Trzy konkursy Pucharu Świata w Zakopanem? To możliwe!

Wobec odwołania zawodów w Kuusamo światowa federacja najprawdopodobniej będzie chciała zorganizować dodatkowe konkursy podczas innych weekendów. Jednym z możliwych rozwiązań jest druga indywidualna rywalizacja na Wielkiej Krokwi.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem

W kalendarzu Pucharu Świata na sezon 2015/2016 w stolicy polskich Tatr zaplanowano zmagania drużynowe i indywidualne w terminie 23-24 stycznia. Dzień wcześniej mają odbyć są treningi i kwalifikacje przed niedzielnym konkursem. - Tego dnia moglibyśmy przeprowadzić od razu konkurs - przyznał na łamach Gazety Krakowskiej Andrzej Kozak.

Szef Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, który organizuje zawody na Wielkiej Krokwi na razie podchodzi jednak ostrożnie do tego pomysłu. - Na razie nie mieliśmy żadnych sygnałów z FIS-u - podkreślił prezes.

Z pewnością szansa na otrzymanie dodatkowego konkursu byłaby większa, gdyby skocznia w Zakopanem przeszła wymagany remont. Na razie jednak obiekt jest w opłakanym stanie i jeszcze niedawno istniała realna groźba, że w mekce polskich skoków narciarskich nie odbędzie się żaden konkurs. Pozostaje mieć nadzieję, że FIS uwzględni plany remontowe skoczni na przyszły rok oraz świetną organizację tych zawodów i poprosi Polskę o zorganizowanie dodatkowego konkursu. Taka informacja z pewnością ucieszyłaby fanów Kamila Stocha i jego kolegów.

Zobacz także: Kamil Stoch: gratuluję Lewandowskiemu, to był niesamowity wyczynKibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w Zakopanem powinien odbyć się dodatkowy konkurs w zamian za Kuusamo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×