Finowie ogłosili skład na Kuusamo. Pogoda pokrzyżuje plany?

Dziesięciu skoczków będzie reprezentować gospodarzy w zawodach na Rukatunturi. Ich występy podobnie jak pozostałych skoczków stanęły jednak pod znakiem zapytania, bowiem prognoza pogody dla Kuusamo nie jest na razie optymistyczna.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Przez trzy dni rywalizacji zawodnikom towarzyszyć ma silny wiatr, których w porywach może osiągąć nawet 9 m/s. Taka aura ma być związana z odwilżą.

Na razie zespoły przygotowują się do rywalizacji, a trenerzy ogłaszają składy. Gospodarze w czwartkowych i sobotnich kwalifikacjach wystawią aż dziesięciu zawodników. Do rywalizacji w Pucharze Świata wraca Jarkko Maeaettae. Brak tego skoczka był największym zaskoczeniem powołań Jani Klingi na inaugurację cyklu. 32. zawodnik poprzedniego sezonu dołączy do Harriego Olli, Janne Ahonena, Ville Larinto i Lauri Asikainena.

Cała czwórka zawodów w Klingenthal nie może zaliczyć do udanych. Finowie w konkursie drużynowym zajęli ósme miejsce. Co więcej awans do finałowej serii wywalczyli dopiero po dyskwalifikacji Rosjan (nieprzepisowy kombinezon Jewgienija Klimowa). W zmaganiach indywidualnych zapunktował tylko Lauri Asikainen (27 miejsce).

Oprócz wyżej wymienionej piątki na Rukatunturi (HS 142) zaprezentują się: Ossi-Pekka Valta, Elias Vaenskae, Juho Ojala, Niko Kytoesaho i Andreas Alamommo.

Kwalifikacje do piątkowego konkursu powinny rozpocząć się o 17:00. Dwie godziny wcześniej zaplanowano start treningów. Czy jednak aura pozwoli na rozegranie wszystkich zaplanowanych serii?

Zobacz także: Łukasz Kruczek: to największa różnica między Małyszem a StochemOglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×