Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowy dyrektor konkursu w Klingenthal. Ma 29 lat i szkolił się w Polsce

Za niespełna tydzień rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy rozpoczną zmagania od Klingenthal. Nowym dyrektorem zawodów jest 29-letni Axel Koerner, który doświadczenie zbierał m. in. w Polsce.
Karol Borawski
Karol Borawski
ROBERT MICHAEL / AFP / ROBERT MICHAEL / AFP

Wcześniej dyrektorem zawodów w Klingenthal był doświadczony, 60-letni Andreas Hille. Koerner trzy lata temu został asystentem Hillego, a w zespole sędziów jest już od 2008 roku. Poza tym 29-latek jest nauczycielem, pracuje w gimnazjum w Auerbach, gdzie uczy matematyki i fizyki. Za kilka dni to on stanie przed poważnym sprawdzianem.

- Jestem odpowiedzialny za całe zawody. Do mnie należy właściwe przygotowanie obiektu, bezpieczeństwo zawodników, warunki sanitarne dla zawodników - słowa Koernera cytuje weltcup-klingenthal.de.

Jak się okazuje, nowy dyrektor zawodów w Klingenthal do swojej roli przygotowywał się między innymi w Polsce. - Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) prowadzi regularne szkolenia dla dyrektorów konkursów. W ubiegłym sezonie byliśmy w Zakopanem w Polsce.

Axel Koerner na tle Vogtland Arena Axel Koerner na tle Vogtland Arena

Koerner może liczyć na pomoc federacji narciarskiej i komitetu organizacyjnego, a także asystenta Andreasa Langera. 29-letni dyrektor liczy na udane zawody. Warunki powinny sprzyjać zawodnikom. Niedawno na skoczni zamontowano siatki chroniące przed silnymi podmuchami wiatru.

- Dzięki temu warunki powinny być dużo bardziej przewidywalne, a praca jury powinna być łatwiejsza. Mam nadzieję, że skocznia będzie w dobrym stanie, będzie sprzyjać pogoda. Poza tym oczekuję niezbyt mocnego wiatru i uczciwej konkurencji - zakończył.

Vogtland Arena powinna być w pełni gotowa na przyjęcie zawodników już w środę. W piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Klingenthal. W sobotę zostanie przeprowadzony konkurs drużynowy.

Na pierwszy weekend Pucharu Świata Łukasz Kruczek powołał siedmiu zawodników. W barwach Biało-Czerwonych zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Jana Ziobro, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Bartłomieja Kłuska.

Kamil Stoch: Ciężka praca już przynosi efekty

Czy w konkursie indywidualnym w Klingenthal zobaczymy reprezentanta Polski w TOP3?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
weltcup-klingenthal.de

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×