Andreas Wank i Andreas Wellinger wracają do skakania w Pucharze Świata

Siedmiu Niemców zostało powołanych do składu na zawody Pucharu Świata w Lahti. W zespole znaleźli się między innymi Andreas Wank i Andreas Wellinger.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Andreas Wank w 2015 roku tylko raz walczył o punkty Pucharu Świata - 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen. Później rywalizował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 21 lutego zwyciężył w Iron Mountain. Tydzień później w Titisee-Neustadt był czwarty oraz drugi. W trzecim konkursie stanął na trzecim stopniu podium wspólnie z Krzysztofem Biegunem. W klasyfikacji generalnej PK Wank zajmuje drugą lokatę.

Andreas Wellinger ostatni skok w PŚ oddał 29 listopada 2014 roku, kiedy upadł w Kuusamo. Ten 19-letni zawodnik już w lutym wrócił do skakania w zawodach. Na mistrzostwach świata juniorów wywalczył dwa srebrne medale (jeden indywidualnie, a drugi z drużyną). Wellinger wziął też udział w mistrzostwach świata seniorów. Na normalnej skoczni był jedenasty.

W Finlandii skakać będą również: Richard Freitag, Severin FreundMarkus Eisenbichler, Marinus Kraus oraz Michael Neumayer.

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×