Jednej reprezentacji zabraknie w Kuusamo

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Skoczek w powietrzu
/ Skoczek w powietrzu
zdjęcie autora artykułu

Po fatalnej inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich włoscy zawodnicy zdecydowali, że nie wystartują podczas kolejnych zawodów na Rukatunturi w Finlandii.

- Odpuszczamy Kuusamo i zaczynamy treningi w Klingenthal - poinformowali na jednym z portali społecznościowych przedstawiciele włoskiej reprezentacji.

Sebastian Colloredo i jego koledzy mają nad czym pracować. Włosi na Vogtlandarenie (HS140) zaprezentowali się fatalnie. W konkursie drużynowym zajęli ostatnie miejsce, uzyskując słabsze noty od Norwegów i Rosjan, u których sklasyfikowano tylko po trzech zawodników. W rywalizacji indywidualnej cała czwórka: Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega, Davide Bresadola i Alex Insam odpadli już w kwalifikacjach.

Na razie Włosi i Gregor Schlierenzauer, który po słabym starcie w Klingenthal, postanowił pojawić się dopiero na konkursach w Lillehammer, są jednak największymi wygranymi drugiego weekendu zmagań. W czwartek na Rukatunturi (HS 142) wiatr osiągał 12 m/s. Organizatorzy podjęli zatem jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję i odwołali kwalifikacje. Niestety na piątek prognozy pogody są jeszcze gorsze. Podczas gdy większość skoczków w napięciu oczekuje kolejnych decyzji sędziów, Austriak i Włosi mogą spokojnie przygotowywać się następnych zawodów w Lillehammer.

Program piątkowych skoków w Kuusamo:

14:30 - trening (I seria) 15:30 - kwalifikacje

[b]17:00 - I seria treningowa #dziejesiewsporcie: popis juniora Barcelony

[/b]

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
yes
26.11.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Jednej reprezentacji zabraknie" - czy przegapiłem, że poza startującymi Kuusamo i Włochami nie ma innych reprezentacji w męskich skokach? "...są jednak największymi wygranymi drugiego weekendu Czytaj całość