Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Freund tym razem pokonał Veltę - złoto konkursu drużyn mieszanych dla Niemiec

Reprezentacja Niemiec wygrała konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich w mistrzostwach świata w Falun. Drugie miejsce wywalczyła Norwegia.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Po pierwszej serii prowadziła Norwegia. Niemcy zajmowały drugą lokatę. Norweska ekipa straciła prowadzenie już w piątej kolejce, gdy Carina Vogt skoczyła dalej niż Line Jahr. Kolejny pojedynek o złoto stoczyli najlepsi skoczkowie sobotniego konkursu indywidualnego mężczyzn - Severin Freund i Rune Velta. Tym razem Freund pokonał Veltę. Oprócz Vogt i Freunda w zwycięskiej drużynie znaleźli się Richard Freitag i Katharina Althaus.
W piątej kolejce kobiety rozpoczynały najazd na próg z 25. bramki startowej, w siódmej zaś - z 26. Mężczyźni ruszali z 14. oraz 15. belki. Najlepsze wyniki w kolejkach kobiecych uzyskały Daniela Iraschko-Stolz oraz Sarah Hendrickson, a w męskich - Freitag i Freund. Konkurs zespołów mieszanych rozegrano po raz drugi w historii mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W 2013 roku zwyciężyła Japonia, która tym razem uplasowała się na trzecim miejscu. W Falun nastąpiła jedna zmiana w składzie w porównaniu do rywalizacji w Predazzo - skakał Noriaki Kasai, a nieobecny był tym razem Daiki Ito. Na "pudle" stanęli też: Sara Takanashi, Taku Takeuchi i Yuki Ito. Odwrotnie spisał się zespół niemiecki, który był trzeci na MŚ 2013.

Miejsce Skład Kraj Punkty
1. C. Vogt, R. Freitag, K. Althaus, S. Freund Niemcy 917,9
2. L. Jahr, A. Bardal, M. Lundby, R. Velta Norwegia 915,6
3. S. Takanashi, N. Kasai, Y. Ito, T. Takeuchi Japonia 888,3
4. D. Iraschko, M. Hayboeck, J. Seifriedsberger, S. Kraft Austria 869,5
5. M. Vtic, N. Dezman, S. Rogelj, P. Prevc Słowenia 868,4
6. I. Awwakumowa, I. Hazetdinow, S. Tichonowa, M. Maksimoczkin Rosja 791,8
7. N. Englund, N. Alexander, S. Hendrickson, W. Rhoads Stany Zjednoczone 789,3
8. L. Lemare, R. Chappuis, J. Clair, V. Sevoie Francja 773,2
9. E. Runggaldier, S. Colloredo, E. Insam, D. Bresadola Włochy 374,5
10. J. Kykkaenen, J. Maeaettae, S. Forsstroem, J. Ahonen Finlandia 369,5
11. M. Dolezelova, V. Polasek, B. Blazkova, J. Matura Czechy 351,2Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • yes Zgłoś komentarz
  Nie ma wyboru wśród naszych Pań - skoczkiń. Jeżeli jednak nie będą uczestniczyły w takich imprezach to i wyników nie będzie (DOSŁOWNIE) - w myśl powiedzenia, że nieobecni nie mają
  Czytaj całość
  głosu. Zwróciłem na to uwagę przy okazji kwalifikacji konkursu mistrzostw Świata kobiet http://www.sportowefakty.pl/skoki-narciarskie/502138/taylor-henrich-pierwsza-w-kwalifikacjach-do-konkursu-mistrzostw-swiata-kobiet Napisałem wówczas: "Puściliby jedną skoczkinię w miejsce któregoś biegacza. Wiem, że nie są na wysokim poziomie. Na przykład w MŚJ" http://www.sportowefak...s-juniorek Facet mówi setny raz: Boże, spraw bym wreszcie wygrał w toto lotka! A Bóg na to: zacznij wreszcie grać, to może wygrasz?
  • RADJAN Zgłoś komentarz
   to , że nie było naszej drużyny to wina też dziennikarzy. Zachwycają się tym co jest a nie dopytują nie naciskają na działaczy co z naszymi skoczkiniami co z kombinatorami co po
   Czytaj całość
   Kowalczyk i co po Stochu .... Nie widać nawet światełka w tunelu. Świat podłapał nowe konkurencje a my jak zwykle z tyłu a to jest tak jak z tyczką pań początki zawsze jest łatwiej bo mniejsza ilość uprawiających ta dyscyplinę tam tego nie przespaliśmy i cieszyliśmy się przez dekade z medali na najważniejszch imprezach. Teraz jak nie ma już naszych gwiazd to przez dziesiątki lat się do medalu nie doczekamy. To samo będzie ze skokami pań jak przespimy jeszcze rok dwa to już zawsze nasze skoczkinie będą daleko za najlepszymi
   • anglik Zgłoś komentarz
    Panie Tajner -wystarczy już pańskiej kompromitacji na stołku prezesa . Tu trzeba faceta z j...i a nie przytakiwacza i pozornego optymistę .Macka Kota na aut, Hulę na belkę , Żyła robi co
    Czytaj całość
    mu sie podoba i olewa Kruczka , brak tras dla narciarek , deskorolek , brak dziewczyn w skokach , ,śpi Pan z ręką w nocniku już kilka lat, bronił Pana Małysz i Kowalczyk -teraz Stoch - wystarczy kompromitacji własnej. Przecież to co Pan wygaduje na antenie , a raczej głupio przytakuje to woła o zemstę do......inaczej ! podania sie do dymisji.
    • Patrykowski Zgłoś komentarz
     A gdzie nasza druzyna??
     • yes Zgłoś komentarz
      Oglądałem turniej z zaciekawieniem. Pierwsze 5 drużyn odstawało na plus od kolejnych/następnych. Panie miały dłuższe skoki, gdyż miały zdecydowanie dłuższy rozbieg.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×