Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wojciech Skupień: Świetnie skakać może każdy z Biało-Czerwonych

Mimo słabszego sezonu w wykonaniu Biało-Czerwonych [tag=8614]Wojciech Skupień[/tag] jest zadowolony z dokonań podopiecznych Łukasza Kruczka. Podkreśla, że każdy z naszych kadrowiczów ma szansę świetnie skakać.

Dawid Góra
Dawid Góra

- Chłopaków było stać na medal również w konkursach indywidualnych. Liczy się jednak również dyspozycja dnia oraz warunki. Mimo tego moim zdaniem zajęli dobre miejsca - podkreśla były skoczek.

Skupień zaznacza, że nie spodziewał się medalu w konkursie drużynowym. Szczególnie kiedy śledził skoki treningowe podopiecznych Łukasza Kruczka. - Typowałem piąte, szóste, w najlepszym wypadku czwarte miejsce. Tym razem dyspozycja dnia całej czwórki była dobra, dostali też korzystne warunki - tłumaczy były reprezentant Polski.
Według Skupnia kadrowicze nie powinni mieć problemów z motywacją po mistrzostwach świata. - Długo pracowali z psychologiem. Powinni być aktywni do końca sezonu. Nie sądzę, żeby odpuścili tylko dlatego, że skończyły się najważniejsze zawody w sezonie. Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje Kamil Stoch. Według byłego skoczka, możemy być zadowoleni z takiej pozycji dwukrotnego mistrza olimpijskiego i mistrza świata z Predazzo. - To bardzo dobre miejsce. Jesteśmy przyzwyczajeni, że trzeba cały czas wygrywać, ale tak się nie da. Zawodnicy powinni się zmieniać w pełnieniu roli lidera. Tak jest w innych kadrach. Jeden zawodnik ma słabszy sezon, to inny wskakuje na jego miejsce. W ten sposób zachowują ciągłość - zaznacza były reprezentant naszego kraju. - Kamil nie skakał przez pół sezonu, jak więc teraz miałby nagle skoczyć na podium?

Skupień jest też umiarkowanie zadowolony z lokat, na których plasują się pozostali Biało-Czerwoni. - Do pierwszej trzydziestki łapie się dwóch - trzech skoczków. Przez pół sezonu brakowało nam wybitnego lidera, a Piotrek nie do końca dawał sobie radę z tą rolą. On jednak też skakał na swoje możliwości. Moim zdaniem Polacy zajmowali dobre miejsca.

Zakopiańczyk nie chce wskazywać skoczka, który ma potencjał, aby w przyszłości wymieniać się ze Stochem rolą lidera. - Nie powinniśmy mówić o konkretnych nadziejach na świetnych skoczków. Klimek Murańka też był nadzieją, jednak po zmianie parametrów znowu musi dojść do siebie i czekać aż ponownie się wybije. Świetnie skakać może każdy z Biało-Czerwonych - kończy Skupień.

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy w przyszłym sezonie ktoś zastąpi Kamila Stocha na pozycji lidera polskiej kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Eleonor_ Zgłoś komentarz
  [quote]Świetnie skakać może każdy z Biało-Czerwonych[/quote] - tylko dlaczego nie skacze? Oto jest pytanie,które całą zimę zadajemy polskim skoczkom, nie znając na nie odpowiedzi.
  • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
   Tylko Ty nie skakałeś.
   • 21 GUNS RSKŻ Zgłoś komentarz
    Kiedyś szukano następcy Małysza i udało się bo pojawił się Kamil...teraz szukajmy następcy Stocha,żeby miał kiedyś koszulkę lidera komuś przekazać bo na razie kandydata nie
    Czytaj całość
    widać...
    • Henryk Zgłoś komentarz
     Mimo wszystko zauważam, iż Białoczerwoni przestali już być "ubogimi krewnymi" innych ekip i stali się partnerem z którym należy się liczyć.
     • siber Zgłoś komentarz
      Wojtek Skupień from Zakopane.Gdy kończył karierę ok 30 lat był zawsze ...niespełnionym talentem ,który niczego nie osiągnął . Skąd oni go odgrzebali ??
      • yes Zgłoś komentarz
       Polscy zawodnicy mogą skakać lepiej i czasami skaczą. Zachwycano się w informacjach z Falun dobrymi wynikami na treningach, rozgrzewkach oraz czasami w kwalifikacjach lub pojedynczymi
       Czytaj całość
       skokami konkursowymi. Konkurs drużynowy był dobry. Teraz w konkursach PŚ będziemy mieli po 4 reprezentantów - może przełoży się na jakość?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×