srebrnym medalistą został Anssi Koivuranta, który wywalczył 229,5 pkt i uzyskał 88,5 oraz 92 m. Na trzecim stopniu podium stanął Jarkko Maeaettae (222,5 / 87,5 i 89,5).

Czwarty był Olli Muotka, piąty Antti Aalto, szósty zaś Ossi Valta. Na piętnastym miejscu sklasyfikowany został Harri Olli.

W konkursie nie uczestniczyli zawodnicy, którzy reprezentowali Finlandię w zawodach Pucharu Świata w Sapporo: Sebastian Klinga, Ville Larinto, a także Sami Niemi.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)