Kokpit Kibice

Jednej reprezentacji zabraknie w Kuusamo

Po fatalnej inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich włoscy zawodnicy zdecydowali, że nie wystartują podczas kolejnych zawodów na Rukatunturi w Finlandii.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Skoczek w powietrzu / Skoczek w powietrzu

- Odpuszczamy Kuusamo i zaczynamy treningi w Klingenthal - poinformowali na jednym z portali społecznościowych przedstawiciele włoskiej reprezentacji. 

Sebastian Colloredo i jego koledzy mają nad czym pracować. Włosi na Vogtlandarenie (HS140) zaprezentowali się fatalnie. W konkursie drużynowym zajęli ostatnie miejsce, uzyskując słabsze noty od Norwegów i Rosjan, u których sklasyfikowano tylko po trzech zawodników. W rywalizacji indywidualnej cała czwórka: Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega, Davide Bresadola i Alex Insam odpadli już w kwalifikacjach.

Na razie Włosi i Gregor Schlierenzauer, który po słabym starcie w Klingenthal, postanowił pojawić się dopiero na konkursach w Lillehammer, są jednak największymi wygranymi drugiego weekendu zmagań. W czwartek na Rukatunturi (HS 142) wiatr osiągał 12 m/s. Organizatorzy podjęli zatem jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję i odwołali kwalifikacje. Niestety na piątek prognozy pogody są jeszcze gorsze. Podczas gdy większość skoczków w napięciu oczekuje kolejnych decyzji sędziów, Austriak i Włosi mogą spokojnie przygotowywać się następnych zawodów w Lillehammer.

Program piątkowych skoków w Kuusamo:

14:30 - trening (I seria)
15:30 - kwalifikacje
17:00 - I seria treningowa

#dziejesiewsporcie: popis juniora Barcelony

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook.com/Italy Ski Jumping Team

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  "Jednej reprezentacji zabraknie" - czy przegapiłem, że poza startującymi Kuusamo i Włochami nie ma innych reprezentacji w męskich skokach? "...są jednak największymi wygranymi drugiego
  Czytaj całość
  weekendu zmagań" - wniosek z rodzaju "karkołomnych" ;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×